Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZABAWKI. Zabawka – przedmiot służący do zabawy najczęściej dzieciom, ale także dorosłym lub zwierzętom. Do popularnych zabawek należą m. in. lalki, żołnierzyki,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZABAWKI. Zabawka – przedmiot służący do zabawy najczęściej dzieciom, ale także dorosłym lub zwierzętom. Do popularnych zabawek należą m. in. lalki, żołnierzyki,"— Zapis prezentacji:

1 ZABAWKI

2 Zabawka – przedmiot służący do zabawy najczęściej dzieciom, ale także dorosłym lub zwierzętom. Do popularnych zabawek należą m. in. lalki, żołnierzyki, misie, pieski i inne zwierzęta, bąki, klocki czy samochodziki. Zabawki są znane już od wielu tysięcy lat.

3 Historia zabawek Początki zabawek sięgają czasów bardzo odległych, najdawniejszych (prehistoryczne zabawki bywają znajdowane przez archeologów podczas wykopalisk). Zazwyczaj dziecięce zabawki naśladowały "dorosłe" przedmioty codziennego użytku lub pomagały wcielić się w rolę małego dorosłego. Tego rodzaju zabawki są uniwersalne - pojawiają się w każdym kręgu kulturowym, od początku ludzkości. Na przykład dzięki lalce dziewczynka może odgrywać rolę mamy, zaś chłopiec podczas zabawy drewnianym mieczem (a dzisiaj: plastikowym pistoletem) może poczuć się jak rycerz (żołnierz).

4 Zabawki w Europie -lalki Barbie -żołnierzyki -samochodziki -klocki -pluszowe misie

5 Zabawki w Azji -yubara -shimane -okinawa -sasebo -miyagi

6 Zabawki w Afryka Afryka to biedny kraj, mają niewiele zabawek. Bawią się tym co dostają z UNESCO.

7 Muzeum Zabawek Muzeum Zabawek to magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.

8 Zabawki Dawniej i Dzisiaj

9 Zabawki Dawniej i dzisiaj

10 Wykonały: *Dominika Koczy *Kinga Dziendziel *Aneta Konieczny


Pobierz ppt "ZABAWKI. Zabawka – przedmiot służący do zabawy najczęściej dzieciom, ale także dorosłym lub zwierzętom. Do popularnych zabawek należą m. in. lalki, żołnierzyki,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google