Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kurs internetowy Jak uczestniczyć w programie eTwinning? Program eTwinning.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kurs internetowy Jak uczestniczyć w programie eTwinning? Program eTwinning."— Zapis prezentacji:

1 Kurs internetowy Jak uczestniczyć w programie eTwinning? Program eTwinning

2 O kursie: Kurs jest bezpłatny i trwa 10 tygodni. Szkolenie przebiega za pomocą platformy gdzie umieszczane są wszystkie materiały. Podczas kursu wykorzystywane są różne środki przekazu: tekst, grafika, multimedia, audio i wideo. Uczestnictwo w nim przygotowuje nauczycieli do pracy nad własnym projektem.http://moodle.etwinning.pl Zalety szkolenia: - możliwość dopasowania miejsca i czasu nauki do indywidualnych potrzeb, - szansa wykorzystania najnowszych technologii oraz różnych środków przekazu, w szczególności platformy edukacyjnej Moodle, - bieżące wsparcie doświadczonego trenera, - możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami. Dla każdego nauczyciela dowolnego przedmiotu zainteresowanego współpracą ze szkołami europejskimi i realizacją projektu w ramach programu eTwinning.

3 Program kursu 1. Budowanie społeczności internetowej. 2. Cele i zasady programu: Moja szkoła w eTwinning. 3. Portal eTwinning. 4. Poszukiwanie partnerów do projektu: eTwinning w mojej szkole. 5. Narzędzia standardowe. 6. Narzędzia komunikacyjne. 7. Zasady przygotowania projektu. 8. TwinSpace – przestrzeń do pracy nad projektem. 9. Ewaluacja. 10. Podsumowanie.

4 Jak się zgłosić? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie w zakładce Doskonalenie nauczycieli/Kurs internetowy. Zgłoszenia są przyjmowane na bieżąco.www.etwinning.pl Najbliższa edycja kursu rozpocznie w lutym 2011 roku.

5

6

7 Cykl kursu Promocja kursu ( NSS, przedstawiciele) Zbieranie zgłoszeń, tworzenie grup kursowych, podawanie klucza uczestnikom (NSS) Prowadzenie kursu, Przesłanie do NSS listy osób kończących (trenerzy) Zaświadczenia (NSS)

8 Trenerzy – – Halina Bednarz Marta Doroszkiewicz Marek Fularz Renata Zając Łukasz Kluszczyk Krystyna Kolendo-Dzięgielewska Ewa Kurzak Paulina Kuźmo-Biwan Jolanta Lenkiewicz Anna Pławecka Katarzyna Sopolińska Wojciech Wasylko Jarosław Usowicz Bernadeta Sonsała

9 Umowy i płatności dla trenerów Trenerzy kursu internetowego otrzymują wynagrodzenie za przeprowadzenie 60-godiznnego kursu on-line Jak uczestniczyć w programie eTwinning? na podstawie zawartej z FRSE umowy zlecenie. Wynagrodzenie za przeprowadzenie 1 kursu wynosi zł.

10 Opinie uczestników o trenerach Służył pomocą, radą, swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w każdym momencie, kiedy tylko tego potrzebowaliśmy. Szkoda, że nie spotkałam takich nauczycieli wcześniej. Pani X jest bardzo cierpliwa i wyrozumiała, ale nie pobłażliwa. Zawsze dla nas dostępna, w razie trudności wszystko potrafiła wyjaśnić. Świetny kontakt, szybka odpowiedź. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Wiarygodna, pomocna perfekcjonistka. Na bieżąco śledziła nasze postępy na kursie. Przede wszystkim cieszę się z motywujących komentarzy pod koniec kursu. Uważam, że trafiłam na MISTRZA, zawsze służył radą, wspierał w trudnych chwilach, rozumiał nasze problemy w pokonywaniu trudnych zadań. Był moim kołem ratunkowymi myślę, że nie tylko moim. Bez niej mielibyśmy na pewno dużo większe trudności z realizacją zadań i ze zrozumieniem zasad funkcjonowania eTwinning. Stworzyła miłą, sympatyczną atmosferę pozwalającą na swobodną wymianę doświadczeń, wiedzy i pomysłów.

11

12

13 Opinie uczestników o kursie W tym roku szkolnym miałam okazję brać udział w kilku różnych kursach jednak muszę szczerze przyznać, że właśnie z tego wyniosłam najwięcej. Kurs nie tylko pozwolił mi poznać otoczkę eTwinningu od strony technicznej, ale przede wszystkim zachęcił mnie do podjęcia próby zarejestrowania własnego partnerstwa. Zmotywował mnie do rozwoju i poznawania nowego, a to chyba w naszym zawodzie najważniejsze Kurs jak najbardziej przydatny, wiele się nauczyłam i skorzystałam z porad wielu ciekawych ludzi. Myślę,że eTwinning jest supernarzędziem w pracy, cos nowego i ciekawego zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Co do refleksji kurs wydaje mi się przydatny, szczególnie dla początkujących w zakresie eTwinning. Wzbogaciłam swoje umiejętności dot. tworzenia projektów oraz programów komputerowych. Jestem pewna, ze kurs nie tylko pomoże mi uzyskać kolejny stopień awansu zawodowego, ale również sprawi, że lekcje angielskiego w moim wykonaniu będą bardziej "skomputeryzowane" i globalne Myślę, że ten kurs przede wszystkim pokazał mi, że nie jestem słaba w poruszaniu się po Internecie, tylko brakuje mi celu tego działania. Po przeczytaniu instrukcji i potrzebując odrobić "pracę domową" :-? potrafiłam wykonać zadania samodzielnie - a to już COŚ! Teraz jestem bardziej otwarta na kontakty on- line.

14

15 Kurs w liczbach Do tej pory: 8 edycji kursów Klucz wysłano do: Zapisało się: Ukończyło: Obecnie: trwa 9 edycja 21 grup Klucz wysłano do 642 Zapisało się: 476

16 Regiony

17 Regiony-wszystkie edycje

18 Typy szkół

19 Przedmioty

20

21 Stopień znajomości ICT

22 Znajomość języków obcych

23 Źródło informacji o szkoleniu

24 Monika Regulska tel


Pobierz ppt "Kurs internetowy Jak uczestniczyć w programie eTwinning? Program eTwinning."

Podobne prezentacje


Reklamy Google