Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpływ środowiska na człowieka Prof. Piotr Zaborowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpływ środowiska na człowieka Prof. Piotr Zaborowski."— Zapis prezentacji:

1 Wpływ środowiska na człowieka Prof. Piotr Zaborowski

2 - co się dzieje z ziemią, jeżeli deszczu jest bardzo mało? - pustynia

3

4 jak słońce i deszcz oraz śnieg wpływają na glebę: ziemia, zbiornik wodny - co się dzieje z ziemią, jeżeli deszczu jest bardzo mało? - pustynia -a jeżeli jest go dużo i jest bardzo ciepło? – puszcza (bujna -roślinność)

5

6 prezentacja zjawisk atmosferycznych: słońce, deszcz, śnieg - o jakiej porze roku jest najwięcej słońca? - kiedy jest najwięcej deszczu? - dlaczego jesienią pada deszcz, a zimą śnieg?

7

8

9 prezentacja pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. - czy tak jest na całej kuli ziemskiej? - kiedy jest ciepło, a kiedy zimno? - kiedy można łatwiej się przeziębić? - kiedy bezpieczniej jeść lody? Zimą, czy latem?

10 kto, poza ludźmi, odżywia się roślinami – owoce, warzywa, zboża - dzieci w kapeluszach z krowami i świnkami (po 2-3) otaczają rośliny i jedzą

11 wszędzie w przyrodzie występują też drobnoustroje: bakterie, wirusy, pierwotniaki i grzyby - czego jest więcej: drobnoustrojów, czy ludzi? - kiedy drobnoustroje szybciej się rozmnażają? Jak jest ciepło (słońce, lato), czy zimno (zima, śnieg)? - dlaczego trzeba myć przed jedzeniem ręce i dlaczego trzeba myć owoce i warzywa? - jaka choroba może się pojawić jeśli mamy brudne ręce i zjemy niemyte owoce?


Pobierz ppt "Wpływ środowiska na człowieka Prof. Piotr Zaborowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google