Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej"— Zapis prezentacji:

1 Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej
BIBLIOTEKA SZKOLNA Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej

2 Biblioteka szkolna otwarta jest codziennie od godziny 8:00 do 16:00 a w piątek od 8:00 do 15:00; godziny otwarcia czytelni są takie same. W bibliotece pracują: mgr Danuta Kwiecień mgr Danuta Pobudkiewicz mgr Aurelia Wątroba

3 Księgozbiór biblioteki liczy 39
Księgozbiór biblioteki liczy pozycji książkowych, z tego większość to książki popularnonaukowe, bardzo bogaty także w nowości księgozbiór podręczny - dostępny w czytelni (słowniki, encyklopedie, leksykony itp.), lektury szklone, beletrystyka, bogaty księgozbiór w języku francuskim i około 2500 broszur i podręczników.

4 Wypożyczalnia

5 Internetowe Centrum Informatyczno Multimedialne
Uczniowie mają do dyspozycji Biblioteczną Pracownię Multimedialną, wyposażoną w jedenaście komputerów ze stałym łączem internetowym, możliwością skanowania (trzy skanery) i nagrywania na CD wybranych materiałów, możliwością korzystania z publikacji multimedialnych i programów komputerowych.

6

7 Czytelnia szkolna Czytelnia szkolna wykorzystywana jest jako miejsce indywidualnej pracy uczniów, jako sala w której odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, zebrania, konkursy, różnego rodzaju egzaminy, ale przede wszystkim jest to miejsce do czytania czasopism ,które prenumeruje szkoła.

8

9 Biblioteka klas 1-3 SP "Mała biblioteka" obsługująca uczniów klas 1-3 SP; w bibliotece tej oprócz lektur znajduje się około 4000 książeczek przeznaczonych dla dzieci w tym przedziale wiekowym, są to bajeczki, wierszyki, baśnie itp.

10 Cykliczne imprezy biblioteki szkolnej:
- dni otwarte biblioteki szkolnej ( trzy razy w roku) - pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych SP -międzyszkolny konkurs ze znajomości lektur szkolnych -miejski konkurs na „Bajarza Roku” - wyjścia do innych bibliotek - wycieczki do zaprzyjaźnionych instytucji - - zajęcia czytelnicze z dziećmi z klas 1-3 w "Puchatkowie" (biblioteka klas 1-3) - wystawy i prezentacje multimedialne (np. przy Festynie szkolnym)

11 Międzyszkolny konkurs „Czytamy lektury”

12 Miejski konkurs na „Bajarza Roku”

13 Biblioteka na Festynie szkolnym

14 Pierwszaki w bibliotece

15 „Czytamy Dzieciom”

16 Szkolny konkurs ”Moja szkoła w Unii Europejskiej”

17 „Dzień Misia”

18 Przy bibliotece szkolnej działają następujące koła:
BIBLIOTECZNE KÓŁKO KOMPUTEROWE przeznaczone dla uczniów klas 4 SP, na którym uczniowie tego koła spotykają się raz w tygodniu i poznają podstawy obsługi komputera, poznają dobrze klawiaturę, uczą się korzystać z Internetu. CENTRUM INFORMACJI SZKOLNEJ redagujące i wydające "Biuletyn Szkolny" i gazetkę : " Głosik SP 36", - uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum działający w tym kole spotykają się kilka razy w tygodniu poznając warsztat pracy dziennikarskiej i zasady wydawania gazety. PRACOWNIA MANUALNO-TERAPEUTYCZNA dla uczniów integracyjnych klas gimnazjum w której powstają witażyki na okna, ozdoby na ścianę, ozdoby świąteczne. ZAJĘCIA DODATKOWE-rewalidacyjne

19

20 WIELOZADANIOWOŚĆ NAUCZYCIELA-BIBLIOTEKARZA


Pobierz ppt "Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google