Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mikser kuchenny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mikser kuchenny."— Zapis prezentacji:

1 Mikser kuchenny

2 Co to takiego jest mikser kuchenny ?
Mikser kuchenny – urządzenie służące do rozcierania, urabiania, ubijania ciast lub innych produktów spożywczych. Urządzenie jest napędzane silnikiem komutatorowym o mocy zazwyczaj od 250 do 500 watów i ma od trzech do ośmiu prędkości. Na osi wirnika są umieszczone kółka zębate napędzające mieszaki.

3 Kto wynalazł mikser ? Mikser wykonany z metalu i napędzany ręcznie opatentował w 1870 Walter Scott (USA).

4 Miksery elektryczne występują zwykle w dwóch odmianach: ręcznej i stojącej. Odmiana ręczna składa się z uchwytu przytwierdzonego do obudowy zawierającej silnik, który napędza zwykle dwa mieszaki wirujące w przeciwnych kierunkach. Miksowana substancja może się znajdować w dowolnym naczyniu na tyle głębokim, aby nie dopuścić do jej rozchlapywania. Mikser stojący jest zwykle cięższy i zawiera silnik o wyższej mocy.

5 Mikser elektryczny ręczny /Metalowy mikser napędzany ręcznie

6 Budowa przykładowego miksera kuchennego

7 Opis budowy miksera przedstawionego na poprzednim slajdzie
1 – obudowa miksera 2 – przełącznik prędkości obrotowej silnika 3 – przycisk zwalniający mieszadełko z uchwytu 4 – zespół napędowy 5 – przekładnia ślimakowa 6 – wiatrak chłodzący 7 – mieszadełko Mikser jest urządzeniem stosowanym dość rzadko, nie jest maszyną krytyczną. Ewentualna awaria nie spowoduje strat materialnych, dlatego analiza stanu technicznego powinna skupić się na uszkodzeniach które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo użytkownika.

8 Blender Kuchenny

9 Co to takiego jest blender kuchenny ?
Blender – elektryczne urządzenie kuchenne, służące do miksowania lub mieszania. Najczęściej używane jest do przyrządzania koktajli owocowych, warzywnych i alkoholowych. Istnieją dwa rodzaje blenderów: trzymane w ręce, które wkłada się do pojemnika z produktami, stojące, z zamontowanym pojemnikiem (kubkiem), do którego wkłada się produkty. Niekiedy blender stojący jest częścią robota kuchennego.

10 Blender z zamocowanym pojemnikiem
Rodzaje blenderów Blender z zamocowanym pojemnikiem Blender ręczny

11 Co robi blender ?Podział blenderów i ich opis
Blender miksuje i rozdrabnia, jjest doskonały do robienia koktajli, czy miksowania zup kremów. Nie zajmuje wiele miejsca i jest stosunkowo tani, dość poręczny i łatwy w użyciu. Rozróżniamy dwa rodzaje blenderów. Blender stojący kielichowy to klasyczny mikser z pojemnikiem najczęściej szklanym, do którego wkładamy produkty, które chcemy zmiksować, np. owoce na koktajl. Drugi typ to blender ręczny wyposażony w stopkę miksującą, wykonaną z plastiku lub stali szlachetnej. Przyda się gdy np. chcemy zmiksować zupę w garnku. Blender klielichowy w wersji rozszerzonej może też mieć np. młynek do kawy, czy sokowirówkę - ale taki model będzie droższy. Blender ręczny w podstawowej wersji służy głównie do przecierania produktów i mieszania. Można też kupić blendery ręczne z dodatkowymi funkcjami. Taki blender ma różne końcówki, np. do ubijania piany, pojemnik z tarczami do cięcia i siekania, nóż do mieszania i kruszenia lodu.

12 Co lepsze Blender czy Mikser ? W tej kwestii to każdy ma swoje zdanie

13 Bardzo dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Mikser kuchenny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google