Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli. POZNAJEMY PRACĘ SAMORZĄDOWCÓW Zapoznaliśmy się z działalnością Rady Miejskiej i osiągnięciami prezydentów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli. POZNAJEMY PRACĘ SAMORZĄDOWCÓW Zapoznaliśmy się z działalnością Rady Miejskiej i osiągnięciami prezydentów."— Zapis prezentacji:

1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli

2 POZNAJEMY PRACĘ SAMORZĄDOWCÓW Zapoznaliśmy się z działalnością Rady Miejskiej i osiągnięciami prezydentów Nowej Soli w latach 1990 – 2010. Radni Miasta udostępnili przedstawicielom Szkolnego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły obszerną dokumentację związaną z samorządnością miasta. Szczególne zainteresowanie wzbudziły osiągnięcia rządzących w latach 1990 - 2010 prezydentów: p. Krzysztofa Goneta (1990 – 1998) p. Tadeusz Gabryelczyka (1998 – 2002) p. Wadima Tyszkiewicza (2002 – 2010)

3 – prezydent miasta Nowa Sól w latach 1990 - 1998 (Zdjęcie z archiwum prywatnego p. K. Goneta) Krzysztof Gonet

4 Zarząd miasta Nowa Sól za prezydentury pana Krzysztofa Goneta (zdjęcie z domowego archiwum prezydenta K. Goneta)

5 (po prawej) – prezydent Miasta Nowa Sól w latach 1998 - 2002 (po lewej) – przewodniczący Rady Miejskiej w latach 1998 – 2002. (Zdjęcie z archiwum Urzędu Miasta) Tadeusz Gabryelczyk Kazimierz Kęs

6 Radni Urzędu Miasta w latach 1998 - 2002 (Zdjęcie z archiwum Urzędu Miasta)

7 – prezydent miasta Nowa Sól w latach 2002 – 2010 (Fot. A. Szewczykowski Ze zbiorów UM w Nowej Soli.) Wadim Tyszkiewicz

8 Radni Urzędu Miasta w latach 2006 - 2010 Sesja Rady Miasta z dnia 30 kwietnia 2010r.

9 budowa oczyszczalni ścieków Najważniejsze osiągnięcia prezydentów miasta Nowa Sól na przestrzeni 20 lat (1990 – 2010) w skrócie: zdobycie dofinansowania na likwidację szkód po wielkiej powodzi w Nowej Soli w 1997r.; sprzedaż lokali użytkowych budowa wysypiska śmieci otwarcie Biura Promocji Miasta rozbudowa i modernizacja składowiska odpadów komunalnych w Kiełczu modernizacja przystani kajakowej wyznaczenie i stworzenie strefy przemysłowej w Nowej Soli; pozyskanie sponsorów do Nowosolskiej Strefy Ekonomicznej rozbudowa portu rzecznego i przystani kajakowej w Nowej Soli stworzenie Harcerskiej Górki i Parku Krasnala rewitalizacja zabytkowych kamienic i rynku w Nowej Soli

10 Radni przed rozpoczęciem sesji w dniu 30 kwietnia 2010r.

11 WIZYTA PRZEDSTAWICIELI SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W URZĘDZIE MIASTA Grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami została zaproszona do Urzędu Miasta. 30 kwietnia 2010 roku w budynku Urzędu odbyła się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli. Uczniowie byli obserwatorami sesji. Mogli przyglądać się prawdziwym obradom, rozmawiać z osobami decydującymi o przyszłości miasta. Do szczególnie miłych należało spotkanie z panem prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem. Wizyta uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 bardzo go ucieszyła, gdyż, jak przyznał, właśnie najmłodsi będą w przyszłości budować i troszczyć się o Nową Sól. Był też czas na zadawanie pytań. Pytano: Co to jest samorząd? Czy Radni podczas obrad nie muszą być w pracy? Czym zajmują się prezydent i Rada Miasta? Jak samorząd pomaga szkołom i uczniom. I pytania najważniejsze: Czy w Nowej Soli będzie basen? oraz Co ciekawego jest planowane w naszym mieście dla dzieci i młodzieży? Radni wraz z zawiadomieniem o sesji otrzymują zwolnienie na ten dzień z pracy, przekazują je później swemu pracodawcy. Basen będzie i to już wkrótce, a dla dzieci i młodzieży miasto planuje wiele atrakcji: bardzo barwne dni Nowej Soli, kolejne place zabaw i nowe boiska sportowe. Planowana jest dalsza rozbudowa portu i Parku Krasnala. Całość wywiadu z p. Wadimem Tyszkiewiczem znajduje się na stronie internetowej szkoły: http://www.sp8.neostrada.plhttp://www.sp8.neostrada.pl

12 Udział uczniów PSP 8 w sesji Rady Miejskiej w dniu 30.04.2010r. Wspólne zdjęcie uczniów PSP 8 z prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem, przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Szyszko oraz Andrzejem Petreczko wice przewodniczącym Rady Miejskiej - 30.04 2010r. Pamiątkowe zdjęcie uczniów z PSP 8 przed UM Wizyta w Urzędzie Miejskim pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty: kolorowe długopisy i notatniki z logo Nowej Soli. Uczniowie stwierdzili, że wrócą tu jeszcze, a może w przyszłości ktoś z nich zostanie radnym albo nawet prezydentem miasta.

13 O uczestnictwie uczniów PSP nr 8 w Nowej Soli w sesji Rady Miejskiej W dniu 30 kwietnia napisała Gazeta Regionalna.

14 Zbiór materiałów i zdjęć do prezentacji: - uczniowie PSP nr 8 w Nowej Soli wraz z opiekunami – p. mgr Elżbietą Gruber – p. mgr Leszkiem Śmiglewskim Prezentację wykonała: mgr Alicja Kołtko Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli. POZNAJEMY PRACĘ SAMORZĄDOWCÓW Zapoznaliśmy się z działalnością Rady Miejskiej i osiągnięciami prezydentów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google