Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

S ZKOŁA – NASZA SKARBNICA WIEDZY W miejscowości Marianka funkcjonuje Szkoła Podstawowa. Obecnie razem z przedszkolakami jest w niej 68 uczniów. Jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "S ZKOŁA – NASZA SKARBNICA WIEDZY W miejscowości Marianka funkcjonuje Szkoła Podstawowa. Obecnie razem z przedszkolakami jest w niej 68 uczniów. Jest."— Zapis prezentacji:

1

2

3 S ZKOŁA – NASZA SKARBNICA WIEDZY W miejscowości Marianka funkcjonuje Szkoła Podstawowa. Obecnie razem z przedszkolakami jest w niej 68 uczniów. Jest 11 nauczycieli i 3 pracowników obsługowo-administracyjnych. Budynek, w którym znajduje się szkoła, został oddany do użytku w 1956 roku, jednak początki jej działalności odnotowuje się na 1916 rok. Szkoła obok zajęć dydaktycznych prowadzi działalność integracyjną i kulturalną dla uczniów oraz społeczności lokalnej.

4 OSP W M ARIANCE =)

5 P UNKT UJĘCIA WODY PITNEJ …

6 H UBERTUSÓWKA – DOM LEŚNICZYCH (^_^)

7 K APLICZKA W K REBSÓWCE ;)

8 MARIANKA – W NIEPUBLIKOWANYM NIGDZIE SPISIE INWENTARZA MAJĄTKU N IEDRZWICA Z ROKU 1836 WYSTĘPUJE JAKO M ARYJANÓWKA – FOLWARK NALEŻĄCY DO WŁAŚCICIELI N IEDRZWICY – D ŁUSKICH. P OD TĄ SAMĄ NAZWĄ WYSTĘPUJE W ŹRÓDLE Z 1880 ROKU, JEDNAK MIEJSCOWOŚĆ ISTNIAŁA JUŻ DUŻO WCZEŚNIEJ. N AZWA WSI POCHODZI NAJPRAWDOPODOBNIEJ OD IMIENIA H RABIEGO Ł OSIA – M ARIANA. W E WSI ZNAJDUJE SIĘ KRZYŻ POSTAWIONY W 1836 ROKU PRZEZ H RABIEGO Ł OSIA NA GROBIE POWSTAŃCÓW LISTOPADOWYCH.

9 M OJA OKOLICA W IELE W P OLSCE RÓŻNYCH MIAST, W IELE RÓŻNYCH MIEJSCOWOŚCI. M I NAJMILEJ PŁYNIE CZAS W MOJEJ WIOSCE, CO KAŻDEGO CHĘTNIE GOŚCI. G MINA MOJA ZWIE SIĘ N IEDRZWICA I CZĘSTO NA ŁĄKACH TU KRÓLIK KICA. K ILKA STAWÓW TEŻ JEST TU, A WĘDKARZY PONAD STU. T U W NASZEJ GMINIE SPOKOJNY MIESZKA LUD, C O PRACUJE LUB ROŚLINY I ZBOŻA HODUJE. I SWÓJ WIELKI POT I TRUD S WOJEJ PRACY OFIARUJE. W IELU TU ROLNIKÓW JEST, C O CAŁYMI DNIAMI HARUJĄ, Ż EBY ZE ZBÓŻ CHLEB MIEĆ C IĘŻKO NAWET W NOC PRACUJĄ. G DY PRZYCHODZI KTOŚ ZBŁĄKANY, M Y DZIELIMY SIĘ, CZYM MAMY. I NNI WDZIĘCZNOŚĆ OKAZUJĄ I ZA DARY NAM DZIĘKUJĄ.

10 D ZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE MOJEJ PREZENTACJI. ;) Autor: Małgorzata Stec


Pobierz ppt "S ZKOŁA – NASZA SKARBNICA WIEDZY W miejscowości Marianka funkcjonuje Szkoła Podstawowa. Obecnie razem z przedszkolakami jest w niej 68 uczniów. Jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google