Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą przeróżnych środków: od wyrazu twarzy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą przeróżnych środków: od wyrazu twarzy,"— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą przeróżnych środków: od wyrazu twarzy, poprzez gesty, aż po wydawane przez siebie dźwięki. Istnieją także bardziej wyszukane sposoby komunikowania się między ludźmi.  Aby nawiązać kontakt z drugim człowiekiem nauczyliśmy się mówić, pisać i czytać. A także wynaleźliśmy różne urządzenia typu telegraf, radio, telewizor, telefon, komputer.

2 Z czasem został także wynaleziony Internet co jeszcze bardziej ułatwiło komunikację. I dziś posługujemy się różnymi komunikatorami internetowymi.

3 METODY KOMUNIKACJI W SIECI

4 POCZTA ELEKTORNICZNA (EMAIL)
Użytkownicy Internetu mogą za jej pośrednictwem, przesyłać pomiędzy sobą pliki, wiadomości tekstowe.

5 Tlen Program umożliwia prowadzenie rozmów w Internecie w czasie rzeczywistym oraz wysyłanie wiadomości tekstowych na telefony komórkowe. Dodatkową zaletą tej aplikacji jest jej kompatybilność z programem Gadu-Gadu. 

6 Program umożliwiający bezpośrednią i bezpłatną komunikację w Internecie (prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym). Aplikacja pozwala również na wysyłanie wiadomości SMS do telefonów komórkowych wszystkich sieci w Polsce. Narzędzie to jest obecnie najbardziej popularnym komunikatorem w kraju.

7 Program do komunikacji głosowej
Program do komunikacji głosowej. Aplikacja pozwalająca na nieograniczone czasem rozmowy z innym odbiorcom, który również jest użytkownikiem tego programu. Skype oferuje dobrą jakość dźwięku i co ważne, rozmowy przy użyciu komunikatora są całkowicie bezpłatne. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są niewysokie. Coraz częściej komunikator głosowy jest niezastąpiony w codziennej komunikacji biurowej jednocześnie będąc nieskomplikowanym i wygodnym w użyciu narzędziem. 

8 To program używany do komunikacji zarówno tekstowej, głosowej, a także video oraz sms. Za pomocą aplikacji użytkownik ma również możliwość przesyłania dokumentów w postaci elektronicznej. Jak spora część również AQQ pozwala na komunikację z innymi sieciami tj. Tlen, Gadu-Gadu, ICQ, MSM.

9 CHAT To inaczej pogawędki online (tzn. w czasie rzeczywistym). Użytkownik nie musi mieć zainstalowanego żadnego specjalnego programu w swoim komputerze by się komunikować , ponieważ rozmowa odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej, znajdującej się wśród stron WWW. 

10 PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE
Serwis społecznościowy — to serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane media społecznościowe

11

12 Przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

13 KONIEC


Pobierz ppt "HISTORIA Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą przeróżnych środków: od wyrazu twarzy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google