Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZABAWKI Prezentacje wykonały : Holeksa Ewelina Podeszwa Gabriela Wierzelewska Blanka Zabawki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZABAWKI Prezentacje wykonały : Holeksa Ewelina Podeszwa Gabriela Wierzelewska Blanka Zabawki."— Zapis prezentacji:

1 ZABAWKI Prezentacje wykonały : Holeksa Ewelina Podeszwa Gabriela Wierzelewska Blanka Zabawki

2 Zabawki Zabawka – przedmiot służący do zabawy najczęściej dzieciom, ale także dorosłym lub zwierzętom. Do popularnych zabawek należą m.in. lalki, żołnierzyki, misie, pieski i inne zwierzęta, bąki, klocki czy samochodziki. Mogą być wytwarzane samodzielnie przez dzieci, przez ich opiekunów bądź przez przedsiębiorstwa. Zabawki są znane już od wielu tysięcy lat, znały je najdawniejsze cywilizacje.

3 Zabawki z Europy

4 Zabawki w dawnych czasach
Dzieci w dawnych czasach nie bawiły się żadnymi samochodzikami tylko zwykłymi drewnianymi tzw. Bączkami.

5 Klocki Klocki to zabawki bardzo lubiane przez większość dzieci. Tworzywem klocków może być plastik, drewno, guma oraz metal. Pierwsze klocki powstały w Niemczech po koniec XVIII wieku. Były to proste, tanie, drewniane zabawki. Wśród pierwszych klocków znajdowały się klocki z literkami, przeznaczone do nauki alfabetu.

6 Szmaciane Porcelanowe
Europejskie Lalki Szmaciane Porcelanowe

7 Lalka dzidziuś Lalka plastikowa
Europejskie lalki Lalka dzidziuś Lalka plastikowa

8 Lalki drewniane Barbie
Europejskie lalki Lalki drewniane Barbie

9 Misie W 1902 roku, pojawił się miś. Z jego powstaniem wiąże się pewna historia: otóż będąc na polowaniu, prezydent Stanów Zjednoczonych, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka co zostało później opisane w komiksie oraz wykorzystane przez Morrisa Michton (właściciela sklepu z zabawkami) do wykonania pierwszego pluszowego misia. Właściciel sklepu wystąpił do prezydenta z prośbą o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak już zostało do dzisiaj.

10 Jo-jo Jojo (inaczej zwane kołem Maxwella) – rodzaj zabawki w postaci ciężarka-szpulki zawieszonego na sznurku. Ciężarek, opuszczony na sznurku trzymanym za nieumocowany koniec, rozwija go wpadając w ruch obrotowy.

11 Konik na biegunach Koń na biegunach, koń bujany – zabawka dziecięca, wykonana zwykle w kształcie konia przymocowanego do dwóch wygiętych w łuk profili, zwanych biegunami. Powstał najprawdopodobniej jako "rocking horse" na terenie Ameryki Północnej.

12 Karuzelki Pierwsze wzmianki o karuzelach pochodzą ze średniowiecza, a jako urządzenia do zabawy znane są od XVII wieku. Pojawiły się najpierw we Francji i Włoszech . W tym czasie obrotowe atrakcje były bardzo bogato zdobione, wyposażano je w piękne rzeźbione zwierzątka.

13 Żołnierzyki

14 Samochodziki

15 Zabawki z Azji

16 Figurki postaci Najbardziej popularne figurki w Azji są zrobione na podstawie japońskich animacji i filmów. Od mechanicznych robotów do cyborgów, mistycznych stworzeń i ludzi. Zakres japońskich figurek jest dość szeroki. Najbardziej popularne są często te, przedstawiające postacie ze znanych programów telewizyjnych (np. Pokemon, Dragonball) i filmów (np. Toy Story, Godzilla).

17 Hello kitty Postać Hello Kitty powstała w firmie Sanrio w Japonii w 1974r. Jednak mimo swoich lat jest ona nadal bardzo popularna zarówno u dzieci jak i dorosłych.Tą małą kotkę wymyśliła Juko Yamaguchi. Modne są dodatki z hello kitty takie jak : wisiorki, zegarki, kolczyki, torebki. produkowane są także koszulki, a nawet samochody.

18 Azjatyckie karty Yu-Gi-Oh! gra podobna do znanych Pokemon, gry w karty, nadal popularnej w Azji i Stanach Zjednoczonych. Na zdjęciu obok jest jeszcze jedna seria kart, obecnie popularnych w Azji i nazywa się TenchiMuyo . Inną ciekawą nową serię kart, zbieranych i sprzedawanych przez japońskie dziewczęta ta Crazy Boy, które wyposażone są w zdjęcia chłopców w swoim wieku i informacje o nich.

19 Zabawki z Afryki

20 Afrykańskie Lalki Nie są one zwykłymi nie zabawkami dla dzieci, lecz obiektami, które są związane z rytuałami i związkami wyznaniowymi społeczności afrykańskiej. Takie lalki są używane do nauki jak i rozrywki. Każda z lalek jest wyjątkowa, ponieważ jest wykonana ręcznie i tradycyjnie z pokolenia na pokolenie.

21 Dziękujemy za oglądanie ;)
Koniec Dziękujemy za oglądanie ;)


Pobierz ppt "ZABAWKI Prezentacje wykonały : Holeksa Ewelina Podeszwa Gabriela Wierzelewska Blanka Zabawki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google