Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Okr ą g wpisany w trójk ą t.. Okrąg jest wpisany w trójkąt Okrąg jest wpisany w trójkąt (a trójkąt opisany na okręgu), jeżeli każdy bok trójkąta jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Okr ą g wpisany w trójk ą t.. Okrąg jest wpisany w trójkąt Okrąg jest wpisany w trójkąt (a trójkąt opisany na okręgu), jeżeli każdy bok trójkąta jest."— Zapis prezentacji:

1 Okr ą g wpisany w trójk ą t.

2 Okrąg jest wpisany w trójkąt Okrąg jest wpisany w trójkąt (a trójkąt opisany na okręgu), jeżeli każdy bok trójkąta jest styczny (a trójkąt opisany na okręgu), jeżeli każdy bok trójkąta jest styczny do okręgu. do okręgu. Środkiem okręgu wpisanego w trójkąt jest punkt przecięcia się dwusiecznych kątów trójkąta. Jest on równo oddalony Środkiem okręgu wpisanego w trójkąt jest punkt przecięcia się dwusiecznych kątów trójkąta. Jest on równo oddalony od wszystkich boków trójkąta. od wszystkich boków trójkąta.

3 Wpisz okr ą g w trójk ą t ABC.

4 Opis konstrukcji : 1. Konstruuję dwusieczne kątów trójkąta ABC. Dwusieczne przecinają się w punkcie O.

5 2.Konstruuję prostą prostopadłą do boku AB i przechodzącą przez punkt O. Prosta ta przecina bok AB w punkcie D. Odcinek OD równy r jest promieniem okręgu wpisanego w trójkąt ABC.

6 3.Zakreślam okrąg o środku w punkcie O 3.Zakreślam okrąg o środku w punkcie O i promieniu r = OD. Jest to okrąg wpisany i promieniu r = OD. Jest to okrąg wpisany w trójkąt ABC. w trójkąt ABC.

7 Wykonały: Monika Nowak Natalia Nowak


Pobierz ppt "Okr ą g wpisany w trójk ą t.. Okrąg jest wpisany w trójkąt Okrąg jest wpisany w trójkąt (a trójkąt opisany na okręgu), jeżeli każdy bok trójkąta jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google