Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRAWO PODATKOWE – KAZUSY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRAWO PODATKOWE – KAZUSY"— Zapis prezentacji:

1 PRAWO PODATKOWE – KAZUSY
Dr Katarzyna Kopyściańska

2 KAZUS 1 Pan Janek chce zareklamować swoją działalność gospodarczą. Wydzierżawił od pana Staszka fragment działki, na której postawił tablice reklamowe. Tablice te umiejscowione są na drewnianych palach, które z łatwością można wyjąć z dołka, do którego zostały wkopane. Czy takie tablice reklamowe będą objęte podatkiem od nieruchomości? Jeżeli tak to który z Panów będzie zobowiązany do zapłaty podatku?

3 KAZUS 2 Pan Hieronim został wdowcem we wrześniu r. W testamencie notarialnym zmarła żona Hiacynta zapisała mu cały swój majątek. Ze związku z Hiacyntą, Hieronim miał dwie córki – Hermenegildę i Hermionę. 1. Jak wygląda odpowiedzialność współwłaścicieli za podatek od nieruchomości? 2. Czy możliwe jest opłacanie podatku przez Pana Hieronima bez dokonywania stwierdzenia nabycia spadku ?

4 KAZUS 3 Podatniczka w lipcu 2013 r. kupiła za 117 tys. Zł kawalerkę o pow. 34 mkw. Za remont zapłaciła 11 tys. Zł. Teraz wartość kawalerki podatniczka ocenia na 128 tys. Zł. Rodzice podatniczki wyrazili wolę zamiany swojego trzypokojowego mieszkania (60, 53 mkw) na mieszkanie podatniczki. Ono też wymaga kapitalnego remontu. Zamiana mieszkań nastąpi przed upływem lat 5 licząc od dnia nabycia kawalerki. Czy z tytułu zamiany mieszkań istnieje konieczność dokonania rozliczenia podatkowego?

5 KAZUS 4 Kapitał zakładowy spółki kapitałowej został określony w umowie na 1 mln zł. Jednocześnie zastrzeżono w umowie, że do r., nastąpi podwyższenie kapitału do 2 mln. Czy podwyższenie kapitału stanowi przedmiot podatku od czynności cywilnoprawnych?


Pobierz ppt "PRAWO PODATKOWE – KAZUSY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google