Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gawędzenie w sieci 2017-04-10.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gawędzenie w sieci 2017-04-10."— Zapis prezentacji:

1 Gawędzenie w sieci

2 Rozmowy w sieci to jedna z ulubionych metod komunikacji, przede wszystkim przez ludzi młodych, którzy rozmawiają na różne tematy z wieloma osobami na całym świecie na przykład: Ze znanymi muzykami Aktorami Sportowcami Ważnymi osobami ze świata polityki

3 Programy przez które komunikujemy się z innymi:
Gadu-Gadu ICQ AQQ Portale internetowe i strony WWW udostępniają usługi rozmów np. czat

4 Czat Czat możemy znaleźć w ofercie prawie każdego portalu internetowego. Pochodzi od angielskiego słowa chat – rozmawiać z kimś, gawędzić. Używamy potocznie słowa „czatowanie” jako rozmawianie w czasie rzeczywistym. Kiedy znajdujemy się na portalu czat, możemy chodzić między pokojami, na chwilę przysiąść w każdym z nich, trochę posłuchać, ale przede wszystkim porozmawiać z kimś kto nas zainteresuje. Korzystając z pogawędek internetowych, wchodzimy do tzw. pokojów, czyli specjalnego okna, w którym widzimy toczącą się rozmowę. W dowolnym momencie możemy się włączyć do takiej rozmowy, lecz czasami nie ma nikogo w pokoju więc trzeba trochę poczekać bądź zajrzeć tam potem ponownie. Rozmowa odbywa się za pomocą klawiatury. Pokoje rozmów są związane z konkretnym tematem na przykład: sport muzyka polityka Jednak często się zdarza, że na czacie tematycznym osoby rozmawiają na inne tematy bądź prowadzą luźną konwersację.

5 Jak wejść do pokoju rozmów?
Należy podać własny identyfikator tak zwany nick (nickname), pod którym będziemy występować na czacie i będziemy widoczni w oknie. Na stronie WWW pojawia się zapowiedź czatu – godzina, nazwisko osoby. W dzisiejszych czasach przyjęło się, że nie podaje się nazwiska, tylko pseudonim, by zachować swoją anonimowość. Nick powinien coś oznaczać na przykład wyróżniać nas z charakteru, wiek, miasto, region, np.: dowcipny17, Marek-Szczecin. Podczas rozmowy możemy używać emotikonów, a na niektórych czatach możemy zamieścić zdjęcie, które będzie pojawiało się obok nicka w oknie rozmów.

6 ICR Usługa IRC jest programem który ułatwia nam szybki kontakt między sobą. Do niedawna używano mIRC, lecz pojawiły się inne na przykład: dIRC PIRCH Microsoft Chat Programy te można pobrać z Internetu.

7 Jak korzystać z IRC? Należy zainstalować go Następnie skonfigurować, podając wskazane przez program dane, również nasze m.in. nick. Nazwa kanału jest poprzedzona znakiem #, poczym wpisując polecenie /list otrzymamy listę kanałów, zostanie pobrana z serwera IRC i wyświetlona na naszym komputerze Po wejściu na dany kanał pokaże się okno z rozmową i listą jej uczestników.

8 Komunikatory Umożliwia nam bezpośrednie rozmowy z wybranymi osobami na przykład Gadu-Gadu. Na świecie najpopularniejszym komunikatorem jest ICQ, AIM, natomiast w Polsce WPKontakt. Możemy porozumiewać się ze znajomymi, jeżeli znamy ich pseudonim, numer, bądź inne dane, możemy również wybrać nowego rozmówcę. W Programie jest możliwość rozmowy z jedną osobą bądź zaproszenia większej liczby znajomych do „pogaduszek” w jednym oknie.

9 Jak korzystać z komunikatorów?
Należy zainstalować program Po wprowadzeniu odpowiednich danych do okienka, otrzymujemy swój identyfikator, pod którym jesteśmy rozpoznawani w katalogu uczestników rozmów

10 Hiperłącza http://www.Gadu-Gadu.pl http://www.AQQ.pl

11 Źródła z których korzystałam:
Książka dla szkół ponad gimnazjalnych „technologia informacyjna”


Pobierz ppt "Gawędzenie w sieci 2017-04-10."

Podobne prezentacje


Reklamy Google