Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św"— Zapis prezentacji:

1 TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św
TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gidlach część 3

2 Dzień Poprawnej Polszczyzny
„Obowiązkiem każdego Polaka jest dbać i troszczyć się o piękno mowy ojczystej.” Ta maksyma jest hasłem przewodnim Dnia Poprawnej Polszczyzny. W trakcie imprezy, drużyny klasowe rywalizują w wiedzowym konkursie językowym oraz konkursie ortograficznym, a kapitanowie walczą o tytuł Mistrza Ortografii. Zostaje on uhonorowany specjalnym orderem wręczanym przez Panią Dyrektor, Ewę Mariankowską, która jest z tą imprezą najbardziej związana emocjonalnie, ponieważ uczy języka polskiego. Mistrz Ortografii, Kasia Zatońska przyjmuje gratulacje od Pani Dyrektor

3 Dzień Języka Niemieckiego
Dzień Języka Niemieckiego przebiega zawsze w scenerii Alp, symbolu łączącego państwa niemieckojęzyczne. Celem imprezy jest przybliżenie historii, geografii i kultury tych państw. Dzięki niej realizujemy również wiele elementów edukacji europejskiej. Uczniowie przygotowują albumy, przewodniki. Prezentują swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Anna Binek świetnie sprawdziła się w roli konferansjera

4 Dzień Języka Angielskiego
Tej imprezie towarzyszy zawsze wiele emocji. Uczniowie stają do konkursów sprawdzających umiejętności gramatyczne i słownikowe oraz wiedzę współczesną o krajach anglojęzycznych. Dniem, który zapadł szczególnie w pamięć był 7 marzec 2001 roku, kiedy to sala gimnastyczna naszej szkoły przemieniła się w Kodak Theatre rodem z Los Angeles. GAG czyli Gidelska Akademia Gimnazjalna przyznała i wręczyła nauczycielom Oskary w różnych kategoriach.

5 Dzień Włoski W roku 2006 odbyła się impreza szkolno -środowiskowa
pod hasłem „Dzień Włoski – Italia drugą Ojczyzną Jana Pawła II”. Nasi uczniowie ukazali związki Polski i Włoch na przestrzeni dziejów. Wykazali się wiedzą o Włoszech. Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w loterii, rozgościć się w kawiarence i pizzerii.

6 Dzień Zdrowej Żywności
Corocznie organizowany jest Dzień Zdrowej Żywności. Podczas imprezy odbywa się kampania na rzecz promocji racjonalnego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Uczniowie przygotowują smaczne i bogate w witaminy dania obiadowe, zestawy śniadaniowe, surówki i kanapki. W bardzo ciekawy sposób prezentują przygotowane przez siebie posiłki, zapraszają do degustacji. Impreza ma charakter konkursu międzyklasowego, cieszy się dużym powodzeniem i zaliczana jest do Ligi Klas.

7 Dzień Sportu Szkolny Dzień Sportu odbywa się
co roku z okazji Dnia Dziecka w następujących kategoriach: - bieg na 60 m - bieg na 600 m dziewcząt/ 1000 m chłopców - skok w dal - skok wzwyż - rzut piłką lekarską W tym dniu uczniowie mają możliwość ustanowienia nowego rekordu szkoły oraz zostania Mistrzem Sportu Szkolnego. Najlepsi otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.


Pobierz ppt "TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św"

Podobne prezentacje


Reklamy Google