Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pogawędki głosowe Komunikatory Irc

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pogawędki głosowe Komunikatory Irc"— Zapis prezentacji:

1 Pogawędki głosowe Komunikatory Irc
POGAWĘDKI SIECIOWE Pogawędki głosowe Komunikatory Irc

2 Pogawędki głosowe Nareszcie swoboda. Już nie jesteśmy uwiązani do IRC, ICQ czy wirtualnych kawiarenek. Pogawędzić z kimś możemy na dowolnej stronie WWW, którą właśnie oglądamy - pod warunkiem, że ktoś ową stronę ogląda w tym samym momencie... Wszystko to dzięki niewielkiemu programowi zwanemu Gooey, który podbija serca internautów na całym świecie.

3 B4U Direct B4U Direct pozwala na rozmowę z przyjaciółmi i rodziną używając mikrofonu oraz głośników. Dodatkowo dzięki kamerze można ich zobaczyć na własnym monitorze podczas rozmowy.

4 LabNet-Phone LabNet-Phone jest aplikacją służącą do łatwego komunikowania się za pomocą dźwięku i tekstu oraz umożliwiającą przesyłanie w bardzo prosty sposób plików pomiędzy dwoma komputerami podłączonymi do internetu. W celu nawiązania połączenia z drugim komputerem, należy być podłączonym do internetu oraz znać adres IP bądź DNS tego komputera. Adres ten musi być tzw. adresem zewnętrznym. Aby po nawiązaniu połączenia możliwa była komunikacja dźwiękowa za pomocą programu wymagana jest karta dźwiękowa pracująca w trybie

5 LabNet Phone v.1.0 LabNet-Phone jest aplikacją służącą do łatwego komunikowania się za pomocą dźwięku i tekstu oraz umożliwiającą przesyłanie w bardzo prosty sposób plików pomiędzy dwoma komputerami podłączonymi do internetu. W celu nawiązania połączenia z drugim komputerem, należy być podłączonym do internetu oraz znać adres IP bądź DNS tego komputera. Adres ten musi być tzw. adresem zewnętrznym. Aby po nawiązaniu połączenia możliwa była komunikacja dźwiękowa za pomocą programu wymagana jest karta dźwiękowa pracująca w trybie

6 NCC v.1.0 Jeśli masz mikrofon, słuchawki (lub głośniki) i modem, możesz teraz porozmawiać z kimś na drugim końcu świata przez mikrofon.

7 Komunikatory MOŻLIWOŚCI:
Wysyłanie wiadomości do innych użytkowników OK MiniCzat z kilkoma osobami jednocześnie CzatOnet Wysyłanie SMS (Idea, ERA, Plus) Wyszukiwanie kontaktów Archiwum wiadomości Powiadamianie o nowych listach Pełne bezpieczeństwo (szyfrowana transmisja, specjalny protokół) Prosta konfiguracja połączenia z siecią Zarządzanie osobami Automatyczne uruchamianie przy starcie Windows Program po polsku

8  Gadu-Gadu to pierwszy polski program, umożliwiający bezpośrednią komunikację w Internecie w oparciu o technologię Instant Messaging. Ponadto umożliwia on wysyłanie wiadomości SMS do telefonów komórkowych wszystkich polskich sieci komórkowych. Program przeznaczony jest do pracy pod systemem Windows.

9 ICQ jest kolejnym komunikatorem umożliwiającym pogawędkę z innymi
użytkownikami sieci. Poprzez ICQ można wysyłać smsy, pliki a nawet grać. Istnieje możliwość prowadzenia konferencji.

10 Tlen.pl Dzięki Komunikatorowi Tlen.pl:
wiesz, kto ze znajomych jest on-line możesz wysyłać do nich wiadomości tekstowe możesz prowadzić rozmowy tekstowe możesz również prowadzić rozmowy głosowe możesz znajomych zapraszać na konferencje (chaty tylko ze znajomymi) możesz wysyłać SMS-y za darmo dostajesz konto - wiele innych...

11 WPKontakt WPKontakt to popularny program umożliwiający rozmowy, wysyłanie SMSów, i i plików. Kontakt porozumiewa się z innymi komunikatorami: GG i ICQ. Kontakt to jedyny komunikator, który mówi! Najnowsza wersja Kontaktu pozwala wstawić swoje zdjęcie i ogladać zdjęcia przyjaciół.

12 Irc IRC czyli Internet Relay Chat jest
siecią wielu serwerów z jakimi mamy możliwość łączenia się. IRC jest dostępny na całym świecie nie ma znaczenia gdzie w danej chwili jesteśmy, jeżeli posiadamy dostęp do internetu oraz odpowiedni program wszędzie możemy z niego korzystać.

13 mIRC v.6.01 Jeden z najlepszych klientów IRC'a, prosty w obsłudze, a dający duże możliwości użytkownikowi. Możliwość dodawania własnych skryptów, lub pobierania gotowych z internetu może urozmaicić korzystanie z programu, a co za tym idzie jego możliwości. Doskonały zarówno dla początkujących jak i dla starych wyjadaczy. Polecam każdemu.

14 mIRC v.6.03 Jeden z najlepszych klientów IRC'a, prosty w obsłudze, a dający duże możliwości użytkownikowi. Możliwość dodawania własnych skryptów, lub pobierania gotowych z internetu może urozmaicić korzystanie z programu, a co za tym idzie jego możliwości. Doskonały zarówno dla początkujących jak i dla starych wyjadaczy. Polecam każdemu.

15 TurboIRC v.3.4 Klient IRC umożliwiający prowadzenie pogawędek poprzez Sieć. Początkujących użytkowników na pewno zainteresuje fakt, że jest on bardzo prosty w konfiguracji (pomaga w niej kreator) i zawiera bazę kilkudziesięciu serwerów, do których można się podłączyć. Zaawansowani będą zapewne zachwyceni jego elastycznością - program można w dużym stopniu personalizować, poczynając od interfejsu, a kończąc na prostych makrach.

16 Visual IRC v.2.0 Klient usługi IRC. Umożliwia nawiązywanie połączeń z wieloma serwerami jednocześnie, pozwala na pisanie plików w języku Versus, a także na transfer plików. Wbudowana książka adresowa umożliwia szybkie połączenie z wskazanymi serwerami, a także automatyczne uruchamianie wybranych poleceń i skryptów.

17 Netykieta Netykieta jest zbiorem praw obowiązujących na IRCu.
 Netykieta jest zbiorem praw obowiązujących na IRCu. 1. nie piszemy wielkimi literami (oznaczają krzyk) 2. nie floodujemy (czyli nie wklejamy dużych parti textu na kanał lub przy rozmowie prywatnej) 3. nie przeklinamy I nie obrażamy innych użytkowników sieci 3. szanujemy poglądy innych 4. nie używamy w nadmiarze kolorków 5. przestrzegamy zasad obowiązujących na danym kanale 6. nie spamujemy (czyli nie reklamujemy www, innych kanałów itp.)  7. nie atakujemy innych nukerami (programy służące do rozłączania userów z irc serverem) 8. nie przejmujemy innym nicków ani kanałów 9. nie prosimy o opa 10. nie zadajemy innym pytań na które odpowiedź można znaleźć w sieci.

18 TO JUŻ WSZYSTKO O POGAWĘDKACH SIECIOWYCH
Autor: Marlena Zaborniak


Pobierz ppt "Pogawędki głosowe Komunikatory Irc"

Podobne prezentacje


Reklamy Google