Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki."— Zapis prezentacji:

1 Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki. W bibliotece szkolnej możesz wziąć udział w konkursie czytania.

2 Biblioteka jest miejscem zaczarowanym
Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń Barbara Lewandowska

3 Godziny otwarcia biblioteki
Poniedziałek 11.30 – 12.30 Wtorek Środa Czwartek Piątek

4 Pracownicy biblioteki:
pani Beata Rudnicka

5 Regulamin biblioteki 1.   Z biblioteki może korzystać każdy uczeń i pracownik szkoły. 2.   Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo 2 książki, na okres 2 tygodni. 3.   Okres wypożyczania może być przedłużony przez bibliotekarza. 4.  Czytelnicy powinni zachować ciszę i dbać o porządek w lokalu biblioteki, szanować książki, czasopisma, katalogi, kartoteki. 5.   W razie zagubienia lub zniszczenia książki czytelnik musi odkupić taką samą książkę lub inną tej samej wartości. O wartości książki decyduje bibliotekarz. 6.   Czytelnik po przeczytaniu książek powinien je zaraz zwrócić, a nie puszczać w obieg na własną rękę 7.   W razie nie stosowania się do regulaminu bibliotekarz może zawiesić czytelnika w prawie korzystania z biblioteki.i podać informację dyrektorowi szkoły .

6 Podział literatury Bw – bajeczki, wierszyki B – baśnie L – lektury

7 Prośby książki Nie zaginaj rogów,używaj zakładki, na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki. Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.

8 Prośby książki Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach, bowiem wkrótce będę nic nie warta. Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.

9 Książka to okno na świat
Książka! Znajdziesz w niej co zechcesz: bór odwieczny, morza szum, zapach ziół na górskiej ścieżce, tysiąc marzeń, tysiąc dum...” Lucyna Krzemieniecka

10 Lektury pierwszoklasisty
Bahdaj A: Pilot i ja Bełza Wł.: Kto ty jesteś? Polak mały! Brzechwa J.: Brzechwa dzieciom Duszyńska J.: Cudaczek- Wyśmiewaczek Grabowski J.: Czarna owieczka Januszewska H.: Kopciuszek Janczarski Cz.: Jak Wojtek został strażakiem Jaworczakowa M.: Jacek, Wacek i Pankracek Konopnicka M.: Na jagody Kownacka M.: Kukuryku na ręczniku Kubiak T.: Gdy miasto śpi Papuzińska J.: Nasza mama czrodziejka Porazińska J.: Psotki i śmieszki Szelburg-Zarembina E.: Najmilsi Tuwim J.: Wiersze dla dzieci

11 Złote myśli o książce (Gustaw Morcinek) ( Monteskiusz)
Nazywamy książkę przyjacielem. I słusznie. Bo naprawdę nie znajdziesz na świecie ważniejszego towarzysza nad książkę. (Gustaw Morcinek) Lubić czytanie – to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zamienić na godziny radości. ( Monteskiusz)

12 Zaproszenie Jestem książka w bibliotece mam mieszkanie, bardzo lubię, gdy przychodzisz na spotkanie... Ja uśmiechem swej okładki wciąż Cię witam. I zapraszam, byś otworzył mnie i czytał. (A. Nosalski)

13 Zagadka Dziesięć liter ma to słowo, a na koniec jest w nim teka. Książka tam na Ciebie czeka. To na pewno .....

14 List czytelnika Pani ze szkolnej biblioteki wie o mnie chyba wszystko. Powiedziała mi, że lubię szpinak, barszcz czerwony, a najbardziej czekoladę. A czy wiecie skąd ma te informacje? Z książek, które wypożyczam. Zostawiam w nich swoje pamiątki: plamy po pysznych obiadach i papierki po cukierkach. Ja tak bardzo lubię czytać, ale chyba nie jestem prawdziwym miłośnikiem książek. Jak myślicie?

15 Autor prezentacji mgr Beata Rudnicka


Pobierz ppt "Witamy w bibliotece Biblioteka jest miejscem,w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google