Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uwaga!!! Nowy kierunek. Jeżeli chcesz: zdobyć wykształcenie w przyszłościowym zawodzie mieć pewną i ciekawą pracę zbudować własny kolektor słoneczny poznać

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uwaga!!! Nowy kierunek. Jeżeli chcesz: zdobyć wykształcenie w przyszłościowym zawodzie mieć pewną i ciekawą pracę zbudować własny kolektor słoneczny poznać"— Zapis prezentacji:

1 Uwaga!!! Nowy kierunek

2 Jeżeli chcesz: zdobyć wykształcenie w przyszłościowym zawodzie mieć pewną i ciekawą pracę zbudować własny kolektor słoneczny poznać świat darmowej energii chronić środowisko

3 Ten kierunek jest dla CIEBIE!!!

4 Żyjemy w czasach szybko postępującej dewastacji środowiska naturalnego, w których odnawialne źródła energii zyskują coraz większe znaczenie. Zastosowanie urządzeń do produkcji energii odnawialnej w codziennym użyciu staje się bardzo potrzebne i popularne. Są one już masowo wykorzystywane w krajach zachodniej Europy gdyż sprzyja temu dobrze rozwinięta edukacja ekologiczna i korzystne prawno-finansowe wsparcie rządów. Naciski Unii Europejskiej sprzyjają również pro-ekologicznej polityce naszego rządu. Dlatego w ZST w Cieszynie realizowany jest pionierski program w zakresie promowania odnawialnych źródeł energii. Jego celem jest rozpowszechnianie cennych inicjatyw oświatowych i ekologicznych popularyzujących odnawialne źródła energii, zarówno wśród mieszkańców naszego powiatu, jak również poza nim, a nawet poza granicą kraju – zwłaszcza w Czechach i Słowacji. Najistotniejszym elementem całości naszego przedsięwzięcia, jest otwarcie nowego kierunku Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej na którym nasza szkoła zapewnia młodym ludziom możliwość gruntownego i solidnego nabycia umiejętności z zakresu projektowania, doboru, montażu oraz obsługi urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, zwłaszcza słonecznej. Żyjemy w czasach szybko postępującej dewastacji środowiska naturalnego, w których odnawialne źródła energii zyskują coraz większe znaczenie. Zastosowanie urządzeń do produkcji energii odnawialnej w codziennym użyciu staje się bardzo potrzebne i popularne. Są one już masowo wykorzystywane w krajach zachodniej Europy gdyż sprzyja temu dobrze rozwinięta edukacja ekologiczna i korzystne prawno-finansowe wsparcie rządów. Naciski Unii Europejskiej sprzyjają również pro-ekologicznej polityce naszego rządu. Dlatego w ZST w Cieszynie realizowany jest pionierski program w zakresie promowania odnawialnych źródeł energii. Jego celem jest rozpowszechnianie cennych inicjatyw oświatowych i ekologicznych popularyzujących odnawialne źródła energii, zarówno wśród mieszkańców naszego powiatu, jak również poza nim, a nawet poza granicą kraju – zwłaszcza w Czechach i Słowacji. Najistotniejszym elementem całości naszego przedsięwzięcia, jest otwarcie nowego kierunku Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej na którym nasza szkoła zapewnia młodym ludziom możliwość gruntownego i solidnego nabycia umiejętności z zakresu projektowania, doboru, montażu oraz obsługi urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, zwłaszcza słonecznej.

5 Tylko ten kierunek zapewni Ci w przyszłości pewny zawód jako: technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

6 Instalacja solarna na dachu domu jednorodzinnego

7 Instalacja solarna na dachu obiektu przemysłowego

8 Instalacja paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na dachu hali produkcyjnej

9 Samochód napędzany energią elektryczną z ogniw fotowoltaicznych

10 Eksperymentalny projekt dr. Petera Glassera

11 Pracownia Poszanowania Energii Zespół Szkół Technicznych Cieszyn

12

13

14

15

16

17

18 Ogniwo paliwowe pracujące w układzie z ogniwem PV

19

20

21 Szkoła organizuje także wyjazdy na wycieczki naukowe, na których uczniowie zapoznają się z wieloma ciekawymi instalacjami solarnymi.

22

23

24

25

26 Uczestniczymy też w różnych akcjach edukacyjno-szkoleniowych, np. Zbuduj własny kolektor

27

28

29

30

31

32

33

34 Szkoła organizuje różne sympozja i konferencje, w tym międzynarodową konferencję pt. Energia Odnawialna w Teorii i Praktyce. Honorowym patronem konferencji jest przewodniczący parlamentu europejskiego Jerzy Buzek.

35

36 Prowadzimy również seminaria dla uczniów szkół gimnazjalnych, które zapoznają ich z nowymi metodami pozyskiwania, przesyłania i wykorzystywania energii odnawialnych.

37

38

39

40

41

42 W ramach projektu Leonardo uczniowie i nauczyciele wyjeżdżają do : Hiszpanii Turcji Bułgarii

43 Nie zwlekaj z decyzją: ten kierunek jest dla Ciebie!!!


Pobierz ppt "Uwaga!!! Nowy kierunek. Jeżeli chcesz: zdobyć wykształcenie w przyszłościowym zawodzie mieć pewną i ciekawą pracę zbudować własny kolektor słoneczny poznać"

Podobne prezentacje


Reklamy Google