Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

strona internetowa szkoły:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "strona internetowa szkoły:"— Zapis prezentacji:

1

2 strona internetowa szkoły: www.sp7kalisz.superszkolna.pl
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu Kalisz, ul. Robotnicza 5 Tel./Fax , strona internetowa szkoły: PYTANIA KLUCZOWE Opracowanie: Edukacja wczesnoszkolna – Jadwiga Wojtyś, Monika Jakubowska Język polski – Małgorzata Waszczyńska, Danuta Wieczorek, Małgorzata Wasilkowska, Agnieszka Nowak Język angielski – Anna Woszczalska, Sylwia Bodzioch Matematyka – Aleksandra Jędrzejewska, Violetta Urban Przyroda – Aleksandra Szewczyk - Woźniak Historia i społeczeństwo – Teresa Marcinkowska Muzyka – Edyta Stangret - Nowak Prezentacja: Violetta Urban

3 strona internetowa szkoły: www.sp7kalisz.info
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu Kalisz, ul. Robotnicza 5 Tel./Fax , strona internetowa szkoły: PYTANIA KLUCZOWE EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA JĘZYK POLSKI JĘZYK ANGIELSKI MATEMATYKA PRZYRODA HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO MUZYKA

4 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

5 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Dlaczego niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów, a inne nie? Co stałoby się, gdyby pory roku zmieniły kolejność? W jaki sposób znajomość wzorów na obliczanie obwodu figur geometrycznych jest przydatna w życiu codziennym?

6 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Co stałoby się, gdyby na Ziemi zabrakło wody? Dlaczego wiewiórkę trudniej jesienią zauważyć w parku? Dlaczego jesienią liście drzew zmieniają kolor?

7 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Jak należy dbać o zdrowie? Dlaczego należy jeść śniadanie? Co należy jeść, aby być zdrowym? Po co pieszym i kierowcom potrzebna jest znajomość znaków drogowych?

8 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Dlaczego piesi powinni nosić odblaski? Jak zachować bezpieczeństwo w drodze do szkoły? Co to znaczy, że Polska jest niepodległa? Dlaczego Warszawa jest stolicą Polski? Kogo nazywamy patriotą?

9 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Jaki jest bieg Wisły? Jakie są polskie symbole narodowe? Dlaczego polska ziemia jest piękna? Dlaczego każdy Polak powinien poznać historię swojego kraju?

10 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Dlaczego godłem Polski jest Biały Orzeł? Jakie zabytki Warszawy powinien znać każdy Polak? Kto rządził w dawnej Polsce, a kto teraz sprawuje władzę w naszym kraju? Dlaczego „Mazurek Dąbrowskiego” jest hymnem Polski?

11 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Dlaczego 11 listopada to święto narodowe? Jak powstaje chleb? Jak powstaje książka? W jakich chwilach książka przychodzi nam z pomocą? Czego książka może nas nauczyć?

12 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Dlaczego ilustracje w książkach dla dzieci są bardzo ważne? Jakie książki można znaleźć w bibliotece? Co świadczy o tym, że mały Fryderyk Chopin był niezwykłym dzieckiem?

13 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Jaki związek z „Legendą o białym orle” ma nasze godło państwowe? Co to są bogactwa naturalne kraju? Po co ludzie obserwują pogodę? Czy moda dotyczy tylko strojów? Jak powstaje deszcz?

14 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Co to jest mgła i dlaczego jest niebezpieczna dla pojazdów na drogach? Jak należy się ubrać, gdy na dworze jest zimno i pada deszcz? Dlaczego drzewa przygotowują się do zimy?

15 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Dlaczego zwierzęta przygotowują się do zimy? Jakie zmiany w przyrodzie obserwujemy w listopadzie? Co najbardziej cieszy Świętego Mikołaja? W czym psy mogą pomagać ludziom?

16 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Co świadczy o tym, że jest już zima? Jakie upominki z okazji Świąt Bożego Narodzenia można przygotować dla bliskich? Co sprawia, że wieczór wigilijny jest taki niezwykły?

17 JĘZYK POLSKI

18 JĘZYK POLSKI Czy potrafimy czytać ze zrozumieniem? Jakie prawa panowały w Sparcie? Każdy ma "piętę Achillesa", czyli jak znaleźć sposób na bogów?

