Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku
Gminie Strawczyn w oczach dorosłych mieszkańców Samorząd Gminy Strawczyn

2 Nasza Gmina Gmina Strawczyn, położona jest w środkowej części województwa świętokrzyskiego, a w zachodniej części Gór Świętokrzyskich. Należy do powiatu kieleckiego i oddalona jest 20 km od miasta wojewódzkiego Kielce przy trasie wojewódzkiej Kielce - Częstochowa Powierzchnia Gminy wynosi ha z czego 21,6% stanowią lasy, a liczba ludności to ok mieszkańców.

3 Opinie ludzi o zmianach w gminie w ciągu ostatnich 20 lat
Czy pamięta Pani od jak dawna w Oblęgorku znajduje się linia telefoniczna? Tutaj w przysiółku Podlesina od roku 1997 a wreszcie wsi wcześniej, ale nie pamiętam daty. Czy jest tu w Oblęgorku kanalizacja? Kiedy ją założono? Tak jest. Założono ją około 2001 roku. Co się jeszcze zmieniło przez te 20 lat? M.in. położono asfalt na drodze gruntowej, która tu była. Oraz w okolicach 1990 roku założono tu wodociąg. Która z tych zmian według Pani najbardziej ułatwiła mieszkańcom życie? Najbardziej cieszyłam się z czystej bieżącej wody w mieszkaniu i gospodarstwie , przedtem trzeba było nosić ją w wiaderkach od sąsiada . Była co prawda studnia w podwórku, ale woda stamtąd była niezdatna do picia. Wywiad przeprowadzony z 76 letnią panią Agatą Siedlarz , która mieszka w Oblęgorku od urodzenia.

4 Jedna z wielu dróg asfaltowych powstałych w gminie w ciągu ostatnich 20 lat
Przedtem była tu jak w wielu innych miejscach droga gruntowa.

5 Życie mieszkańców bardzo ułatwiła kanalizacja i dostęp do bieżącej wody z wodociągu

6 Opinie ludzi o zmianach w ciągu ostatnich 20 lat
Kanalizacja i linia telefoniczna zostały założone dopiero w 1997 roku. Okolica jest bardziej czysta i nie ma kłopotu z wywożeniem szamba. Dzięki telefonizacji mogę załatwić część spraw bez wyjeżdżania z domu co oszczędza mój czas. Wiele spraw można załatwić też przez Internet . Cieszę się z tego, że moje dzieci mogą chodzić do niedawno wyremontowanej i rozbudowanej szkoły. Czy zauważył Pan jakieś zmiany w załatwianiu spraw urzędowych w gminie? Na pewno jest lepsza informacja i więcej spraw można załatwić na miejscu . Wiele jest jeszcze do zrobienia. Krzysztof Siedlarz . Urodzony i wychowywany w Oblęgorku.

7 Linie telefoniczne zostały przeniesione na słupy elektryczne

8 Wypłytkowane rowy melioracyjne ułatwiają odprowadzanie wody deszczowej

9 Starą szkołę wyremontowano i rozbudowano
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza i Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku.

10 Infrastruktura gminy uległa znacznej poprawie
„Bardzo się cieszę, że mieszkam w gminnie Strawczyn. Ludziom łatwo się tu żyje”. A czy w dzisiejszych czasach gmina spełnia Pani wymagania? Czy ma Pani jakiś problem z np. dotarciem do Ośrodka Zdrowia lub innego miejsca publicznego znajdującego się na terenie gminy Strawczyn? Gmina jak najbardziej spełnia moje wymagania , choć może kilka dróg należy poprawić tudzież zrobić od nowa. Transport ogólnie jest bardzo dobry, w mojej miejscowości praktycznie co 30 minut kursują busy. Dla mnie to coś świetnego, ponieważ kilka lat temu nie pomyślałabym nawet, że tak będzie. A czy jest Pani zadowolona z władzy naszej gminy? Ja jestem bardzo zadowolona z rządów jakie prowadzi Pan Wójt oraz Jego współpracownicy. Nie mamy co narzekać, ludzie są mili i gotowi pomóc innemu człowiekowi. Helena Kusińska (Ciesielska) Miejsce Urodzenia: Chełmce

11 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Krzysztof Krawczyński ur.1996 I „A” Natalia Piotrowska ur.1996 I „A” Przemek Zapała ur.1996 I „A” Dawid Zapała ur.1996 I „A” Dominik Kozieł ur.1996 I „A” Opiekunowie: p. Joanna Ciołak p. Aleksander Żmuda p. Jarosław Skoczylas Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 w Oblęgorku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google