Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu"— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu

2 Biblioteka czynna: Poniedziałek 800 - 1400 Wtorek 800 - 1500
Środa Czwartek Piątek Nauczyciele bibliotekarze: mgr inż. Renata Pietkiewicz mgr Mariola Kordowska

3 W naszej bibliotece: jesteś zawsze mile widziany;
otrzymujesz wyczerpujące informacje na interesujące Cię tematy; znajdujesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania; choć nie otrzymujesz stopni, jesteś w pewien sposób oceniany; masz możliwość zaprezentowania i rozwijania zdobytej wiedzy i umiejętności, swoich uzdolnień i zainteresowań; możesz czuć się swobodnie i bezpiecznie; możesz mówić i wyrażać swój nastrój na każdy temat;

4 Regulamin biblioteki Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać: Wypożyczając je do domu Czytając lub przeglądając na miejscu Dostęp do zbiorów jest wolny. Przeglądane dokumenty należy odkładać w to samo miejsce bądź oddać je bibliotekarzowi. Zbiory audiowizualne oraz czasopisma wypożyczane są do domu tylko nauczycielom. Z programów multimedialnych można korzystać na miejscu lub w pracowni komputerowej. Zasady korzystania z komputera określa osobny regulamin. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 2 tygodni . Uczniowie przygotowujący się do konkursów a także nauczyciele mogą wypożyczać większą liczbę książek Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi. Pod koniec roku szkolnego książki (inne dokumenty) powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki (innego dokumentu) należy ją odkupić bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości .W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką. W bibliotece należy zachować ciszę.

5 Księgozbiór biblioteki
Stan księgozbioru biblioteki szkolnej na dzień wynosi: 13900 woluminów Książki są uporządkowane w następujących działach: księgozbiór podręczny literatura popularnonaukowa książki historyczne książki obyczajowe książki przygodowe książki fantastyczne bajki i baśnie lektury W zbiorach biblioteki szkolnej znajdują się również płyty muzyczne, kasety video zawierające programy i filmy edukacyjne, programy i encyklopedie multimedialne, czasopisma oraz dokumenty szkoły.

6 wypożyczalnia

7 Czytelnia

8 Warsztat pracy bibliotekarza
Przy zastosowaniu programu MOL wpisano dotąd jednostek inwentarzowych. Wszystkie są skatalogowane. Częściowo importuje się gotowe opisy bibliograficzne z Przewodnika Bibliograficznego Biblioteki Narodowej

9 Centrum informacji multimedialnej
W bibliotece Zespołu Szkół Nr 1 w Lubiczu działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. ICIM to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”. Biblioteka otrzymała 4 komputery, 1 urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka i kopiarka) oraz oprogramowanie multimedialne: Atlas Świata, Encyklopedię PWN, Słowniki PWN. Z pracowni ICIM można korzystać w godzinach otwarcia biblioteki. Szczegóły udostępniania określa regulamin.

10 Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej
Stanowiska komputerowe służą wyłącznie do realizacji celów edukacyjnych. Korzystanie z komputerów, programów multimedialnych i Internetu jest bezpłatne. Użytkownik powinien posiadać elementarną znajomość obsługi komputera, bibliotekarz nie ma obowiązku udzielania stałej pomocy użytkownikowi. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej czynne jest w godzinach otwarcia biblioteki. Z Centrum mogą korzystać czytelnicy biblioteki Użytkownik zobowiązany jest do wpisania się do zeszytu odwiedzin: podania danych osobowych, godziny rozpoczęcia pracy, numeru stanowiska, z którego będzie korzystać oraz tematu poszukiwań. Komputery włącza i wyłącza bibliotekarz. Przy stanowisku mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.

11 Kącik multimedialny


Pobierz ppt "Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google