Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młody Instalator I miejsce Konkurs

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młody Instalator I miejsce Konkurs"— Zapis prezentacji:

1 Młody Instalator I miejsce Konkurs
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Rok szk. 2014/2015

2 Drugi etap polegał na wykonaniu stanowiska z powierzonych materiałów
Konkurs „Młody Instalator” skierowany został do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu technik urządzeń sanitarnych. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i IV naszej szkoły kształcący się w tym zawodzie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stanowiska pokazowo-dydaktycznego przedstawiającego możliwości i zastosowanie nowoczesnych technologii instalacyjnych oraz pompowych z zakresu instalacji sanitarnych. W pierwszym etapie uczniowie wzięli udział w cyklu szkoleń mających na celu zapoznanie ich z technologiami, urządzeniami i armaturą sanitarną zastosowaną w projekcie. Drugi etap polegał na wykonaniu stanowiska z powierzonych materiałów i zainstalowaniu urządzeń. Organizatorami konkursu były następujące firmy:  GRUNDFOS POMPY Sp. z o.o.  HANSGROHE Sp. z o.o.  SANITEC KOŁO Sp. z o.o.  SCHELL POLSKA Sp. z o.o.  WAVIN POLSKA S.A.

3 Sławomira Chajca, Krzysztofa Sajdę i Szymona Sapora.
CYKL SZKOLEŃ W dniu 18 marca 2015 r. odbyło się szkolenie teoretyczne oraz praktyczne poprowadzone przez przedstawicieli firm Schell oraz Wavin – panów: Sławomira Chajca, Krzysztofa Sajdę i Szymona Sapora.

4 Szkolenie WAVIN Firma Wavin jest czołowym producentem systemów instalacyjnych. Oferowane przez nią systemy są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały klientom osiąganie ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, produkowane są w zgodzie z najwyższymi standardami jakości, ochrony środowiska, a tam gdzie jest to możliwe, z zastosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się z systemami kanalizacyjnymi, w szczególności kanalizacji niskoszumowej.

5 Po części teoretycznej uczestnicy szkolenia w sposób praktyczny wykonywali połączenia w systemach Hepo, zgrzewania rur polipropylenowych oraz kanalizacji niskoszumowej.

6 Szkolenie firmy SCHELL
SCHELL jest firmą obecną na rynkach całego świata. Firmową armaturę można spotkać w niezliczonych obiektach na całej kuli ziemskiej. Zakres stosowania armatury jest bardzo szeroki, poczynając od domów jednorodzinnych aż po budynki wielokondygnacyjne (drapacze chmur np. w Dubaju ). Produkty te spełniają wszystkie normy międzynarodowe oraz normy i wymagania jakościowe.

7 Podczas szkolenia składającego się z dwóch etapów - teoretycznego i praktycznego uczniowie zapoznali się z armaturą sanitarną, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które mają ogromny wpływ na jakość produktów, co w efekcie gwarantuje większy komfort w użytkowaniu i łatwość montażu.

8 Szkolenie firm SANITEC KOŁO oraz HANSGROHE
31 marca 2015 r. uczniowie klas: II TUS i IV TUS wzięli udział w drugim szkoleniu zorganizowanym w ramach Programy Szkoleniowego „Młody Instalator”. Tym razem zaprezentowały się firmy Hansgrohe i Sanitec Koło. Spotkanie rozpoczął koordynator programu – pan dr inż. Andrzej Pasiński. Dalszą część szkolenia poprowadzili panowie: Maciej Rutkowski oraz Bartosz Kubiak z Firmy Hansgrohe, a następnie panowie: Maciej Miśkiewicz oraz Dariusz Grzegorek z Sanitec Koło, którzy część szkolenia przenieśli do imponującego Mobilnego Centrum Szkoleniowego. Pokaz ten obejrzeli nie tylko bezpośredni adresaci projektu, ale także młodzież kształcąca się w naszej szkole w zawodach: technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

9 Szkolenie firmy SANITEC KOŁO
Firma SANITEC KOŁO produkuje ceramikę łazienkową od ponad 50 lat. Taki staż sprawił, że jest ona nie tylko najbardziej rozpoznawalną polską firmą, ale też tą najczęściej wybieraną przez klientów. Historia powstania kultowej obecnie ceramiki marki KOŁO zaczęła się w roku Marka KOŁO, mimo silnego nawiązywania do tradycji, stawia na design, dzięki czemu zyskuje coraz to nowych odbiorców. Szkolenie przeprowadzone przez przedstawicieli Firmy SANITEC KOŁO poszerzyło wiedzę uczestników na temat poszczególnych etapów wytwarzania ceramiki łazienkowej, od procesu projektowania poprzez poszczególne cykle produkcyjne aż do finałowego produktu.

10 Mobilne Centrum Szkoleniowe Sanitec Koło

11 Uczniowie w Mobilnym Centrum Szkoleniowym, gdzie zapoznają się z działaniem armatury sanitarnej.

12 Podczas prezentacji zorganizowanej w samochodzie pokazowym uczestnicy mieli możliwość obejrzenia armatury łazienkowej, sposobów jej podłączania i zasad działania.

13 Szkolenie firmy HANSGROHE
HANSGROHE jest na całym świecie synonimem produktów wysokiej jakości, o niezwykłym designie. Firma specjalizuje się w produkcji armatury przyłączeniowej na szeroką skalę i jest jednym z jej czołowych producentów na świecie.

