Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lalki – istniały już tysiące lat temu, choć wówczas najprawdopodobniej używane były w celach kultu. Powszechne stały się w XVIII wieku. Powstawały dla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lalki – istniały już tysiące lat temu, choć wówczas najprawdopodobniej używane były w celach kultu. Powszechne stały się w XVIII wieku. Powstawały dla."— Zapis prezentacji:

1

2 Lalki – istniały już tysiące lat temu, choć wówczas najprawdopodobniej używane były w celach kultu. Powszechne stały się w XVIII wieku. Powstawały dla nich specjalne domki, łóżeczka, zastawy stołowe…

3 Pluszowy miś jest dużo młodszy od lalki. Pojawił się dopiero na początku XX w. Jednak od tamtego czasu zrobił zawrotną karierę jako niezawodny przyjaciel każdego dziecka. Trafił także do książek i filmów. Któż nie zna Kubusia Puchatka czy Misia Usztaka?

4 W XVIII wieku w Europie upowszechniły się także ołowiane żołnierzyki. Z czasem przestały być ołowiane, a nawet przestały być… żołnierzami – pojawili się np. Indianie.

5 Do najstarszych zabawek należy bąk. Znany był już ponad cztery tysiące lat temu.

6 W dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć konia na biegunach.

7 Zabawka zwana Wańka-wstańka popularna była w Polsce zwłaszcza w latach 70. i 80. XX wieku. Jej nazwa pochodzi od rosyjskiego imienia Iwan i od faktu, iż przewrócona zawsze sama wraca do pozycji pionowej.

8 Uciekaj myszko do dziury…

9 Zima, zima, zima, pada, pada śnieg Jadę, jadę w świat sankami Sanki dzwonią dzwoneczkami Dzyń, dzyń, dzyń Dzyń, dzyń, dzyń Dzyń, dzyń, dzyń

10 Zabawkę można zrobić samemu.

11 W świątecznym nastroju…

12 Zabawki na wystawę udostępnili: Pan Angelos Spanidis Pan Łukasz Spanidis Pani Danuta Kapka Pani Barbara Malak Pani BarbaraMusiał Pani Violetta Babiak Pan Dariusz Krzyżelewski oraz pracownicy PBW w Koronowie Oprac. Ewa Bielska


Pobierz ppt "Lalki – istniały już tysiące lat temu, choć wówczas najprawdopodobniej używane były w celach kultu. Powszechne stały się w XVIII wieku. Powstawały dla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google