Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Narzędzia i środki naprawcze Wykonali: -Jeznach Bartek -Adamczyk Dawid -Balcerzak Sebastian.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Narzędzia i środki naprawcze Wykonali: -Jeznach Bartek -Adamczyk Dawid -Balcerzak Sebastian."— Zapis prezentacji:

1 Narzędzia i środki naprawcze Wykonali: -Jeznach Bartek -Adamczyk Dawid -Balcerzak Sebastian

2 Lutownice i stacje lutownicze Lutownica to narzędzie służące do lutowania. Składa się ona z kolby, służącej jako uchwyt oraz grota, czyli części mającej bezpośredni styk ze spoiwem – lutem. Możemy je podzielić na: lutownice transformatorowe, w których wysoka temperatura jest uzyskiwana poprzez przepływanie prądu o dużym natężeniu przez drut, który jest zarazem grotem lutownice grzałkowe (oporowe), w których metalowy (zazwyczaj miedziany lub wykonany ze stopów miedzi) grot podgrzewany jest elektryczną grzałką. lutownice z elektrodami grafitowymi zbudowane są na bazie transformatora, który zasila szczypce wyposażone w elektrody węglowe. lutownice gazowe, których grot podgrzewany jest palnikiem zasilanym gazem (np. propan-butan). Możliwe jest użycie takiej lutownicy bez grota – wówczas wykorzystywane są gorące gazy spalinowe lutownice podgrzewane zewnętrznym źródłem ciepła to po prostu miedziany grot na uchwycie; grot po podgrzaniu w płomieniu palnika (np. na kuchence gazowej) przez kilkadziesiąt sekund zachowuje na tyle wysoką temperaturę, że umożliwia lutowanie

3

4 Sondy logiczne i impulsatory Układ scalony: Zminiaturyzowany układ elektroniczny zawierający w swym Zminiaturyzowany układ elektroniczny zawierający w swym wnętrzu od kilku do setek milionów podstawowych elementów wnętrzu od kilku do setek milionów podstawowych elementów elektronicznych, takich jak tranzystory, diody, rezystory, elektronicznych, takich jak tranzystory, diody, rezystory, Kondensatory Kondensatory Układy cyfrowe: Rodzaj układów elektronicznych, w których sygnały napięciowe Rodzaj układów elektronicznych, w których sygnały napięciowe przyjmują tylko określoną liczbę poziomów ( wysoki (ozn. H, z przyjmują tylko określoną liczbę poziomów ( wysoki (ozn. H, z ang. high) i niski (ozn. L, z ang. low); ang. high) i niski (ozn. L, z ang. low); Sondy logiczne-

5 Sprzętowe testery pamięci Większe serwisy komputerowe mogą posiadać testery pamięci Większe serwisy komputerowe mogą posiadać testery pamięci operacyjnej, które potraą diagnozować parametry kości RAM operacyjnej, które potraą diagnozować parametry kości RAM zamontowanych na modułach pamięci bez potrzeby zamontowanych na modułach pamięci bez potrzeby umieszczania ich w gniazdach płyty głównej; koszt testera to umieszczania ich w gniazdach płyty głównej; koszt testera to co najmniej kilka tysięcy złotych. co najmniej kilka tysięcy złotych. Istnieją tańsze wersję testerów sprzętowych w postaci Istnieją tańsze wersję testerów sprzętowych w postaci urządzenia podłączanego pod złącze USB lub magistralę I/O; urządzenia podłączanego pod złącze USB lub magistralę I/O; w tym przypadku jednak moduł musi zostać zamontowany na w tym przypadku jednak moduł musi zostać zamontowany na płycie głównej. płycie głównej.

6 Zestawy i środki czyszczące Służą do czyszczenia komputera z zabrudzeń.

7 Środki smarujące Służą do smarowania podzespołów komputera.

8 Zestawy naprawcze i środki klejące Służą do naprawy komputera i klejenia jego elementów podczas pracy.

9 Odzież ochronna Chroni właściciela przed obrażeniami fizycznymi takimi jak porażenie prądem lub poparzeniami.

10 Oscyloskop cyfrowy

11 Oscyloskop - przyrząd elektroniczny służący do obserwowania, obrazowania i badania przebiegów zależności pomiędzy dwiema wielkościami elektrycznymi, bądź innymi wielkościami fizycznymi reprezentowanymi w postaci elektrycznej.

12 Koniec Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Narzędzia i środki naprawcze Wykonali: -Jeznach Bartek -Adamczyk Dawid -Balcerzak Sebastian."

Podobne prezentacje


Reklamy Google