14 Podczas prezentacji uczestnicy zapoznali się z armaturą przyłączeniową firmy HANSGROHE

15 Szkolenie firmy GRUNDFOS
28 kwietnia 2015 r. odbyło się szkolenie firmy Grundfos. GRUNDFOS specjalizuje się w produkcji systemów pompowych, w szczególności zaś pomp obiegowych do c.w.u. i c.o., pomp do klimatyzacji oraz pomp odśrodkoweych do zastosowań przemysłowych, zaopatrzenia w wodę, oczyszczania ścieków i dozowania. W chwili obecnej Grundfos jest największym na świecie producentem pomp obiegowych, posiadającym ok. 50% rynku światowego. Tematyka szkolenia dotyczyła asortymentu pomp dla chłodzenia, ogrzewania, podnoszenia ciśnienia w instalacjach wodociągowych, zaopatrzenia w wodę, pomp CO, przepompowywania ścieków oraz uzdatniania wody. Szkolenie podzielone zostało na część teoretyczną i praktyczna. Część praktyczną szkolenia przeprowadzono w Mobilnym Centrum Szkoleniowym. Szkolenie prowadzili panowie: dr inż. Andrzej Pasiński oraz Mariusz Mróz, którzy w sposób ciekawy i obrazowy wyjaśniali zasady doboru, montażu i eksploatacji pomp w instalacjach sanitarnych Pokaz ten obejrzeli nie tylko bezpośredni adresaci programu, ale także młodzież kształcąca się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

16 oraz przepompowywania ścieków.
W pierwszym etapie szkolenia uczestnicy projektu w sposób teoretyczny zapoznali się z zasadą działania pomp Grundfos, w szczególności pomp C.O i C.W.U, zaopatrzenia w wodę oraz przepompowywania ścieków.

17 W drugim etapie uczniowie na żywo w Mobilnym Centrum Pokazowym GRUNDFOS poznali działanie, budowę, sposób montażu oraz parametry pracy systemów pompowych.

18 Zasada działania pomp do zaopatrzenia w wodę

19 WYKONANIE STANOWISKA DYDAKTYCZNO POKAZOWEGO
Przed przystąpieniem do prac instalacyjnych wykonano niezbędne roboty budowlano-wykończeniowe. Polegały one na zmontowaniu ścianki działowej w systemie suchej zabudowy, wykonaniu okładzin ściennych i podłogowych z płytek ceramicznych i paneli podłogowych oraz pomalowaniu ścian. Następnym etapem było wykonanie poziomu instalacji kanalizacyjnej, dzięki której ścieki po przepompowaniu zostaną odprowadzone do istniejącego pionu kanalizacyjnego w sposób grawitacyjny.

20 WYKONANIE STANOWISKA DYDAKTYCZNO POKAZOWEGO – c.d.
Wykonano model studni, z której za pomocą pompy będzie zaopatrywana instalacja wodna stanowiska. Zamocowano i uzbrojono pompy. Zamontowano instalację kanalizacyjną poprzez wykonanie podejścia kanalizacyjnego do umywalki, podłączenie pompy do pompowania ścieków, w systemie kanalizacji niskoszumowej. Wykonano montaż pionu odprowadzającego ścieki po stronie tłocznej pompy. Wykonano instalację zimnej i ciepłej wody, podejścia pod umywalkę, podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, podłączenie pompy zaopatrującej instalacje w wodę, wykonano połączenia pompy po stronie ssawnej ze studnią. Wykonano biały montaż - syfon, zawory kątowe, baterię umywalkową.

21 Wykonanie poziomu instalacji kanalizacyjnej, dzięki której ścieki po przepompowaniu zostaną odprowadzone do istniejącego pionu kanalizacyjnego w sposób grawitacyjny.

22 Wykonanie modelu studni, z której za pomocą pompy będzie zaopatrywana instalacja wodna stanowiska.

23 Montaż instalacji wodociągowej w systemie Hepo

24 Wykonanie montażu pompy zaopatrującej stanowisko w wodę.

25 Montaż syfonu umywalkowego.
Biały montaż Montaż syfonu umywalkowego.

26 Montaż baterii umywalkowej

27 Gotowe stanowisko pokazowo dydaktyczne Prawa strona ścianki z zamontowaną umywalką

28 Efekt końcowy naszej ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy.

29 ORGANIZATOROM KONKURSU SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.
Podsumowanie Dzięki uczestnictwu w programie „Młody Instalator” my - uczniowie kształcący się w zawodzie technik urządzeń sanitarnych poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii instalacyjnych i pompowych i mogliśmy ją zastosować w praktyce wykonując konkursowe stanowisko dydaktyczno – pokazowe. Bardzo cenna jest dana nam przez Firmy uczestniczące w projekcie możliwość zetknięcia się w praktyce z nowoczesnymi urządzeniami i materiałami instalacyjnymi. Z chęcią braliśmy udział we wszystkich prezentacjach i pokazach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i nowe umiejętności zaowocują w przyszłości, a my, po ukończeniu szkoły, już jako absolwenci, będziemy bardziej konkurencyjni na wymagającym rynku pracy. Wykonana przez nas instalacja działa bez zarzutu wzbudzając żywe zainteresowanie nie tylko przyszłych instalatorów. ORGANIZATOROM KONKURSU SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.


Pobierz ppt "Młody Instalator I miejsce Konkurs"

Podobne prezentacje


Reklamy Google