Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Next „Idą święta…”.

Коpie: 1
Idą święta… nextnext. Nasze przygotowania do kolejnego poczytajowego spotkania rozpoczęłyśmy już na początku listopada od lepienia aniołków z masy solnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Next „Idą święta…”."— Zapis prezentacji:

1 next „Idą święta…”

2 Nasze przygotowania do kolejnego „poczytajowego spotkania” rozpoczęłyśmy już na początku listopada od lepienia aniołków z masy solnej.

3 Efekty naszej pracy

4 16 grudnia br. odwiedziłyśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Misiowa Chatka”.

5 Zaś 20 grudnia br. maluchy z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi.

6 We wszystkich grupach przedstawiłyśmy montaż słowno -muzyczny „Idą święta…”. Na początek Sandra Mikicka wyrecytowała wiersz „Przyszła zima”. Ach jak dobrze, przyszła zima! Już śnieg pada i mróz trzyma. Jest też zdrowo i wesoło Bo śmiech dzieci słychać wkoło. Gdy się ziemia śniegiem bieli Wszystkim serca rozweseli. Już niedługo ciemna nocka Mikołaja w drodze spotka. Przy obrusie śnieżnobiałym W krąg usiądzie grono całe. Gdy kolęda płynie z serca Wszystkich buzia uśmiechnięta.

7 Po czym nastał czas na kolędę „Wśród nocnej ciszy”, do której melodie na dzwonkach zagrała Karolina Radtke z kl. IIId. Następnie dzieci wysłuchały wierszyka o Bałwanie, który przeczytała Agata Jankowska z kl. IIa. Ulepiły dzieci ze śniegu bałwana, W kapeluszu, z fajką w zębach Wygląda na pana. Pewno Ci tu zimno, śniegowy bałwanie, Chodźże do nas do przedszkola Na ciepłe śniadanie. Zaiskrzył się bałwan, jakby śmiał się z tego: - Mróz to mój przyjaciel, stopniałbym bez niego.

8 Wiersz o „Zielonej choince” pięknie wyrecytowała Sandra Mikicka z kl
Wiersz o „Zielonej choince” pięknie wyrecytowała Sandra Mikicka z kl. IIb. Zielona choinka pięknie przystrojona. Święta blisko już tuż tuż. A pod gałązkami, misie z krasnalkami, Mikołaja wyglądają już. Świecą się lampeczki, Pachną gałązeczki, za oknami trzeszczy mróz. misie z krasnalkami,

9 Dziewczyny zaśpiewały przedszkolakom także piosenkę „Kochany Panie Mikołaju”. Był też czas na świąteczne zgadywanki. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi dzieci otrzymały w nagrodę kolorowanki. Po czym wspólnie wszyscy kolorowali bałwanki i choinki. Co przyniosło maluchom dużo frajdy…

10

11 Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć piosenki „Jest taki dzień…”. Po zakończeniu, której każda grupa otrzymała świąteczny upominek – aniołka z masy solnej.


Pobierz ppt "Next „Idą święta…”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google