Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Okrąg opisany na trójkącie. Okrąg jest opisany na trójkącie Okrąg jest opisany na trójkącie (a trójkąt wpisany w okrąg), jeżeli każdy wierzchołek trójkąta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Okrąg opisany na trójkącie. Okrąg jest opisany na trójkącie Okrąg jest opisany na trójkącie (a trójkąt wpisany w okrąg), jeżeli każdy wierzchołek trójkąta."— Zapis prezentacji:

1 Okrąg opisany na trójkącie

2 Okrąg jest opisany na trójkącie Okrąg jest opisany na trójkącie (a trójkąt wpisany w okrąg), jeżeli każdy wierzchołek trójkąta znajduje się (a trójkąt wpisany w okrąg), jeżeli każdy wierzchołek trójkąta znajduje się na okręgu. Środkiem okręgu opisanego na okręgu. Środkiem okręgu opisanego na trójkącie jest punkt przecięcia się symetralnych boków trójkąta. Jest on równo oddalony od wierzchołków trójkąta. na trójkącie jest punkt przecięcia się symetralnych boków trójkąta. Jest on równo oddalony od wierzchołków trójkąta.

3 Opisz okrąg na trójkącie ABC.

4 Opis konstrukcji: 1. Konstruuję symetralne boków trójkąta ABC. Punkt przecięcia się symetralnych oznaczam literą O.

5 Rysuję promień R okręgu opisanego na trójkącie- odcinek OA (lub OB, lub OC) i zakreślam okrąg o środku w punkcie O i promieniu R. Jest to okrąg opisany na trójkącie ABC.

6 Środek okręgu opisanego na trójkącie ostrokątnym leży wewnątrz tego trójkąta. O

7 Środek okręgu opisanego na trójkącie rozwartokątnym leży na zewnątrz trójkąta.

8 Środek okręgu opisanego na trójkącie prostokątnym jest środkiem przeciwprostokątnej.

9 Wykonały: Monika Nowak Natalia Nowak


Pobierz ppt "Okrąg opisany na trójkącie. Okrąg jest opisany na trójkącie Okrąg jest opisany na trójkącie (a trójkąt wpisany w okrąg), jeżeli każdy wierzchołek trójkąta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google