19 JĘZYK POLSKI Kim byli szlachetni rozbójnicy? Jak napisać instrukcję? Co zdarzyło się nad brzegiem Świtezi?

20 JĘZYK POLSKI Jak korzystać ze Słownika frazeologicznego? Jaką funkcję pełnią w naszym życiu święta? Co czuje człowiek stojący nad przepaścią?

21 JĘZYK POLSKI Jak napisać list oficjalny? Czy trudno być artystą? Jaką funkcję pełni plakat? Jak powstaje film animowany?

22 JĘZYK POLSKI Patriota – kto to taki? Człowiek asertywny – kto to taki? Człowiek kreatywny – kto to taki? Co by było, gdybyś był dyrektorem szkoły? Jakie jest twoje największe marzenie?

23 JĘZYK POLSKI Czy szczur może być twoim domowym zwierzątkiem? Co zrobić, aby goście wyszli zadowoleni ze spotkania? Po co ludzie piszą listy? Którą z postaci literackich chciałbyś być?

24 JĘZYK POLSKI Co by się stało, gdyby pomysły dzieci zostały zrealizowane? Czy warto przestrzegać regulaminów szkoły? Po co czytać książki, jeżeli mamy streszczenia i filmy?

25 JĘZYK POLSKI Czy panu nie nudno na pomniku? Czy polka, czy Polka? Jak zastąpić rzeczownik? Do czego służy zaimek? Czy Kalina to dziewczyna?

26 JĘZYK POLSKI Kto wejdzie ponad chmury? Jak działa prawo? W jakim celu stosujemy wykrzyknik? Jak zasada podpowiada?

27 JĘZYK POLSKI Czy książka może pomóc ? Kiedy śpiewamy hymn narodowy? Czy praca popłaca? Jak zdobyć szóstkę z polskiego?

28 JĘZYK ANGIELSKI

29 Jakie czynniki mogą mieć wpływ na to,
JĘZYK ANGIELSKI Jakie czynniki mogą mieć wpływ na to, że kuchnia angielska jest międzynarodowa? Dlaczego język angielski jest tak popularny? Co sądzisz o pojawianiu się dużej liczby angielskich słów w języku polskim?

30 What is Stars and Stripes? Co to jest Stars and Stripes?
JĘZYK ANGIELSKI What is Union Jack? - Co to jest Union Jack? What is Stars and Stripes? Co to jest  Stars and Stripes? Is the Red Sea a sea? - Czy Morze Czerwone jest morzem?

31 Does a Beefeater have to eat beef?
JĘZYK ANGIELSKI Does a Beefeater have to eat beef? Czy Beefeater musi jeść wołowinę (beef)? When is Queen's Elizabeth's real birthday? Kiedy królowa Elżbieta obchodzi prawdziwe urodziny? Which American holidays do we celebra te in Poland? Które ze świąt amerykańskich obchodzimy w Polsce?

32 How do you name your grandmum's mum? Jak nazwiesz mamę swojej babci?
JĘZYK ANGIELSKI How do you name your grandmum's mum? Jak nazwiesz mamę swojej babci? Can you tell a story from the pictures without reading the text? Czy można opowiedzieć historyjkę na podstawie obrazków bez czytania tekstu? What is the highest building in New York? - Jaki jest najwyższy budynek w Nowym Jorku?

33 Why English is an international language?
JĘZYK ANGIELSKI Why English is an international language? Dlaczego język angielski jest językiem międzynarodowym? Do the words meet and meat have anything in common? Czy słowa meet i meat mają ze sobą coś wspólnego? What is the Gherkin? Co to jest gherkin?

34 Why is New York called „The Big Apple”?
JĘZYK ANGIELSKI Why is New York called „The Big Apple”? – Dlaczego Nowy York jest nazywany „Wielkim Jabłkiem”? What do the appearance description and the cake recipe have in common? Co ma wspólnego opis wyglądu z przepisem na ciasto? Who is the saint patron of England? – Kto jest świętym patronem Anglii?

35 What is the flower symbol of England?
JĘZYK ANGIELSKI What is the flower symbol of England? – jaki kwiat jest symbolem Anglii? Can you bake apple pie? Can you give the recipe for apple pie? – Czy potrafisz upiec apple pie? Czy możesz podać przepis na apple pie? Why an eagle is important for the American and Polish people? – Dlaczego orzeł jest ważny dla Polaków i Amerykanów?

