Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Agnieszka Różycka Uniwersytet Warszawski Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Agnieszka Różycka Uniwersytet Warszawski Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii."— Zapis prezentacji:

1 Agnieszka Różycka Uniwersytet Warszawski Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii

2 Co to jest STIM? Członek Ogólnopolskiej Sieci Transferu Technologii i Wspierania Innowacyjności MŚP STIM. Projekt STIM jest współfinansowany z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach SPO – WKP Priorytet I, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie instytucji otoczenia biznesu oraz sieci instytucji otoczenia biznesu.

3 Jakie są cele sieci STIM? Stworzenie i wprowadzenie jednolitych standardów świadczenia usług na rzecz MŚP; Świadczenie specjalistycznych usług doradczych oraz prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych, z zakresu innowacyjności i transferu technologii, na rzecz MŚP; Wprowadzenie centralnej ewidencji i bazy wiedzy dotyczących usług świadczonych w ramach nowopowstałej sieci; Projekt pilotażowy.

4 Jak duża jest sieć STIM? Sieć obejmuje swym zasięgiem całą Polskę działając poprzez ośrodki w miastach: Warszawa Białystok Katowice Kraków Olsztyn Poznań Rzeszów Wrocław

5 Co oferuje sieć STIM? Konferencje dla MŚP; Konsultacje technologiczne; Pomoc w znalezieniu partnera do współpracy technologicznej; Wstępny audyt technologiczny; Wydawanie opinii o technologii.

6 Konferencje dla MŚP Organizacja średnio jednej konferencji na pół roku, Tematyka zgodna z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez firmy,

7 Konsultacje technologiczne Indywidualne; Wizyty w firmach; Uzgodnienia telefoniczne; Doradzanie: –ustalenie zapotrzebowania lub oferty technologicznej firmy, –w zakresie ochrony praw własności intelektualnej i licencjonowania, –pozyskiwanie finansowania transakcji transferu technologii, –wspieranie negocjacji transferu technologii, –zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta.

8 Poszukiwanie partnera do współpracy technologicznej –Pomoc w znalezieniu partnera: –dostawcy nowej technologii (know-how, licencja, urządzenia, itp.), –nabywcy technologii. –Usługa obejmująca doradztwo, działania informacyjne i wspierające na rzecz klienta z sektora MŚP.

9 Portal STIM www.stim.org.pl www.warszawa.stim.org.pl Baza wiedzy z wyszukiwarką ofert i zapotrzebowań technologicznych Centrum informacyjne Baza kontaktów Publikacje System zarządzania zadaniami i kontaktami z klientem

10 Materiały fachowe Transfer technologii w MŚP Własność intelektualna Finansowanie innowacji w MŚP Opracowane przez fachowców z SOOIPP

11 Wstępny audyt technologiczny Zaprojektowanie i przeprowadzenie wstępnego audytu mającego na celu: –Ustalenie zapotrzebowania na technologię, –Zbadanie oferty technologicznej, –Zdiagnozowanie problemów związanych z technologią w danej firmie.

12 Opinie o technologii Obejmuje przygotowanie i wydanie dokumentów i opinii o innowacyjności technologii: –stosowanej, –zakupionej, –wdrażanej przez klienta. Opinie takie były często wymagane przez instytucje finansujące inwestycje i zakup technologii, np. w ramach programu SPO-WKP dla MŚP.

13 Dlaczego warto skorzystać z usług sieci STIM? BEZPŁATNE usługi dla przedsiębiorców; Pomoc przy wprowadzaniu innowacji w firmach; Baza wiedzy – pomoc przy poszukiwaniu partnera handlowego; Oszczędność czasu.

14 Jak można się zgłosić do współpracy z siecią STIM? Wypełniając formularz zgłoszeniowy na konferencji lub na stronie: www.warszawa.stim.org.pl Telefonicznie: (22) 55-40-727 E-mail: stim@uott.uw.edu.pl Faksem: (22) 55-40-730

15 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Agnieszka Różycka Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego www.uott.uw.edu.pl ul. Żwirki i Wigury 93, 02-093 Warszawa tel. (22) 55-40-727 arozycka@uott.uw.edu.pl


Pobierz ppt "Agnieszka Różycka Uniwersytet Warszawski Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google