Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINA LESZNOWOLA Grupa I Sport Kategoria 4:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINA LESZNOWOLA Grupa I Sport Kategoria 4:"— Zapis prezentacji:

1 GMINA LESZNOWOLA Grupa I Sport Kategoria 4:
Sport osób niepełnosprawnych POLSKIE OSKARY SPORTOWE

2 GMINA LESZNOWOLA * Położenie: bezpośrednie sąsiedztwo z Warszawą
* Charakter gminy: gmina wiejska * Powierzchnia: ha * Liczba ludności: ponad 20 tys. * Podział na: 33 wsie, 22 sołectwa

3 Cechy wyróżniające Gminę Lesznowola
korzystne położenie geograficzne (wzdłuż dróg krajowych) wysoki poziom planowania przestrzennego – 98,5 % obszaru gminy dobrze rozwinięta gospodarka, a w tym sektor małych i średnich przedsiębiorstw, rzemiosło i handel dobry stan infrastruktury technicznej wysoki poziom oświaty gminnej potencjał intelektualny mieszkańców, aktywność dobry poziom przyrostu naturalnego sprawny samorząd

4 Sport i rekreacja niepełnosprawnych
Kompleksy sportowe w Łazach i Lesznowoli przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych (szerokie korytarze, pochylnie, podjazdy i sanitariaty), dlatego począwszy od sierpnia 2007 roku Gmina Lesznowola wraz ze Stowarzyszeniem Dobra Wola organizuje półkolonie osób upośledzonych umysłowo lub fizycznie. Podczas półkolonii zatrudniona jest profesjonalna kadra medyczna i pedagogiczna oraz duża liczba wolontariuszy. Wśród zajęć oczywiście znajdują się ćwiczenia na hali sportowej, jak również wiele zajęć w plenerze na boiskach sportowych. W październiku odbywa się impreza sportowa Tataspartakiada Osób Niepełnosprawnych, w której uczestniczą niepełnosprawni z całej Polski.

5 OBIEKTY SPORTOWE I REKREACYJNE
Stadiony lekkoatletyczne z kompleksem boisk Lesznowola Nowa Iwiczna Hale sportowe Lesznowola Łazy

6 OBIEKTY SPORTOWE I REKREACYJNE
Kompleks boisk sportowo-rekreacyjnych „Moje Boisko – ORLIK 2012” w Łazach Kompleks boisk w Mrokowie Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle Największy kompleks sportowy. Termin oddania do użytku wrzesień 2013r. Mieszkańcy mają do dyspozycji 21 placów zabaw i rekreacji

7 GMINA LESZNOWOLA Gmina jest laureatem licznych konkursów i uzyskała wiele prestiżowych tytułów oraz certyfikatów, m. in. godło promocyjne TERAZ POLSKA, Gmina Fair Play, Mazowiecka Gmina Roku, Gmina Bliska Środowisku, Samorządowy Lider Zarządzania, Gmina Przyjazna Przedsiębiorczości Przyjazny Urząd Administracji Samorządowej Mecenas Polskiej Ekologii Samorządowy Lider Edukacji oraz wyróżnienia sportowe: „Aktywna Gmina” i „Sportowa Gmina”.

8 Kategoria 4: Sport osób niepełnosprawnych VII TATASPARTAKIADA
Począwszy od 2006 roku w październiku odbywa się Tataspartakiada Osób Niepełnosprawnych zarówno ruchowo jak i umysłowo. Celem imprezy jest propagowanie zdrowia przez sport oraz integracja środowiska osób sprawnych inaczej, a także tworzenie pozytywnego wizerunku ojca dziecka niepełnosprawnego. Z każdą kolejną edycją Tataspartakiada cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na świetną atmosferę panującą na imprezie. W tym roku do na halę w Łazach przybyło około 260 niepełnosprawnych dzieci z różnych miejsc Polski oraz - po raz pierwszy - drużyna z Ukrainy.

9 „Dziwny jest ten świat”
VII TATASPARTAKIADA Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się utworem „Dziwny jest ten świat” Cz. Niemena  w wykonaniu niepełnosprawnego chłopca, oraz wręczeniem koszulki Tataspartakiady Prezesowi Stowarzyszenia „Dobra Wola” Panu Jackowi Zalewskiemu – ojcu niepełnosprawnego dziecka, a jednocześnie współorganizatorowi imprezy. Kolejnym punktem programu była „lokomotywa integracyjna” mająca na celu symboliczne zjednoczenie wszystkich zebranych na sali osob – zarówno niepełnosprawnych zawodników i ich rodziców jak i wolontariuszy i zaproszonych gości.

10 VII TATASPARTAKIADA Główny element programu to rozgrywki sportowe przeplatane występami artystycznymi. Niepełnosprawni sportowcy i ich ojcowie zostali podzieleni na 19 zespołów, rywalizujących w różnych dyscyplinach W tym roku niepełnosprawni sportowcy zmagali się m.in. W kategorii toczenie dyni oraz rzut beretem. Musieli również przenieść kilka kilogramów jabłek, żeby móc je później zabrać ze sobą do domu. Ważna była praca zespołowa.

11 VII TATASPARTAKIADA W międzyczasie przygrywali sportowcom Górole spod samiuśkich Tater, a wtórował Chór Centrum Myśli Jana Pawła II „Foksal”. Dopełnieniem była grupa Indian z Tatanka.art oraz zespół tańca folklorystycznego z Ukrainy.

12 VII TATASPARTAKIADA Konkurencje dziecięce od czasu do czasu przeplatane były konkurencjami dla ojców. Wszystkie zmagania były punktowane. Na tej podstawie, po zsumowaniu punktów wybrana została najlepsza drużyna oraz Supertata. Bieg z jajem Bieg po koszulkę Bicie piany przez Supertatę

13 VII TATASPARTAKIADA Clown Cluseczka wspomagał wszystkich zawodników jak mógł najlepiej, a pomiędzy rozgrywkami pokazał uczestnikom co to znaczy „pękać ze śmiechu”. Pies najlepszy towarzysz i terapeuta Taniec z ziemniakiem – zabawa na całego

14 VII TATASPARTAKIADA Cała impreza przebiegała jak zwykle w miłej i wesołej atmosferze. Jej zwieńczeniem była ogólna radość podczas otrzymywania pucharów Fair Play. Z nieba spadł deszcz serpętyn.

15 Do zobaczenia na VIII TATASPARTAKIADZIE!
GMINA LESZNOWOLA


Pobierz ppt "GMINA LESZNOWOLA Grupa I Sport Kategoria 4:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google