Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Nr 2 w Żorach im.ks.prof.Józefa Tischnera

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Nr 2 w Żorach im.ks.prof.Józefa Tischnera"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Nr 2 w Żorach im.ks.prof.Józefa Tischnera
„ Tischner „ -to potoczne określenie naszej szkoły czyli Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. W swoich murach szkoła gości zarówno Liceum Ogólnokształcące (obecnie mamy 6 klas) jak i Technikum o różnych profilach (20 oddziałów).

2 Szkoła Posiada następujące certyfikaty:
-Certyfikat Jakości –ISO 2005 r -Certyfikat –Szkoła Przedsiębiorczości –2008 -Certyfikat- “ Bądź przedsiębiorczym” -Śląska Szkoła Jakości -Szkoła z klasą

3 Szkoła bierze udział projekcie „Leonardo”

4 Placówka nasza może poszczycić się 30 -kilku letnią bogatą, historią, wieloma certyfikatami oraz licznymi sukcesami. Nasz najbardziej aktualny sukces to zdobycie tytułu „Najaktywniejsza Szkoła w Polsce”.

5 Uczestniczymy w licznych projektach; „Być Wolontariuszem”, „ Comenius ” „Młodzieżowy Lider Biznesu”, „Solidarna Szkoła” i innych. W ramach projektu „Comenius” uczniowie nasi odbywać będą staże uczniowskie w Portugalii i we Włoszech.

6 Aktualnie w szkole (z resztą jak zwykle) wiele się dzieje, szczególnie że zbliżają się Święta i chcemy pamiętać w tym okresie o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej „solidarności”. Szkoła, opierając się na ideałach Naszego Patrona, wszelkie działania i projekty ukierunkowuje na realizację jego przesłanek i idei , dotyczących wartości życia społecznego.

7 Samorząd uczniowski szybko i sprawnie przeprowadził akcję „Szlachetna paczka”;
Wybrana przez nas rodzina została obdarowana potrzebną pralką, żywnością i ubraniami.

8

9 W ramach Koła Wolontariackiego wzięliśmy udział w licznych imprezach mikołajkowych
w lokalnej ochronce Caritas - u, w szpitalu miejskim na oddziale pediatrii oraz w OREW - ie.

10 Szpital Miejski – oddział pediatrii

11 Ochronka Caritas - u

12 Zorganizowaliśmy również zbiórkę odzieży zimowej dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach, z którym współpracujemy.

13 Zbiórka odzieży zimowej dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach

14 Od października (bieżącego roku) uczestniczymy w akcji „Zakrętka” –przekazując (na dzień dzisiejszy) zakrętek na sprzęt rehabilitacyjny dla naszej „małej podopiecznej” - Jagódki Labus.

15 Jako Szkoła z powodzeniem i satysfakcją współpracujemy z wychowankami Warsztatów Terapii Zajęciowej, czego efektem są wspólnie organizowane warsztaty i imprezy integrujące.

16 W ostatnich dniach nasi uczniowie wraz ze swym opiekunem wzięli udział w akcji PAH „Świat bez głodu”

17 Akcja informacyjna PAH

18 Nie sposób również nie wspomnieć, że w listopadzie uczniowie nasi zapoznani zostali z celami projektu CEO „Solidarna Szkoła” i zaproszeni do udziału w nim.

19 Spotkanie informacyjne dotyczące projektu
„Solidarna Szkoła”

20 Opiekunowie projektu wraz z psychologiem szkolnym zaproponowali wychowankom opracowanie Kodeksu Etycznego, który mógłby stać się częścią Szkolnego Programu Wychowawczego. Niektóre z propozycji i pomysłów uczniów przesłaliśmy już pod adresem CEO. Uczniowie wypowiadali się również na tematy: „Co to jest solidarność i czym może się przejawiać ?”, „Dlaczego solidarność jest taka ważna w życiu społecznym ?”

21 Staramy się być solidarni nie tylko z osobami potrzebującymi naszej pomocy czy uwagi, ale także z ogólnoludzkimi i ponadczasowymi wartościami. 12 listopada wzięliśmy udział w złożeniu kwiatów i odsłonięciu Pomnika Żołnierzy Wyklętych w naszym mieście.

22 Pamięć Żołnierzach Wyklętych uczciliśmy organizując w szkole wystawę oraz koncert „Pod znakiem Żołnierzy Wyklętych” z udziałem rapera Tadeusza Polkowskiego.

23 13 grudnia zamierzamy przeprowadzić w klasach maturalnych zajęcia warsztatowe, związane z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Archiwalne materiały IPN oraz relacje świadków pozwolą uczniom zrozumieć dramatyzm oraz wyjątkowość tego okresu naszej najnowszej historii.

24 Pozdrawiają uczniowie ZS NR 2 im. ks. prof. J
Pozdrawiają uczniowie ZS NR 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach wraz z nauczycielami.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Nr 2 w Żorach im.ks.prof.Józefa Tischnera"

Podobne prezentacje


Reklamy Google