Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje Hobby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje Hobby."— Zapis prezentacji:

1 Moje Hobby

2 Zainteresowania Historia Podróże Militaria Języki Obce Tennis
Koniec pokazu

3 Powrót do „Zainteresowań”
Historia X Wojna secesyjna I Wojna Światowa Wojna w Wietnamie Powrót do „Zainteresowań”

4 Powrót do „Zainteresowań”
Wojna Secesyjna X Wojna secesyjna – wojna domowa, która miała miejsce w latach w Stanach Zjednoczonych Ameryki, pomiędzy stanami wchodzącymi w skład Stanów Zjednoczonych (tzw. Unią lub „Północą”) i Skonfederowanymi Stanami Ameryki (tzw. Konfederacją lub „Południem”), które wystąpiły z Unii. Nazwa „wojna secesyjna” pochodzi od secesji (wystąpienia) stanów skonfederowanych z Unii. Powszechną nazwą, stosowaną zwłaszcza w USA, jest także „amerykańska wojna domowa” (ang. American Civil War). Znana jest także jako „wojna pomiędzy stanami” i „wojna o niepodległość południa”. Zapoczątkowało ją ostrzelanie Fortu Sumter w zatoce Charleston w Karolinie Południowej przez konfederatów 12 kwietnia Trwała do 26 maja 1865, kiedy poddały się ostatnie zorganizowane ośrodki oporu konfederatów (walki trwały gdzieniegdzie do czerwca). W wyniku wojny śmierć poniosło 620 tysięcy ludzi. Wybitne postacie tego konfliktu Robert.E.Lee Powrót do „Zainteresowań” Ulysses .S.Grant Abraham Lincoln Powrót do „Historii”

5 Powrót do „Zainteresowań”
X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Ulysses S. Grant –głównodowodzący wojskami Unii

6 Powrót do „Zainteresowań”
X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Robert E.Lee –Głównodowodzący armii Konfederatów

7 Powrót do „Zainteresowań”
X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Abraham Lincoln-ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych

8 Powrót do „Zainteresowań”
Wojna w Wietnamie X Wojna wietnamska (zwana też drugą wojną indochińską, a w Wietnamie wojną amerykańską) – działania militarne na Półwyspie Indochińskim w latach W konflikt zaangażowane były z jednej strony komunistyczna Demokratyczna Republika Wietnamu (Wietnam Północny, wspierany przez inne kraje komunistyczne, gł. Związek Radziecki oraz Chiny) i kontrolowane przez to państwo organizacje komunistyczne w Wietnamie Południowym, Laosie i Kambodży oraz z drugiej strony Republika Wietnamu wraz ze wspierająca ją międzynarodowa koalicją obejmująca Stany Zjednoczone i ich sojuszników – Koreę Południową, Tajlandię, Australię, Nową Zelandię i Filipiny. De facto stronami konfliktu były również Kambodża i Laos. Walki toczyły się na terytorium Wietnamu Południowego, Laosu i Kambodży. Amerykańskie naloty bombowe objęły także terytorium Wietnamu Północnego. Jedno z najlepszych zdjęć zrobionych podczas tego konfliktu Żołnierz amerykański ratujący wietnamskie dziecko Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Historii”

9 Powrót do „Zainteresowań”
X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Żołnierz amerykański ratujący dziecko

10 Powrót do „Zainteresowań”
I wojna Światowa X I Wojna Światowa – konflikt zbrojny (28 lipca 1914 – 11 listopada 1918) pomiędzy Ententą, do której należały między innymi Wielka Brytania, Francja, Rosja, Serbia, Japonia, Włochy (od 1915), Stany Zjednoczone (od 1917) a Państwami Centralnymi, tj. Austro-Węgrami i Niemcami wspieranymi przez Turcję i Bułgarię. Był to największy konflikt zbrojny na kontynencie europejskim od czasu wojen napoleońskich, zakończony klęską Państw Centralnych, likwidacją mocarstw Świętego Przymierza i powstaniem w Europie Środkowej i Południowej licznych państw narodowych. Mimo ogromu strat i wstrząsu nimi wywołanego wojna ta nie rozwiązała większości konfliktów, co doprowadziło do wybuchu II wojny światowej 21 lat później. Żołnierze w okopach Powrót do „Historii” Obóz żołnierzy Powrót do „Zainteresowań” Wojacy przechodzący przez wieś

