Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zima w Polsce to czas szczególny dla dzieci. Wtedy właśnie przychodzi św. Mikołaj, następuje czas adwentu, potem Boże Narodzenie, powitanie Nowego Roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zima w Polsce to czas szczególny dla dzieci. Wtedy właśnie przychodzi św. Mikołaj, następuje czas adwentu, potem Boże Narodzenie, powitanie Nowego Roku."— Zapis prezentacji:

1

2 Zima w Polsce to czas szczególny dla dzieci. Wtedy właśnie przychodzi św. Mikołaj, następuje czas adwentu, potem Boże Narodzenie, powitanie Nowego Roku oraz czas szalonej zabawy na śniegu…

3 6 grudnia przychodzi do grzecznych dzieci Św. Mikołaj i przynosi wymarzone podarunki…

4 Cztery tygodnie poprzedzające Boże Narodzenie trwa Adwent- czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wówczas dzieci codziennie chodzą do kościoła z lampionami na Roraty.

5 24 grudnia wieczorem, gdy zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazdka, całe rodziny zasiadają do kolacji wigilijnej, podczas której spożywają, według tradycji 12 postnych potraw. Kolacja rozpoczyna się od składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Po jej spożyciu następuje wspólne śpiewanie kolęd i chwila, na którą czekają wszystkie dzieci- PREZENTY, które na Śląsku przynosi Dzieciątko. O północy wszyscy idą na Pasterkę- mszę, która przynosi wielką radość- oto narodził się Zbawiciel!

6

7

8 31 grudnia, podobnie, jak na całym świecie- żegnamy Stary i witamy Nowy Rok. W całym kraju trwa szampańska zabawa!

9 Zima, zima, zima, pada, pada śnieg! Wtedy dzieci chętnie wychodzą na dwór, aby jeździć na sankach, nartach, łyżwach, lepić bałwany, rzucać śnieżkami, budować igloo…

10


Pobierz ppt "Zima w Polsce to czas szczególny dla dzieci. Wtedy właśnie przychodzi św. Mikołaj, następuje czas adwentu, potem Boże Narodzenie, powitanie Nowego Roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google