Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOPALCZE GROŹNE DLA ZDROWIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOPALCZE GROŹNE DLA ZDROWIA"— Zapis prezentacji:

1 DOPALCZE GROŹNE DLA ZDROWIA
PSSE W KAMIENIU POMORSKIM ANTONINA KAWECKA 2015R.

2 Dopalacze Dopalacze podobnie jak narkotyki, mają działanie psychoaktywne, czyli mają wywoływać w organizmie określone stany – odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje. Najgroźniejsze są te, które zawierają śmiertelne substancje takie same, jak w trujących śmiertelnie muchomorach. Ten, kto kupuje takie preparaty, podpisuje na siebie wyrok śmierci. A na ratunek często jest za późno, tym bardziej, że nie wiadomo, co w nich się znajduje.

3 Skutki uboczne dopalaczy
Zażycie dopalaczy wpływa szkodliwie na organizm, powodując szybki wzrost temperatury ciała (choć chwilę po spożyciu jest uczucie zimna). W rezultacie dochodzi do przegrzania tkanek, zwłaszcza mózgu i serca. Skutkiem zażywania dopalaczy są wielonarządowe uszkodzenia.

4 Skutki uboczne dopalaczy
Stopień ich szkodliwości jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników: rodzaju dopalacza, ilości zawartych w nim toksycznych substancji, wieku, wagi stanu zdrowia osoby zażywającej, okoliczności, jakie towarzyszą zażywaniu dopalacza.

5 Skutki uboczne dopalaczy
Do najmniej groźnych objawów zatrucia dopalaczami należą: bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, bezsenność, problemy z koncentracją, stany lękowe.

6 Skutki uboczne dopalaczy
Do poważniejszych, stanowiących już zagrożenie życia: zawał serca udar mózgu, stany agresji, ataki szału, które mogą zakończyć się próbą samobójstwa lub zabójstwa, śpiączka, niewydolność nerek i wątroby, Śmierć.

7 Skutki uboczne dopalaczy
Dopalacze są szczególnie niebezpieczne dla osób, które cierpią na schorzenia przewlekłe – np. alergików, cukrzyków, dla osób z osłabionym układem odpornościowym i dla tych wszystkich, którzy znajdują się jeszcze w okresie rozwojowym, a więc dla dzieci i młodzieży.

8 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "DOPALCZE GROŹNE DLA ZDROWIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google