Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 KILKA PRAKTYCZNYCH UWAG NA TEMAT TORNISTRÓW. 2 TORNISTRY Nie ma przepisów prawnych ani norm określających maksymalne obciążenie tornistrami. Przyjmuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 KILKA PRAKTYCZNYCH UWAG NA TEMAT TORNISTRÓW. 2 TORNISTRY Nie ma przepisów prawnych ani norm określających maksymalne obciążenie tornistrami. Przyjmuje."— Zapis prezentacji:

1 1 KILKA PRAKTYCZNYCH UWAG NA TEMAT TORNISTRÓW

2 2 TORNISTRY Nie ma przepisów prawnych ani norm określających maksymalne obciążenie tornistrami. Przyjmuje się, że bezpieczny ciężar plecaka to: dla dzieci w wieku 10 lat – 10% wagi ciała, dla dzieci w wieku 10 lat – 10% wagi ciała, dla dzieci w wieku 13 lat – 15% wagi ciała. dla dzieci w wieku 13 lat – 15% wagi ciała.

3 3 TORNISTRY Prawidłowa konstrukcja tornistra: nie powinien zmieniać naturalnego sposobu chodzenia, nie powinien zmieniać naturalnego sposobu chodzenia, wyposażony jest w miękkie, regulowane i szerokie szelki (regulacja pozwala na ścisłe przyleganie plecaka do kręgosłupa, a odpowiednio szerokie szelki nie wrzynają się w ramiona). wyposażony jest w miękkie, regulowane i szerokie szelki (regulacja pozwala na ścisłe przyleganie plecaka do kręgosłupa, a odpowiednio szerokie szelki nie wrzynają się w ramiona).

4 4TORNISTRY ścianka tylna usztywniona, ścianka tylna usztywniona, w dolnej części ścianki tylnej konieczne wybrzuszenie uwzględniające kształt naturalnej krzywizny kręgosłupa, w dolnej części ścianki tylnej konieczne wybrzuszenie uwzględniające kształt naturalnej krzywizny kręgosłupa, wewnątrz wyposażony jest w przegródki pozwalające na równomierne rozłożenie ciężaru wewnątrz wyposażony jest w przegródki pozwalające na równomierne rozłożenie ciężaru

5 5 KONTROLA WAGI TORNISTRA zakup tornistrów lekkich (spotyka się bowiem tornistry, które są ciężkie bez wyposażenia), zakup tornistrów lekkich (spotyka się bowiem tornistry, które są ciężkie bez wyposażenia), dobór zeszytów (rezygnacja z zeszytów grubych i w twardych oprawach na rzecz zeszytów cieńszych i w miękkich oprawach), dobór zeszytów (rezygnacja z zeszytów grubych i w twardych oprawach na rzecz zeszytów cieńszych i w miękkich oprawach), okresowa kontrola zawartości plecaka i eliminowanie rzeczy niepotrzebnych (np. zabawek), które zwiększają ciężar tornistra. okresowa kontrola zawartości plecaka i eliminowanie rzeczy niepotrzebnych (np. zabawek), które zwiększają ciężar tornistra.


Pobierz ppt "1 KILKA PRAKTYCZNYCH UWAG NA TEMAT TORNISTRÓW. 2 TORNISTRY Nie ma przepisów prawnych ani norm określających maksymalne obciążenie tornistrami. Przyjmuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google