Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Vademecum zawodu - Nauczyciel. Wykonywane zadania i czynności przekazywanie wiedzy, stanowienie jednego z fundamentalnych czynników rozwojowych każdego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Vademecum zawodu - Nauczyciel. Wykonywane zadania i czynności przekazywanie wiedzy, stanowienie jednego z fundamentalnych czynników rozwojowych każdego."— Zapis prezentacji:

1 Vademecum zawodu - Nauczyciel

2 Wykonywane zadania i czynności przekazywanie wiedzy, stanowienie jednego z fundamentalnych czynników rozwojowych każdego społeczeństwa, przygotowanie merytoryczne i metodyczne, wyrażanie gotowości do naukowego doskonalenia się,

3 umacnianie swojej wewnętrznej postawy moralnej, swojego charakteru, obserwowanie możliwości ucznia, rozpoznanie i nazwanie swoich wad i złych skłonności, aby je skutecznie pokonywać i wyzwalać się od nich, uważne obserwowanie rozwoju dziecka, służenie fachową pomocą.

4

5 Środowisko pracy i wymagania psychofizyczne do wykonywania zawodu Środowisko pracy: szkoła, świetlica, przedszkole. Wymagania psychofizyczne: cierpliwość, rozwaga, pełna dyspozycja.

6 Zawody pokrewne psycholog, przedszkolanka, bibliotekarz, pedagog szkolny, wykładowca.

7 Wymagane kwalifikacje posiadanie kursu pedagogicznego, godzinne zajęcia z pedagogiki, psychologii i metodyki nauczania oraz kilkutygodniowe praktyki w szkole, poziom wykształcenia ogólnego, wiedza zawodowa, umiejętności zawodowe, stopień wprawy oraz umiejętność organizowana i usprawnienia pracy,

8 uzdolnienia i zainteresowania, otwartość na podmiotowość, twórczy rozwój dziecka na nowości i innowacje, radzenie sobie ze stresem, zdolność i gotowość rozstrzygania napięć i konfliktów w grupie szkolnej, otwartość na zmianę, nawiązywanie kontaktu.

9 Ścieżki edukacyjne prowadzące do zdobycia danego zawodu Po ukończeniu gimnazjum należy iść do szkoły średniej, która kończy się egzaminem dojrzałości, a następnie musi pójść na studia wyższe o wybranym kierunku. Stopnie wykształcenia nauczyciela: Nauczyciel stażysta, Nauczyciel kontraktowy, Nauczyciel mianowany, Nauczyciel dyplomowany.

10 Dziękujemy za uwagę! Prezentację przygotowały: Klaudia Klinicka i Wiktoria Mocny


Pobierz ppt "Vademecum zawodu - Nauczyciel. Wykonywane zadania i czynności przekazywanie wiedzy, stanowienie jednego z fundamentalnych czynników rozwojowych każdego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google