Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí"— Zapis prezentacji:

1 Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí

2 Projekt Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí je spolufinancován Evropskou unií v rmáci Evropského fondu pro regionálni rozvoj a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Nisa. Całkowity koszt projektu wynosi ,55 Projekt Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí je spolufinancován Evropskou unií v rmáci Evropského fondu pro regionálni rozvoj a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Nisa. Całkowity koszt projektu wynosi ,55

3 Główne cele projektu : 1. Rozszerzenie współpracy i rozwój przyszłego partnerstwa pomiędzy transgranicznymi placówkami. 2. Poznanie funkcjonowania placówek przedszkolnych oraz podobieństw i różnic w systemie edukacji i wychowania po obu stronach granicy. 3. Rozwój edukacji wielokulturowej zapewniającej każdemu dziecku prawo do uczenia się kultury własnej i kultur krajów Europy. Główne cele projektu : 1. Rozszerzenie współpracy i rozwój przyszłego partnerstwa pomiędzy transgranicznymi placówkami. 2. Poznanie funkcjonowania placówek przedszkolnych oraz podobieństw i różnic w systemie edukacji i wychowania po obu stronach granicy. 3. Rozwój edukacji wielokulturowej zapewniającej każdemu dziecku prawo do uczenia się kultury własnej i kultur krajów Europy.

4 Bezpośrednie cele projektu: 1. Rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich dzieci w wieku przedszkolnym. 2. Wzbogacanie osobowości dzieci polskich i czeskich poprzez współuczestnictwo w imprezach sportowych i artystycznych. 3. Pokonywanie barier między narodami - poznanie języka sąsiadów, tradycji, obyczajów i dorobku kulturowego miast. 4. Wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli w pracy z dziećmi przedszkolnymi. 5. Rozwijanie w dziecku szacunku dla jego tożsamości kulturowej, języka i wartości dla kraju w którym mieszka, jak i dla innych kultur. Bezpośrednie cele projektu: 1. Rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich dzieci w wieku przedszkolnym. 2. Wzbogacanie osobowości dzieci polskich i czeskich poprzez współuczestnictwo w imprezach sportowych i artystycznych. 3. Pokonywanie barier między narodami - poznanie języka sąsiadów, tradycji, obyczajów i dorobku kulturowego miast. 4. Wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli w pracy z dziećmi przedszkolnymi. 5. Rozwijanie w dziecku szacunku dla jego tożsamości kulturowej, języka i wartości dla kraju w którym mieszka, jak i dla innych kultur.

5 W ramach projektu odbędzie się pięć spotkań: Spotkanie I - W Bolesławcu – mieście ceramiki. Spotkanie II - Olimpiada transgranicznych przedszkolaków w Libercu. Spotkanie III - Wielokulturowe spotkanie przy choince. Spotkanie IV - Polsko – czeskie warsztaty dla nauczycieli z zakresu arteterapii. Spotkanie V - Mali badacze we Wrzosowej Krainie w Borówkach.

6 MIEJSKIE PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 2 IM. MARII KONOPNICKIEJ Pracuje w nim 9 nauczycieli i 9 pracowników administracyjno – obsługowych W przedszkolu znajduje się 5 sal, zabaw w których działają 4 odziały przedszkolne Do placówki uczęszcza 128 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat

7 Przedszkole oferuje bezpłatne zajęcia dodatkowe: Terapia logopedyczna Gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna Język niemiecki

8 Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym Posiadamy swoją działkę na terenie ROD Tulipan

9 Systematycznie uczęszczamy na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej

10 Prezentujemy swoje zdolności aktorskie na małej i dużej scenie

11 Aktywnie uczestniczymy w akcjach i imprezach organizowanych przez Władze Lokalne

12 W przedszkolu od 7 lat prężnie działa Kółko teatralne

13 Pomyślnie układa się nasza współpraca z rodzicami oraz absolwentami przedszkola

14 MATEŘSKÁ ŠKOLA LIBEREC MATEŘSKÁ ŠKOLA w Libercu powstała r. Dyrektorem placówki jest Pani Zdeňka Nevečeřalová Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.30 do Uczęszcza do niego 75 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Funkcjonują tam 3 grupy wiekowe po 25 osób. Placówka zatrudnia 6 nauczycieli i 5 pracowników administracyjno – obsługowych.

15 Przedszkole rozwija umiejętności i osobowość dzieci poprzez zajęcia dodatkowe

16 Pozytywnie oceniane przez dzieci i rodziców są zajęcia z nauki pływania i jazdy na nartach

17 Przedszkole współpracuje z Centrum Ekologicznym Střevlík z libereckiego ZOO

18 Imprezy okolicznościowe uświetniają występy chóru przedszkolnego o nazwie BARVIČKY

19 BOLESŁAWIECLIBEREC

20 MATEŘSKÁ ŠKOLA Z LIBERCA W CZECHACH Naszym zagranicznym partnerem jest :


Pobierz ppt "Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí"

Podobne prezentacje


Reklamy Google