Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić"— Zapis prezentacji:

1 Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić

2 Uzależnienia Uzależnienie – nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji.

3 Tytoń Jak wskazują badania, większość ludzi zaczyna palić tytoń przed ukończeniem 18. roku życia, oznacza to, że około 250 mln obecnie palących młodych osób może umrzeć w przyszłości z powodu chorób odtytoniowych.

4 Narkotyki Zaczynają ćpać już w szkole podstawowej. To sposób na ucieczkę od szarzyzny życia, szkoły, pracy... I wtedy nierealny, oparty na iluzji świat, otworzy swoje kolorowe drzwi wiodące do raju błogiego upojenia, do cudownych, pozazmysłowych doznań. Z czasem narkotyczny głód staje się silniejszy od instynktu samozachowawczego. I tak następuje powolne ubezwłasnowolnienie i pogodzenie się z niespełnionymi marzeniami młodości, z ciągłym staczaniem się w dół, aż po samo dno.

5 Dopalacze Dopalacze, podobnie jak narkotyki, mają działanie psychoaktywne, czyli mają wywoływać w organizmie określone stany – odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje. Jedni uważają je za rodzaj drag, które tym tylko różnią się od tych „prawdziwych” narkotyków, że do niedawna były sprzedawane legalnie.

6 Uważaj, by nie stać się ofiarą używek!


Pobierz ppt "Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić"

Podobne prezentacje


Reklamy Google