Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka na Was czeka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka na Was czeka"— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka na Was czeka
Wiersze o książce i bibliotece.

2 Szanowni uczniowie Zespołu Szkół w Regnowie!
Oto pierwszy zbiór waszej twórczości poświecony książce, czytaniu i bibliotece, powstały z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Kto wymyślił takie święto? W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim uczniom, którzy swoimi utworami zachęcają innych do czytania. Elżbieta Misztal - nauczyciel bibliotekarz Pamiętajcie, że: „Czytanie jest jak dotąd najpotężniejszym mechanizmem rozwoju człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

3 W BIBLIOTECE W bibliotece jest wiele książek wspaniałych dla dużych i małych. Tyle bajek, tyle wierszy, w bibliotece bądź dziś pierwszy. Biblioteka na nas czeka, więc idź do niej i nie zwlekaj. Pani z biblioteki miła dużo książek nam kupiła. Rano książki wypożyczamy, w czasie wolnym je czytamy. Pani zawsze dopomoże, żeby wybrać nie najgorzej. Nie trzeba wiele, by biblioteka stała się Twoim przyjacielem. (autorzy: Sylwia Potrzebowska i Martyna Żatkiewicz uczennice klasy VI)

4 BIBLIOTEKA Jest na półce dużo książek, małych, dużych i kolorowych,
fantastycznych, przygodowych, jest też sporo bajek różnych. Chcesz poczytać, to zapraszam. Książki różne są dla Ciebie, bo od dawna każdy wie, że uzupełniać wiedzę chce i to nie jest takie trudne i dla ucznia wcale nudne. (autor: Łucja Lesiak klasa V)

5 NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA
Na każdego ucznia czeka Kto tu przyjdzie dla każdego Znajdzie się coś ciekawego Każdy z nas tam chętnie bywa bo to frajda jest prawdziwa Czytelnicy wierni Mogą skorzystać z czytelni Można poczytać zadaną lekturę Lub przejrzeć gazety niektóre Gdy pani zada zadanie To jest dla nas wyzwanie Korzystamy z encyklopedii lub sprawdzamy w Wikipedii Pani bibliotekarka Nie tylko książki doradzi Ale i apele szkolne świetnie prowadzi A dziś apel jest wspaniały Bo biblioteki jest dzień cały (autor: Ada Tkaczyk klasa V)

6 WIERSZ DLA BIBLIOTEKI Gdy przeczytasz książek wiele
Szanować Cię będą przyjaciele Bo koledzy tez czytają I dlatego wiedzę mają. Chodź do biblioteki Czytaj książek kilka Będziesz mądry jak sowa Nie jak kapuściana głowa Ksiązki Tobie nie zaszkodzą Tylko Twój umysł oswobodzą. Znajdziesz zawsze coś dla siebie Fantastykę i poezje Fraszki, wiersze i coś jeszcze. Biblioteka nasza kochana Chodzimy do niej w południe i z rana Bo wieczorami czytamy I nocy nie przesypiamy. My książek wiele czytamy Maluchom je opowiadamy Do biblioteki ich zaprowadzamy Dokonać wyboru pomagamy. Nawet „zerówkę” zaprowadzamy By pokazać jakie książki mamy Książka mówi „Wy mnie przeczytajcie I na zawsze pokochajcie”. Pani bibliotekarka mila By za nas nigdy się nie wstydziła I piękne książki nam poleciła Dzieci pani pomagają Jakiego wyboru dokonać mają Gdy zapamiętasz coś z tego wiersza Biegnij do nauczyciela , a będziesz pierwsza. (autorzy: Mateusz Górecki, Bartek Darnowski klasa VI)

7 BIBLIOTEKA Biblioteka – święte miejsce dla człowieka!
Znajdziesz tu taj Mickiewicza, Kopernika, Sienkiewicza. Ksiązki nauczą Cię wiele Więc szanujcie je koledzy Bo to piękne źródło wiedzy Oraz pilnie je czytajcie I swój umysł rozwijajcie Bo na Ciebie zawsze czeka NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA ! (autorzy: uczniowie klasy III b gimnazjum)

8 Biblioteka na nas czeka
Biblioteka rzecz wspaniała Odwiedzić ja to uczniów chwała Lecz jeżeli nie będziesz chodził do biblioteki Będziesz nosił za innych teki Ksiązka wiedzy dostarczyć może To, na pewno Ci w życiu pomoże Książek jest tam masa Są w niej treny, fraszki, pieśni Głupcem będzie ten co myśli Że odwiedzić bibliotekę Nie w jego jest myśli Morał z tego wiersza wynika Nie byłeś w bibliotece to znikaj (autorzy: uczniowie klasy III b gimnazjum)

9 W BIBLIOTECE W bibliotece są książeczki dla chłopczyka i dzieweczki.
Odwiedzić bibliotekę każdy musi Bo sumienie go udusi. Dla ucznia biblioteka – rzecz święta Choć dla wielu świętość nie pojęta. W obowiązku ucznia być musi Czytać ksiązki do podusi. Kto nigdy nie czytał książki Niech się wstydzi i swą głupotą się nie szczyci. Każda chwila z ksiązką fajna być może, Jeśli nie umiesz czytać, To niech mama Ci pomoże. (autorzy: uczniowie klasy III b gimnazjum)

10 SZKOLNA BIBLIOTEKA Chodź do szkolnej biblioteki
Bo tam ksiązki, czasopisma I tam pani bardzo miła to rzecz jasna, oczywista tam lektury szkolne znane, lubiane i czytane. Chociaż są to książki grube Nie zrażamy się - czytamy je bez trudu. Dzisiaj Święto Biblioteki Więc odwiedzaj ją codziennie I nie tylko tak od święta O bibliotece pamiętaj. (autor: Emilia Melon klasa I gimnazjum)

11 (autor: Krystian Tracz klasa IV)
KSIĄŻKA Proszę do biblioteki często przychodzić, Żeby książkom nie zaszkodzić. Bo książeczki się gniewają, gdy je dzieci nie czytają. (autor: Krystian Tracz klasa IV)

12 Tobie biblioteko Biblioteka w każdej szkole, w każdym mieście, w każdej wsi. A ja chodzę do niej co dzień, Bo tam książki czasopisma. Ja je bardzo czytać lubię, Bo to nie jest wielkim trudem. (autor: Aneta Lesiak)

13 Hasła o książce „W bibliotece książek wiele, czytajcie je przyjaciele”
( autorzy: uczniowie klasy I szkoły podstawowej) „Czytaj dużo książek, będziesz miał w głowie wiedzy majątek.” (autor: Aleksandra Tracz klasa I gimnazjum)

14 DO CZYTELNIKÓW Chłopcy i dziewczęta nie grajcie na przerwach w „kęta”
Bo czas szybko ucieka, a biblioteka na Was czeka. Kto chodzi do biblioteki ma wiedzę na wieki, a kto dużo książek czyta, to nigdy o nic nie pyta. (autorzy uczniowie klasy V)

15 koniec Dziękujemy i zapraszamy wszystkich do pisania wierszy i układania haseł na temat książki i biblioteki.


Pobierz ppt "Biblioteka na Was czeka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google