Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Europejski Dzień Europejski Co roku 1 czerwca obchodzimy w naszej szkole,,Dzień Europejski’’.Każda klasa przygotowuje prezentacje związaną z określonym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Europejski Dzień Europejski Co roku 1 czerwca obchodzimy w naszej szkole,,Dzień Europejski’’.Każda klasa przygotowuje prezentacje związaną z określonym."— Zapis prezentacji:

1

2 Dzień Europejski Dzień Europejski Co roku 1 czerwca obchodzimy w naszej szkole,,Dzień Europejski’’.Każda klasa przygotowuje prezentacje związaną z określonym tematem uroczystości jak i również potrawy, i krótkie przemowy, ale również niektórzy przygotowują różnego rodzaju występy np. taniec. Na zdjęciach widać niektóre prezentacje poszczególnych klas z ubiegłego roku, był to temat,,Cudze chwalicie, swego nie znacie’’. Tematem, który na poszczególnych stoiskach królował folklorem i tradycjami poszczególnych regionów, barwne legendy, historyczne odniesienia i tradycyjne smaki. W barwnych stoiskach każda klasa prezentowała się znakomicie. Po występach wszyscy rzucili się na smakowite potrawy. Wszyscy się świetnie bawili i wyszli ze szkoły z wielkim uśmiechem jak i najedzonym brzuchem.

3 Rekonstrukcja historyczna "Prawdy nie da się rozstrzelać... Gmina Niedrzwica w latach 1939-1945" - taki tytuł nosiła inscenizacja historyczna zrealizowana 8 czerwca 2014r. w ramach projektu "Trzeci wymiar niedrzwickiej historii". W naszej miejscowości na została przy ul. Zamkowej i ul. Górki została przywołana groza wojennego koszmaru. Uczestnicy grając ludzi z czasów wojny wykazali się wielkim skupieniem i niezwykle ciężką pracą. Klimat jaki został tam zatrzymany z przed lat wywoływał u publiczności wielkie zainteresowanie i ogromne brawa.

4 Festiwal nauki W dniu 23 września uczniowie gimnazjum jak co roku uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, pokazach oraz ciekawych prezentacjach przygotowanych z okazji tegorocznego Festiwalu Nauki przez pracowników i studentów UMCS w Lublinie. W wielu zajęciach m.in. starożytne wynalazki chińskie, sport w starożytności, doświadczenia chemiczne, molekuła życia oraz wędrówka przez podziemny świat. Można uznać, że najbardziej zajmujące okazały się doświadczenia chemiczne ( magiczny ogród, substancje, które świecą, piękne kryształy ). W całym planie wycieczki było również wiele innych ciekawych zajęć i bardzo podobających się uczniom, wszyscy z zapałem obserwowali robione doświadczenia jak i w nich uczestniczyli. Wszyscy pełni entuzjazmu wrócili do szkoły.

5 Dzień szkoły Dzień szkoły 20 marca 2014 roku Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej odbyły się co roczne apele z okazji dnia naszej szkoły. Wszyscy pokazali, że wolność nie jest dana na zawsze, potrzebuje ofiarności i dbałości o nią w każdym dniu. Poprzez słowo i pieśń wypowiedziane z zadumą oddaliśmy hołd tym, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Przede wszystkim pamiętamy o śp. Edmunda Krawczyka - st. - sierż. w stanie spoczynku - Przyjaciela Szkoły, który odszedł już na wieczną wartę, a zawsze towarzyszył nam w chwilach ważnych dla naszej szkoły.

6 Aleja Gwiazd Aleja Gwiazd Po zakończeniu uroczystości dnia szkoły zorganizowano tzw. Aleje Gwiazd. Wokół wielu talentów można zobaczyć taniec, talenty malarskie, kulinarne, widowiskowa jazda na rowerze itd. Zaproszeni goście wyrazili wielki zachwyt talentami uczniów jak i sami uczniowie bili brawo i uśmiechami podziwiali występy swoich rówieśników, którzy przynajmniej na chwile mogli się poczuć jak gwiazdy wielkiej sceny.

7


Pobierz ppt "Dzień Europejski Dzień Europejski Co roku 1 czerwca obchodzimy w naszej szkole,,Dzień Europejski’’.Każda klasa przygotowuje prezentacje związaną z określonym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google