Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„L iczby w okół n as”. Co to jest liczba?  Liczba to pojęcie matematyczne, wynik liczenia. Może oznaczać „stan liczebny”. Liczba jest zapisana cyframi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„L iczby w okół n as”. Co to jest liczba?  Liczba to pojęcie matematyczne, wynik liczenia. Może oznaczać „stan liczebny”. Liczba jest zapisana cyframi."— Zapis prezentacji:

1 „L iczby w okół n as”

2 Co to jest liczba?  Liczba to pojęcie matematyczne, wynik liczenia. Może oznaczać „stan liczebny”. Liczba jest zapisana cyframi. Odnosi się do rzeczy policzalnych takie jak telefon (martwa), czy pies (żywa).

3 Jakie liczby wyróżniamy w matematyce?  Naturalne na przykład: 5, 7, 21  Całkowite na przykład: -100, -21, -5  Wymierne na przykład: 250/1000, 10/1, 1/1  Niewymierne na przykład: √3, π, 0.123456…  Rzeczywiste: wszystkie

4 Liczby wokół nas? Gdzie one są dokładnie?

5

6 „Co jest najmądrzejsze? Liczba. Co jest najpiękniejsze? Harmonia. Czym jest cały świat? Liczbą i harmonią.”

7 „Matematyka jest miarą wszystkiego.”

8 Źródła  lpj.pl  math.edu.pl  wikipedia.pl  eioba.pl ☻ / / ▌ / \

9 Dziękuję za uwagę Przygotował – Kamil „SK” Omelczuk ░░░░░░░░░░░░▄▄ ░░░░░░░░░░░█░░█ ░░░░░░░░░░█░░░█ ░░░░░░░░░█░░░░█ ███████▄▄█░░░░░██████▄ ▓▓▓▓▓▓█░░░░░░░░░░░░░░█ ♫ Kamil Show™ ♫ on FB ▓▓▓▓▓▓█████░░░░░░░░░█ ██████▀░░░░▀▀██████▀

10 Prezentacja składa się z: 10 slajdów 96 słów 584 liter


Pobierz ppt "„L iczby w okół n as”. Co to jest liczba?  Liczba to pojęcie matematyczne, wynik liczenia. Może oznaczać „stan liczebny”. Liczba jest zapisana cyframi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google