Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aleksander R. Mercik. Sygnał musi być na tyle jednoznaczny, aby można było znaleźć każdy z nich w notowaniach historycznych. Sygnał musi być tak zdefiniowany,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aleksander R. Mercik. Sygnał musi być na tyle jednoznaczny, aby można było znaleźć każdy z nich w notowaniach historycznych. Sygnał musi być tak zdefiniowany,"— Zapis prezentacji:

1 Aleksander R. Mercik

2 Sygnał musi być na tyle jednoznaczny, aby można było znaleźć każdy z nich w notowaniach historycznych. Sygnał musi być tak zdefiniowany, aby inwestora nie zaskoczyła żadna sytuacja na rynku.

3 Maksymalny zysk, który pojawił się po otwarciu pozycji (w punktach) w danym okresie (np. w obrębie jednej sesji giełdowej) Maksymalna strata, która pojawiła się po otwarciu pozycji (w punktach) w danym okresie (np. w obrębie jednej sesji giełdowej)

4 Osiągnięcie pewnego zysku ( np. +40 pkt) Osiągnięcie minimum (dla pozycji długiej) lub maksimum (dla pozycji krótkiej) w danym okresie czasu (np. 30 min) Pojawienie się pewnej formacji świecowej Dotarcie kursu do poziomu oporu/wsparcia

5 Uwzględniający minimum 20 zagrań W praktyce ilość próby powinna być większa od 30 (najlepiej gdyby przekraczała kilka lat) Najdłuższe serie strat Należy unikać brania sygnałów w okresie gdy zmienność na rynkach jest znacząca (lub gdy jest bardzo niewielka)

6

7

8 Dopasowanie poziomu zleceń LOSS STOP i TAKE PROFIT do prawdopodobieństwa udanej transakcji. Dopasowanie jednostki transakcyjnej do serii najdłuższych strat.

9 1. Dostosowanie do trybu życia, który prowadzi dana osoba. 1. Wyeliminowanie do minimum emocji

10 Okres dnia, w którym system najczęściej daje nam sygnał zajęcia pozycji na rynku. Dostępność do platformy transakcyjnej za pośrednictwem co najmniej 3-4 urządzeń. Uwzględnienie w budowie systemu ryzyka luki cenowej.


Pobierz ppt "Aleksander R. Mercik. Sygnał musi być na tyle jednoznaczny, aby można było znaleźć każdy z nich w notowaniach historycznych. Sygnał musi być tak zdefiniowany,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google