Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Gminy Osiecznica

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Gminy Osiecznica"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Gminy Osiecznica
Gmina Osiecznica obfituje w wiele naturalnych walorów przyrody. Są nimi: czyste wody, lasy pełne zwierząt, malownicze krajobrazy, bogata fauna i flora. Prezentacja zawiera warte odwiedzenia.

2 Osiecznica Zespół Szkół w Osiecznicy
Kopalnia i Zakład Przeróbczy Piasków Szklarskich.

3 Tablica Pamiątkowa ku czci Wernera
Dom Wernera Tablica Pamiątkowa ku czci Wernera Miejsce urodzin Abrahama Gottloba Wernera- znanego naukowca, światowej sławy geologa i mineraloga , profesora Akademii Górniczej we Freibergu. Ufundowana w 1877r na domu jego narodzin

4 Bolesławiecki Dzban do kawy
Skałki z piaskowca Jaskinia diabla Bolesławiecki Dzban do kawy

5 Kliczków Zamek w Kliczkowie powstał w 1297r. Zbudował go książę Bolko I Surowy. Dawniej budowla obronna, następnie zamkowo-folwarczna, a teraz o charakterze konferencyjno-wypoczynkowym.

6 Czworaki dworskie- Dawne mieszkanie służby zamkowej
Kościół p.w. Trzech Króli w Kliczkowie-powstał w 1407r.

7 Świętoszów Od 1992r Świętoszów jest własnością Polski . Znajduje się tu Zespół Szkół, któremu 16 maja 2003r nadano im. Unii Europejskiej. Ciekawe miejsca w Świętoszowie: Wieża Ciśnień, Pomnik Czołgisty, tablica upamiętniająca poległych żołnierzy, Porosyjski Cmentarz, Domek Generalski, Dolina Kwisy.

8 Parowa Kościół p.w. Św. Antoniego został wzniesiony w XII wieku, a w XVIII wieku na jego miejscu powstała nowa świątynia protestancka.

9 Wieża ciśnień Parowa jest znana z produkcji ceramiki. Na początku XX wieku w tej miejscowości funkcjonowały trzy fabryki porcelany. Dzisiejszy Zakład Ceramiczny w Parowej

10 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomisławiu.
Kościół p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu powstał w 1346r. W okresie reformacji został przejęty przez protestantów.

11 Kościół p.w. Niepokalanego poczęcia NMP powstał w 1376r.
Ławszowa Kościół p.w. Niepokalanego poczęcia NMP powstał w 1376r. W połowie XVI wieku zabrano go bezprawnie i stał się kościołem ewangelickim. W XVII w został zwrócony katolikom.

12 Prezentacje wykonały: Uczennice klasy VI a
Zespołu szkół im. Unii Europejskiej w Świętoszowie Karolina Jopkiewicz Paulina Jakubczyk Pod kierunkiem mgr Renaty Bajdan

13 Koniec


Pobierz ppt "Prezentacja Gminy Osiecznica"

Podobne prezentacje


Reklamy Google