Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20-letnia rocznica wyborów samorządowych MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA 20 LAT WSPÓLNIE Gmina Olszówka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20-letnia rocznica wyborów samorządowych MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA 20 LAT WSPÓLNIE Gmina Olszówka."— Zapis prezentacji:

1 20-letnia rocznica wyborów samorządowych MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA 20 LAT WSPÓLNIE Gmina Olszówka

2 Organizatorzy :

3

4 Gmina Olszówka położona jest w części wschodniej województwa wielkopolskiego, na pograniczu Wielkopolski i Ziemi Łęczyckiej. Jej powierzchnia wynosi 81,5 km 2. Gmina Olszówka położona jest w części wschodniej województwa wielkopolskiego, na pograniczu Wielkopolski i Ziemi Łęczyckiej. Jej powierzchnia wynosi 81,5 km 2. Gmina należy do powiatu kolskiego. Sąsiaduje z czterema gminami: na północy z Kłodawą, na wschodzie z Grabowem, na południe z Dąbiem, na zachodzie z Grzegorzewem. Położona jest na skrzyżowaniu dróg komunikacyjno-handlowych Poznań-Łódź i Gdynia-Katowice. Przez ten teren przebiega magistrala kolejowa Herby-Gdynia oraz linia międzynarodowa Berlin-Warszawa-Moskwa. Miejscowość Olszówka położona jest w centrum gminy i oddalona jest od Koła o 20 km, od Włocławka o 70 km, od Konina o 50 km, od Kalisza o 80 km, od Łęczycy o 40 km, od Łodzi o 80 km, od Poznania o 170 km, od Warszawy o 200 km. Gmina należy do powiatu kolskiego. Sąsiaduje z czterema gminami: na północy z Kłodawą, na wschodzie z Grabowem, na południe z Dąbiem, na zachodzie z Grzegorzewem. Położona jest na skrzyżowaniu dróg komunikacyjno-handlowych Poznań-Łódź i Gdynia-Katowice. Przez ten teren przebiega magistrala kolejowa Herby-Gdynia oraz linia międzynarodowa Berlin-Warszawa-Moskwa. Miejscowość Olszówka położona jest w centrum gminy i oddalona jest od Koła o 20 km, od Włocławka o 70 km, od Konina o 50 km, od Kalisza o 80 km, od Łęczycy o 40 km, od Łodzi o 80 km, od Poznania o 170 km, od Warszawy o 200 km.

5 Skład Grupy projektowej: Justyna Rosiak Klasa II b 1995.05.28 Marta Urbaniak Klasa II b 1995.08.01 Adam Jóźwiak Klasa II b 1995.03.06 Łukasz Maciejewski Klasa II b 1995.04.21 Mariusz Łączkowski Klasa II b 2 1995.07.29 Opiekun: Pan Narcyz Dołęgowski Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

6 Oświata-Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łubiance o Jaka jest najważniejsza budowla w gminie według Pana? o Sadzę, że budowle o charakterze społecznym czyli szkoły i świetlice ponieważ wpływają na życie mieszkańców naszej gminy. Cytat z wywiadu, z wójtem Włodzimierzem Fraszczykiem STAN BUDOWLI Z 09.2000

7 Dom wiejski- Złota Z chwilą wybudowania i oddania jej do użytku, wiele zmieniło się w naszej wsi. Zniknął problem organizacji wszelkich imprez wiejskich i szkoleń rolniczych- które odbywały się w mieszkaniach dowolnie użyczanych przez mieszkańców. Cytat z wywiadu, z rodzina Jóźwiaków

