Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Olga Krygier MKNB BANKIER

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Olga Krygier MKNB BANKIER"— Zapis prezentacji:

1 Olga Krygier MKNB BANKIER
Ewolucja w gospodarowaniu nieruchomościami, czyli od zarządzania do Facility Management. Olga Krygier MKNB BANKIER

2 Zawód zarządcy ewoluuje
Tradycyjne zarządzanie nieruchomościami (property management) Zarządzanie majątkiem trwałym (asset mangement) Facility Management

3 Czym jest tak naprawdę Facility Management?
Czy FM można utożsamiać z zarządzaniem nieruchomościami? I w końcu, czy szybki rozwój i wzrost popularności tego zawodu usunie w cień tradycyjnych zarządców nieruchomości?

4 Zarządzanie nieruchomościami
Jest to działalność zawodowa, prowadzona przez osoby posiadające licencję zarządcy nieruchomości. Polega na podejmowaniu wszelkich decyzji i dokonywaniu czynności mających na celu zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, w tym bieżącego administrowania nieruchomością, jak również czynności zmierzających do utrzymania nieruchomości w stanie niepogorszonym oraz do uzasadnionego inwestowania w tę nieruchomość.

5 Zarządzanie nieruchomościami a administrowanie
Administrowanie obejmuje takie czynności jak: bieżące kontrole i przeglądy techniczne, naprawy i konserwacja bieżąca, sprzątanie, wywóz odpadów bytowych, itp.

6 Facility Management Stowarzyszenie IFMA definiuje je jako "profesjonalną działalność, której zadaniem jest sprawowanie szeroko pojętej opieki nad budynkiem, a w szczególności obniżanie kosztów jego utrzymania, pod­noszenie jakości oferowanych w nim usług oraz zachowa­nie, a nawet podnoszenie jego wartości rynkowej". IFMA - International Facility Management Association jest międzynarodową organizacją skupiającą w swych szeregach profesjonalistów z dziedziny Facility management (Professional Members) i przedstawicieli firm usługowych i wytwórczych pracujących w tym obszarze (Associate Membership). IFMA z siedzibą główną w USA ma swe oddziały w ponad 130 krajach świata.

7 Główne domeny FM Utrzymanie obiektów i urządzeń (aspekt operacyjny) – maintenance Usługi administracyjne Zarządzanie powierzchnią Usługi architektoniczne- budowlane i inżynieryjne Gospodarowanie nieruchomościami (Real Estate) Zarządzanie finansowe Zdrowie i bezpieczeństwo Planowanie udogodnień (facilities)

8 Czy szybki rozwój i wzrost popularności tego zawodu usunie w cień tradycyjnych zarządców nieruchomości?

9 Dziękuję za uwagę Olga Krygier MKNB BANKIER


Pobierz ppt "Olga Krygier MKNB BANKIER"

Podobne prezentacje


Reklamy Google