11 Powrót do „Zainteresowań”
X Powrót do „Zainteresowań” Żołnierze w okopach Powrót do „Tematu”

12 Powrót do „Zainteresowań”
X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Wojacy przechodzący przez wieś

13 Powrót do „Zainteresowań”
X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Obóz żołnierzy

14 Powrót do „Zainteresowań”
X Języki Język niemiecki(Deutsche) Język angielski(english) Język hiszpański (espanol) Powrót do „Zainteresowań”

15 Dlaczego powinniśmy znać niemiecki ?
X Dlaczego powinniśmy znać niemiecki ? Warum sollten wir Deutsch kennen ? Die deutsche Sprache ist nicht der einzige, der wichtigsten europäischen Sprachen in der Kultur, ist es von großer Bedeutung auch in der Wirtschaft. Deutschland ist der fünftgrößte Handelspartner der Vereinigten Staaten, Deutsch, und Englisch ist die am zweithäufigsten gesprochene Sprache im Internet, und alle vier Jahre in Deutschland, hielt einer der weltweit größten Messe. Mehr als 100 Millionen Europäer sprechen Deutsch, ist dies ein wichtiger Faktor im Welthandel Język niemiecki nie jest tylko jednym z najważniejszych języków europejskich w dziedzinie kultury, wielkie znaczenie ma on także w gospodarce. Niemcy są piątym co do wielkości partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych, niemiecki, po języku angielskim, jest drugim najczęściej używanym językiem w internecie, a co cztery lata w Niemczech odbywają się jedne z największych światowych targów. Ponad 100 milionów Europejczyków mówi po niemiecku, to jest ważny czynnik w handlu światowym! Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Języki”

16 Powrót do „Zainteresowań”
X Język Angielski English Język angielski – język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, jej terytoriach zależnych oraz w niektórych byłych koloniach i dominiach, m.in. Irlandii, Kanadzie, RPA i Nowej Zelandii. W Wielkiej Brytanii i Australii angielski jest de facto językiem urzędowym, jednak formalnie państwa te nie mają oficjalnie ustalonego języka urzędowego. Podobna sytuacja jest też w Stanach Zjednoczonych. Angielski należy do oficjalnych języków ONZ, a od XX wieku jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. Niekiedy określany jako pierwszy uniwersalny język ludzkości. English - the language of the western group of Germanic family of languages ​​widely spoken in the United Kingdom, its dependent territories, and in some former colonies and dominions, including Ireland, Canada, South Africa and New Zealand. In Britain and Australia, English is the de facto official language, but formally they are not formally established an official language. A similar situation is also in the United States . English is the official UN languages, and from the twentieth century is the most widely used language in international communication. Sometimes referred to as the first universal language of mankind. Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Języki”

17 Powrót do „Zainteresowań”
X Język Hiszpański Espanol - należy do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich - jest trzecim najczęściej używanym językiem na kuli ziemskiej - to jeden z oficjalnych języków takich organizacji jak m.in. ONZ, Unia Afrykańska czy Unia Europejska - ogólna liczba ludzi na świecie mówiących tym językiem szacowana jest na ponad pół miliarda -Pertenece a la familia romance de las lenguas indoeuropeas es la tercera lengua más hablada en el mundo - es una de las lenguas oficiales, incluidas las organizaciones tales como De las Naciones Unidas, la Unión Africana o la Unión Europea - el número total de personas en todo el mundo hablan el idioma se estima en más de la mitad de mil millones de Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Języki”

18 Powrót do „Zainteresowań”
X Podróże Australia Wenecja Tajlandia Powrót do „Zainteresowań”

19 Powrót do „Zainteresowań”
X Tajlandia- Raj na Ziemi Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Birmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja Międzynarodowe określenie "Thai" znaczy po tajsku wolny. Powrót do „Podróże” Widokówka Powrót do „Zainteresowań”