36 What place was a fortress, a palace,
JĘZYK ANGIELSKI What place was a fortress, a palace, a prison, a zoo and now it is a museum? Jakie miejsce było fortecą, pałacem, więzieniem, zoo, a teraz jest tam muzeum? What countries belong to The Commonwealth? Jakie kraje należą do Wspólnoty Narodów? What are the differences in celebration of holidays in the USA and Poland? Jakie są różnice w świętowaniu świąt w USA i w Polsce?

37 What do children look for in the White House Garden on Easter Monday?
JĘZYK ANGIELSKI What do children look for in the White House Garden on Easter Monday? Czego szukają dzieci w ogrodzie Białego Domu w Lany Poniedziałek? How to interview Justin Bieber? - Jak przeprowadzić wywiad z Justinem Bieberem?

38 MATEMATYKA

39 MATEMATYKA Czy jest możliwe, że wieża Eiffla waży g? Znasz ułamki właściwe, których suma licznika i mianownika wynosi 10? Czy wiesz jaką powierzchnię ma mój pokój w którym układam klasówki? Podpowiem Ci, jest kwadratem którego obwód wynosi 20m.

40 MATEMATYKA Czy mrówka waży 0, t? Kto waży więcej wszyscy ludzie na świecie czy wszystkie mrówki? Ilu miałeś przodków 10 pokoleń wstecz?

41 MATEMATYKA Znasz wielokąt który nie ma przekątnych? Mieszka w prostej i półprostej, to jasne jak słońce. Możesz zmierzyć jego długość, bo ma aż dwa końce. Jak zmieścić miasto w zeszycie? Czy dorosły słoń może ważyć g?

42 MATEMATYKA Co trzeba zrobić, żeby na podstawie zdjęcia i podanej skali obliczyć wysokość Kolumny Zygmunta w Warszawie? Jak wykorzystać skalę do obliczenia odległości i na odwrót? W jaki sposób na podstawie mapy obliczyć odległość z Kalisza do Warszawy?

43 PRZYRODA

44 PRZYRODA Z czego jest zbudowana ziemia? Czy w okolicach biegunów istnieje życie? Co nazywamy prądem elektrycznym? Dlaczego ludzie szukają nowych źródeł energii?

45 PRZYRODA Czy przez lupę można zobaczyć komórki cebuli? Czy trawa farbuje papier? Czy roślina może żyć bez ziemi? Jak woda dociera do czubka drzewa?

46 PRZYRODA Czy kwiaty mogą zmieniać barwę? Czy wszystkie rośliny mają kwiaty? Co tak naprawdę parzy w pokrzywie? Czy w szyszce można ukryć tajną wiadomość? Czy banany to jagody?

47 HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO

48 HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO
Czy przyjęcie chrześcijaństwa w 966 roku było korzystne dla państwa polskiego? Dlaczego króla Kazimierza nazwano Wielkim? Dlaczego wiek XVI nazywamy "złotym wiekiem" w Rzeczypospolitej?

49 HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO
Dlaczego pierwsze państwa powstawały nad wielkimi rzekami? Czy demokracja jest najlepszym sposobem rządzenia? Czy I wojnę światową można nazwać pierwszą wojną techniczną? Czy wszyscy ludzie są równi?

50 HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO
Na czym polegała "złota wolność szlachecka"? W jaki sposób osiągnięcia naukowo techniczne XIX wieku zmieniły życie ludzi? Dlaczego chronimy zabytki?

51 MUZYKA

52 MUZYKA Dlaczego W.A. Mozart to geniusz muzyczny wszech czasów? Dlaczego Ludwig van Beethoven to nowatorski klasyk? Uzasadnij pojęcie: „MUZYCZNA MATEMATYKA”?

53 MUZYKA Jaką rolę spełnia polska muzyka ludowa w życiu współczesnym? Dlaczego W.A. Mozarta, L.van Beethovena, J. Haydna nazywamy klasykami wiedeńskimi? Jaką rolę spełnia/ał hymn narodowy dla Polaków? Jakie ważne fakty historyczne z dziejów Polski można skojarzyć z tekstami pieśni?


Pobierz ppt "strona internetowa szkoły:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google