Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZESPÓŁ SZKOLNO – GIMNAZJALNY W KRZECZOWICACH DWADZIEŚCIA LAT SAMORZĄDNOŚCI W KRZECZOWICACH URZĄD MIASTA I GMINY W KAŃCZUDZE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZESPÓŁ SZKOLNO – GIMNAZJALNY W KRZECZOWICACH DWADZIEŚCIA LAT SAMORZĄDNOŚCI W KRZECZOWICACH URZĄD MIASTA I GMINY W KAŃCZUDZE."— Zapis prezentacji:

1 ZESPÓŁ SZKOLNO – GIMNAZJALNY W KRZECZOWICACH DWADZIEŚCIA LAT SAMORZĄDNOŚCI W KRZECZOWICACH URZĄD MIASTA I GMINY W KAŃCZUDZE

2 NA NASZYM PODWÓRKU Gdy dzwoneczek się odezwie, biegniemy do szkółki, by się uczyć różnych rzeczy, pracować jak pszczółki. Dzięki wywiadowi przeprowadzonemu z dyrektor ZSG - Panią Bogusławą Brodą – mamy wiarygodne informacje na temat zmian, jakie w minionym dwudziestoleciu dotyczyły szkoły. Pani dyrektor powiedziała naszemu koledze m.in. Dzięki bardzo dobrej współpracy z władzami gminy i życzliwości burmistrza Pana inż. Jacka Sołka od kilku lat nasza szkoła pięknieje na zewnątrz i wewnątrz. Mamy wymienione pokrycie dachowe i stolarkę okienną. Budynek został ocieplony, a nowa elewacja przybrała radosny żółty kolor. Powstał również nowy, bezpieczny parking. Zmodernizowano sanitariaty, a także kotłownię, dzięki czemu korzystamy z ekologicznego ogrzewania gazowego. W klasach wymieniono ławki na stoliki i każdą pracownię doposażono w nowe meble i tablice dydaktyczne. Mamy dwie nowoczesne pracownie komputerowe, dzięki którym wszyscy uczniowie mogą korzystać z sieci Internet i przygotowywać potrzebne materiały na zajęcia lekcyjne, poszerzać swoją wiedzę oraz nawiązywać kontakty z innymi rówieśnikami. Umożliwia to także zainstalowane w bibliotece Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

3 SAMORZĄDOWCY GOSZCZĄ W SZKOLE Tradycją naszej szkoły są cykliczne spotkania uczniów z przedstawicielami władzy lokalnej. To doskonały sposób na poznanie metod i sposobów funkcjonowania Rady Sołeckiej, OSP czy Rady Gminy. Z satysfakcją przyznajemy, że goście chętnie przyjmują nasze zaproszenia, w przystępny i ciekawy sposób opowiadają o swojej pracy, cierpliwie odpowiadają na wszystkie pytania. Przybliżają również miejscowe tradycje, co pozwala nam się doskonale wspólnie bawić. Spotkanie z radnymi i przedstawicielami OSP Gawęda Krzeczowiczanek

4 O d niedawna stary, wysłużony budynek, w którym naukę pobierały wasze babcie, ma nowe przeznaczenie. D zięki naszym staraniom udało się pozyskać dotacje na gruntowny remont obiektu przeznaczonego teraz na Centrum Informacyjno - Kulturalne ( fragment rozmowy z burmistrzem Panem Jackiem Sołkiem)

5 . Współpracę z lokalnym samorządem doskonale widać na obiektach sportowych i na placu zabaw przy szkole. Cieszę się, że mój syn może korzystać z nowoczesnego boiska do koszykówki i piłki siatkowej oraz zaplecza dla wszystkich sportowców z miejscowego klubu. Pani Monika Pieniążek mieszkanka wsi SPORT TO ZDROWIE

6 W naszej miejscowości, przedstawiciele władz lokalnych organizują coroczne spotkania w ramach Dnia Seniora. W czasie uroczystości, na której mają możliwość spotkania się wszyscy seniorzy Krzeczowic, od lat panuje wspaniała atmosfera i wszyscy bawią się doskonale. Jest to również miejsce integracji międzypokoleniowej, ponieważ w taki wieczór uczniowie naszej szkoły prezentują swoim babciom i dziadkom specjalnie przygotowany występ artystyczny.

7 Dbałość o sakralne dziedzictwo Dzięki aktywnej działalności samorządu lokalnego i staraniom mieszkańców miejscowy zabytek – drewniana cerkiew pochodząca najprawdopodobniej z XIV wieku nie popadła w zapomnienie, tylko (dzięki renowacji gontowego pokrycia dachowego) służy tutejszej społeczności do dziś jako kaplica cmentarna.

8 W 1997 roku wynalazek Alexandra Grahama Bella znalazł się w większości domów w Krzeczowicach. Telefon w domu największą atrakcją okazał się oczywiście dla ówczesnej młodzieży - która tą drogą chętnie zacieśniała relacje koleżeńskie. Mój mąż należący do Rady Wsi zajmował się wtedy zbieraniem deklaracji i opłat od mieszkańców. (fragment wywiadu z Krystyną Cieślak ) Dziś nowa linia telekomunikacji umożliwia szerokie korzystanie z jej najnowszych form wszystkim mieszkańcom miejscowości. Lista osób podpisujących umowę z TP Potwierdzenie opłaty dla telekomunikacji

9 Staraniem władz Urzędu Miasta i Gminy Kańczuga w naszej miejscowości wybudowano pierwszą w gminie oczyszczalnię ścieków i przeprowadzono kanalizację wsi. Dzięki temu łatwiej nam dbać o czystość środowiska.

10 Dzięki zaangażowaniu władz samorządu gminnego Krzeczowice mają wyremontowane stare drogi i dużo nowych. Ich powstanie ułatwiły: Stanisław Pawełek mieszkaniec wsi

11 Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam uzyskać informacje na temat zmian, jakie dokonały się w naszej miejscowości w ostatnim dwudziestoleciu. Odpowiadając cierpliwie na pytania w wywiadach sprawili, że zdobyta przez młodzież wiedza o naszej małej ojczyźnie jest o wiele bogatsza.Swój czas poświęcili nam: p. Jacek Sołek – burmistrz miasta i gminy p. Bogusława Broda - dyrektor szkoły p. Krystyna Cieślak – mieszkanka wsi p. Teresa Ilasz - mieszkanka wsi p. Stanisław Pawełek - mieszkaniec wsi p. Monika Pieniążek - mieszkanka wsi

12 Natalia Pawełek lider I grupy badawczej; kl. I gimnazjum Martyna Undziakiewicz lider II grupy badawczej; kl. I gimnazjum Aleksander Sołek lider III grupy badawczej; kl. I gimnazjum Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Krzeczowicach Opiekunowie Zespołów Renata Bąk Elżbieta Hubera Wanda Marta Wyskiel W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "ZESPÓŁ SZKOLNO – GIMNAZJALNY W KRZECZOWICACH DWADZIEŚCIA LAT SAMORZĄDNOŚCI W KRZECZOWICACH URZĄD MIASTA I GMINY W KAŃCZUDZE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google