20 Powrót do „Zainteresowań”
Wyspa Krabi X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Podróże”

21 Powrót do „Zainteresowań”
X Australia Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – kraj położony na półkuli południowej, obejmujący najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Australia nie posiada granic lądowych z żadnym państwem, ale ma sąsiadów poprzez morza. Od północy są to: Indonezja, Timor Wschodni i Papua-Nowa Gwinea; na północnym wschodzie: Wyspy Salomona, Vanuatu oraz Nowa Kaledonia; na południowym wschodzie: Nowa Zelandia. Australia jest jedynym państwem, które jest również kontynentem. Powrót do „Podróże” Widokówka Powrót do „Zainteresowań”

22 Powrót do „Zainteresowań”
X Wenecja Wenecja – miasto i gmina na północy Włoch nad Adriatykiem, stolica regionu Wenecja Euganejska. Ludność Wenecji w granicach administracyjnych wynosi około 270 tys. mieszkańców, z czego większość (176 tys.) mieszka na lądzie stałym, a historyczne centrum zamieszkuje niecałe 60 tys., natomiast pozostałe wyspy laguny jest zamieszkane przez 31 tys. mieszkańców (2011). Przez ponad tysiąc lat ( ) miasto było stolicą niezależnej Republiki Weneckiej, która była jedną z morskich i handlowych potęg Morza Śródziemnego. Z okresu największego rozkwitu Republiki (XIII-XVI wiek) pochodzą liczne zabytki Powrót do „Podróże” Widokówka Powrót do „Zainteresowań”

23 Wenecja o zachodzie słońca
X Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Podróże”

24 Powrót do „Zainteresowań”
X Wielka Rafa Koralowa Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Podróże”

25 Powrót do „Zainteresowań”
X Militaria Ordery Broń palna Broń biała Powrót do „Zainteresowań”

26 Ordery X Order św. Anny Order za służbę w Wietnamie
Rosyjskie ordery za odwagę Powrót do „Militaria” Powrót do „Zainteresowań”

27 Radzieckie medale za odwagę
X Radzieckie medale za odwagę Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu”

28 Powrót do „Zainteresowań”
X Rosyjski Order św.Anny Powrót do „Tematu” Powrót do „Zainteresowań”

29 Amerykański order za służbę w Wietnamie
X Amerykański order za służbę w Wietnamie Powrót do „Tematu” Powrót do „Zainteresowań”

30 Powrót do „Zainteresowań”
X AK-47 Powrót do „Tematu” Powrót do „Zainteresowań”

31 Powrót do „Zainteresowań”
X Pistolet Skałkowy Powrót do „Tematu” Powrót do „Zainteresowań”

32 Powrót do „Zainteresowań”
X Broń palna Pistolet skałkowy AK-47 Powrót do „Militaria” Powrót do „Zainteresowań”

33 Broń biała X Szabla z XIX w. Współczesny szkocki nóż myśliwski
Japońska Katana Masashiro Powrót do „Militaria” Powrót do „Zainteresowań”

34 Powrót do „Zainteresowań”
X Szabla z XIX wieku Powrót do „Tematu” Powrót do „Zainteresowań”

35 Współczesny szkocki nóż myśliwski
X Współczesny szkocki nóż myśliwski Powrót do „Tematu” Powrót do „Zainteresowań”

36 Japońska katana Masashiro
X Japońska katana Masashiro Powrót do „Tematu” Powrót do „Zainteresowań”

37 Powrót do „Zainteresowań”
X Tennis Tennis, tennis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś. Ulubieni Zawodnicy Novak Djokovic Powrót do „Zainteresowań” Maria Sharapova

38 Novak Djokovic X Imię i nazwisko: Novak Djokovic
Data i miejsce urodzenia: 22 maja 1987 Belgrad, Serbia Narodowość: Serbska Wzrost: 188 cm Gra: praworęczna, oburęczny backhand Miejsce w rankingu ATP: 1 Wygrane mecze : 50 Wygrane turnieje : 30 Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Trener: Marian Vajda

39 Maria Sharapova X Imię i nazwisko: Maria Sharapova
Data i miejsce urodzenia 19 kwietnia 1987,Niagań,Rosja Narodowość :Rosyjska Wzrost 190 cm Gra: Leworęczna forehand Miejsce w rankingu WTA: 1 Wygrane mecze 30 Powrót do „Zainteresowań” Powrót do „Tematu” Wygrane turnieje 24 Trener: Thomas Hogstedt


Pobierz ppt "Moje Hobby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google