8 Największym osiągnięciem samorządu terytorialnego jest zwodociągowanie całości terenu gm. Olszówka, wybudowanie oczyszczalni ścieków komunalnych i sukcesywne budowanie kanalizacji sanitarnej co ewidentnie przyczyniło się do poprawy warunków higieniczno- sanitarnych na wsiach. Cytat z wywiadu z Panem Rafałem Ławniczakiem- pracownikiem urzędu Gminy. Poprawa jakości wody pitnej w dużej mierze wpływa na poprawę standardu życia mieszkańców. Cytat w wywiadu Wójtem Włodzimierzem Fraszczykiem. Na terenie Gm. Olszówka znajduje się oczyszczalnia LEMNA wybudowana w 1999 r. Położona jest na obrzeżach Olszówki. Wykorzystanie jej mocy przerobowych kształtowało się w roku 2003 jedynie na poziomie 6%. Maksymalna przepustowość oczyszczalni wynosi 200 m 3 na dobę. Podstawowe jej części to: przepompownia głowna staw typu LEMNA staw doczyszczający Piaskownik nitryfikatory komora koagulacji

9 Orlik 2012 w naszej Gminie Ostatnio dzięki staraniom Gminy wybudowano przy Gimnazjum w Łubiance boisko ORLIK 2012. Cytat z wywiadu z Panem Rafałem Ławniczakiem Moje boisko ORLIK 2012 jest ważnym punktem strategii rządu odnośnie rozwoju i promocji sportu. Istotnym bodźcem podejmowania przez poszczególne Gminy decyzji o budowie nowych i modernizacji starych obiektów sportowych jest wsparcie ze strony rządu.

10 Szlaki komunikacyjne Droga we Wsi Złota Położenie asfaltu na drodze gminnej w różnoraki sposób wpłynęło na życie mieszkańców. Do zalet tego przedsięwzięcia można zaliczyć: *ułatwiony transport *szybsze przemieszczanie się *pojazdy nie grzęzną w błocie. Cytat z wywiadu, z rodziną Jóźwiaków Droga we Wsi Ostrów Zmiany następują zawsze i są ogromne. Odrestaurowano drogi poboczne, które dawniej były w złym stanie. Cytat z wywiadu z Panią Barbara Olczyk.

11 Szlaki komunikacyjne c.d. Droga Głębokie- Olszówka 3404 P Zastaliśmy 2 km dróg asfaltowych, obecnie jest ich ok. 80 km. Cytat z wywiadu z Włodzimierzem Fraszczykiem. Droga na odcinku Olszówka –Głębokie była bardzo zniszczona. W 2009 roku została wyremontowana. Cytat z wywiadu z Małgorzatą Rosiak.

12 Rekreacja i sport- boisko GKS Olszówka Boisko Klubu GKS jest bardzo przydatne, wielu młodych ludzi rozwija swoje pasje i talenty. Cytat z wywiadu z Romanem Rosiakiem. Wybudowano Gminne Boisko Sportowe w Olszówce, boisko w Ponętowie Górnym Drugim oraz Głębokim. Wybudowano Gminne Boisko Sportowe w Olszówce, boisko w Ponętowie Górnym Drugim oraz Głębokim. Cytat z wywiadu z Rafałem Ławniczakiem. Gminne boisko w Olszówce służy celom rekreacyjnym a także organizowane są na nim różne plenerowe uroczystości gminne. Gminne boisko w Olszówce służy celom rekreacyjnym a także organizowane są na nim różne plenerowe uroczystości gminne. Cytat z wywiadu z Jadwigą Urbaniak.

13 Remiza OSP Bezpieczeństwo na naszym terenie też jest dobre. Zabezpiecza je 11 jednostek OSP a tym dwie będące w Krajowym Systemie Ratownictwa. Cytat z wywiadu z Panem Rafałem Ławniczakiem. Olszówka

14 Remiza OSP c.d. Dawniej remizy różniły się od obecnych. Dachy budynków pokryte były smołą a podłogi były drewniane. Cytat z wywiadu z Marianem Urbaniakiem- Prezesem OSP Ostrów. Ostrów

15 Szko ł a Podstawowa im. Marii Konopnickiej w G łę bokim W 1996 roku szkoły zostały, powiedzmy doprowadzone do ładu. Cytat z wywiadu z Włodzimierzem Fraszczykiem.


Pobierz ppt "20-letnia rocznica wyborów samorządowych MŁODZIEŻOWA AKCJA OBYWATELSKA 20 LAT WSPÓLNIE Gmina Olszówka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google