Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aleksandra Moskalewicz klasa 3b

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aleksandra Moskalewicz klasa 3b"— Zapis prezentacji:

1 Aleksandra Moskalewicz klasa 3b
Tenis Aleksandra Moskalewicz klasa 3b

2 Moja przygoda z tenisem
Swój pierwszy dzień na treningu pamiętam jak dziś. Bardzo wstydziłam się innych dzieci. Miałam wtedy 7 lat. W końcu trener wraz z moimi rodzicami zaczęli mnie przekonywać i na szczęście przełamałam lody.

3 Tenis ziemny Dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). 

4 Wielki Szlem Cztery najbardziej prestiżowe turnieje tenisowe: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open rozgrywane są corocznie odpowiednio w Melbourne, Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Najstarszym z nich jest rozgrywany od 1877 Wimbledon, następnie US Open (1881), Roland Garros (1891), a najmłodszym odbywające się od 1905 Australian Open. Razem te cztery turnieje noszą miano Wielkiego Szlema (ang. Grand Slam).

5 Australian Open

6 Turniej rozgrywany jest co roku w drugiej połowie stycznia (trzeci i czwarty tydzień rozgrywek ATP i WTA). W Australii termin organizacji turnieju przypada na sam środek kalendarzowego lata. Mecze rozgrywane są wg czasu polskiego późną nocą lub wczesnym rankiem - z racji różnic stref czasowych.

7

8 Rolland Garros

9 Od samego początku turniej rozgrywany jest w Paryżu, przy czym od 1928 jego scenerią są korty ziemne kompleksu tenisowego im. Rolanda Garrosa. French Open (Roland Garros) rozgrywany jest co roku na przełomie maja i czerwca.

10

11 Wimbledon

12 The Championships od samego początku rozgrywany jest na trawiastych kortach w londyńskiej dzielnicy Wimbledon. Do 1921 mecze odbywały się przy Worple Road, natomiast od 1922 miejsce ich rozgrywania mieści się przy Church Road. Wimbledon rozpoczyna się co roku zawsze w poniedziałek, pomiędzy 20 a 26 czerwca.

13

14 US Open

15 US Open rozgrywany jest co roku na przełomie sierpnia i września.
Od 1881 do 1974 turniej odbywał się na kortach trawiastych kolejno w Newport ( ), nowojorskim Forest Hills (1915 – 1920), Filadelfii (1921 – 1923), a w 1924 wrócił do Forest Hills. W 1975 nawierzchnię trawiastą zamieniono na ceglaną. W 1978 miejsce rozgrywania US Open przeniesiono do Flushing Meadows, czemu towarzyszyła zmiana nawierzchni na korty twarde. US Open rozgrywany jest co roku na przełomie sierpnia i września.

16

17 Mój najwiekszy idol

18 Roger Federer

19 Roger Federer (ur. 8 sierpnia 1981 w Bazylei) – szwajcarski tenisista, najwyżej sklasyfikowany szwajcarski tenisista, zajmujący obecnie 3. miejsce w rankingu ATP, wicemistrz olimpijski w grze pojedynczej z Londynu (2012), mistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu (2008).

20 Federer uważany jest za najlepszego tenisistę w historii dyscypliny
Federer uważany jest za najlepszego tenisistę w historii dyscypliny. Ma w swoim dorobku 17 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych.

21  W sierpniu 2012 roku wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Londynie, po przegranym finale z Andym Murrayem. Federer w przeciągu swojej kariery wygrał 77 turniejów rangi ATP World Tour w grze pojedynczej oraz osiągnął 36 finałów.

22 Moim marzeniem jest zobaczyć jego grę na żywo!

23 A narazie bawimy się TAK!

24

25 Mam nadzieje, że prezentacja się podobała!


Pobierz ppt "Aleksandra Moskalewicz klasa 3b"

Podobne prezentacje


Reklamy Google