Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczniowie mają głos! – czyli to i owo o szkolnej demokracji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczniowie mają głos! – czyli to i owo o szkolnej demokracji."— Zapis prezentacji:

1 Uczniowie mają głos! – czyli to i owo o szkolnej demokracji.
Wnioski z debaty.

2 1. Zmiana formy wyborów - kampania wyborcza.
Forma wyborów w naszej szkole respektowana w obecnym kształcie wymaga reformy, gdyż nie daje pełnej możliwości włączenia pewnych mechanizmów niezwykle ważnych dla pełnej demokracji. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie kilkudniowej kampanii wyborczej, podczas której kandydaci będą się starali o głosy uczniów. Jest to forma wzorowana na wyborach w naszym kraju.

3 2. Skrzyneczka na skargi i propozycje.
Skrzyneczka ta umożliwi jednostce anonimowe przedstawianie pomysłów polepszających funkcjonowanie szkoły oraz zwróci uwagę pracowników szkoły na problemy uczniów.

4 3. Wznowienie redagowania szkolnej gazetki.
Ma ona na celu poprawienie przepływu informacji, a także zmobilizowanie uczniów do pracy w zespole. Dodatkowo uczniowie będą mieli okazję do wyrażenia swoich opinii oraz sprawdzenia swoich sił jako reporterzy.

5 4. Zaangażowanie większej liczby uczniów w życie szkoły poprzez: apele, debaty wewnątrzszkolne, otwarte zebrania samorządu. Te sposoby angażowania uczniów w życie szkoły stymulują współpracę międzyuczniowską oraz dają szansę sprawdzenia swych sił podczas pracy w samorządzie. Apele i debaty będą kolejnym krokiem na drodze do zrozumienia i poznania opinii uczniów.

6 5. Projekt radiowęzła. Dla funkcjonowania szkoły ważny jest płynny przepływ informacji. Radiowęzeł umożliwia szybkie przekazywanie aktualnych wiadomości w atrakcyjnej formie. Muzyka transmitowana w czasie przerw da uczniom okazję do odprężenia i na pewno niemało radości. Oczywiście w prowadzeniu radiowęzła będą brać udział sami uczniowie, mając wpływ na redagowane i odczytywane komunikaty, a także dobór muzyki.

7 6. Większy zasięg Wi-Fi. Wysyłanie do uczniów informacji poprzez sms o danych przedsięwzięciach.
Swobodny dostęp do informacji jest rzeczą niezwykle ważną dla prawidłowego funkcjonowania demokracji. Umożliwienie uczniom korzystania z bezprzewodowego Internetu na terenie szkoły staje się więc priorytetem. Wszyscy zainteresowani bieżącymi wydarzeniami dotyczącymi życia szkolnej społeczności będą mieli możliwość zapisania się na Newsletter SMS.

8 7. Dystrybutory wody pitnej.
Odpowiednia ilość płynów wpływa na myślenie, poprzez nawodnienie organizmu. Swobodny dostęp do wody podniesie poziom komfortu wszystkich przebywających na terenie szkoły.

9 Koniec Dziękujemy za uwagę 


Pobierz ppt "Uczniowie mają głos! – czyli to i owo o szkolnej demokracji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google