Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chociaż Ojcowski Park Narodowy to najmniejszy park Narodowy w Polsce, nie znaczy to, że nie jest wart zwiedzenia. Park ten posiada na swoim terenie wiele.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chociaż Ojcowski Park Narodowy to najmniejszy park Narodowy w Polsce, nie znaczy to, że nie jest wart zwiedzenia. Park ten posiada na swoim terenie wiele."— Zapis prezentacji:

1

2 Chociaż Ojcowski Park Narodowy to najmniejszy park Narodowy w Polsce, nie znaczy to, że nie jest wart zwiedzenia. Park ten posiada na swoim terenie wiele jaskiń z stalaktytami, stalagnatami i stalagmitami.

3 Powierzchnia Ojcowskiego Parku Narodowego to 2 146 hektarów. Krajobraz składa się z wyżyn ze skałkami wapiennymi. Teren zbudowany jest z wapieni, pokrytych glinami i lessem.

4 W Ojcowskim Parku Narodowym rośnie wiele ciekawych roślin, takich jak :Thymus- serpyllum, Salvia- verticill, Carlina- acaulis,Allium- montanum. Rośliny te, musiały się przystosować do gleby wapiennej.

5 Podziemne rzeki, wydrążyły tu wiele jaskiń. Ich mieszkańcy to nietoperze - gacki. W niektórych, znaleziono szczątki zwierząt z epoki lodowcowej oraz ślady człowieka pierwotnego. Wśród jaskiń Ojcowskiego Parku Narodowego najbardziej znana jest Jaskinia Łokietka.Według legendy, król Władysław Łokietek ukrywał się w niej przed żołnierzami czeskiego króla Wacława Ze ścian zwisają skalne sople: stalaktyty, stalagmity i stalagnaty.

6 Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego możemy zaobserwować trzy rodzaje lasów: łęgi, grądy i bukowo- jodłowe. Fragment Łęgu Fragment grądu

7


Pobierz ppt "Chociaż Ojcowski Park Narodowy to najmniejszy park Narodowy w Polsce, nie znaczy to, że nie jest wart zwiedzenia. Park ten posiada na swoim terenie wiele."

Podobne prezentacje


Reklamy Google