Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują technologię informacyjną w projektach realizowanych wspólnie z partnerami w Polsce jak i za granicą Szkoła Podstawowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczniowie i nauczyciele wykorzystują technologię informacyjną w projektach realizowanych wspólnie z partnerami w Polsce jak i za granicą Szkoła Podstawowa."— Zapis prezentacji:

1

2 Uczniowie i nauczyciele wykorzystują technologię informacyjną w projektach realizowanych wspólnie z partnerami w Polsce jak i za granicą Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie

3 Współpraca z partnerami polskimi i zagranicznymi Rodzina Szkół Św. Jadwigi Królowej Współpraca z The Queen Jadwiga Fundation Współpraca ze Szkołą Podstawową w USA Projekt eTwining -A living map of Europe Szkolenia nauczycieli w ramach programu Socrates-ComeniusSzkolenia nauczycieli w ramach programu Socrates-Comenius Projekt w ramach programu Socrates-Comenius Spring Day 2007 Spring Day 2009 Transmisja Gali konkursów: matematycznego i poetyckiego

4 W dniu 14 X 2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół im. św. Jadwigi Królowej. Zrzeszonych jest w niej ponad 180 szkół z Polski i zagranicy. Powstała strona internetowa (http://rodzinajadwigiwawelskiej.pl) umożliwiająca kontakt między szkołami. Przewodniczącym Rady Rodziny, twórcą i administratorem strony jest dyrektor naszej szkoły p. Jerzy Piskor.http://rodzinajadwigiwawelskiej.pl Rodzina Szkół Św. Jadwigi Królowej

5 The Queen Jadwiga Foundation Nasza szkoła należy do Rodziny Szkół św. Jadwigi Królowej. Systematycznie współpracujemy z The Queen Jadwiga Foundation państwa Lessów z Australii, którzy wspierają nasza działalność oraz sami inicjują wiele konkursów i akcji. Jednym z nich jest konkurs Perełki, w którym nasza uczennica otrzymała statuetkę za rok 2007.

6 Szkoła Podstawowa w USA Heritage Christian Elementary W czerwcu 2007 nasza szkoła po raz drugi nawiązała współpraca ze Szkołą Podstawową w USA - Heritage Christian Elementary. Szkoły wymieniły się informacjami w postaci prezentacji multimedialnych.

7 Szkoła Podstawowa w USA Heritage Christian Elementary Chętni uczniowie klas III rozpoczęli korespondencje ze swoimi kolegami z USA.

8 Projekt eTwining – A living map of Europe Nasza szkoła uczestniczy w projekcie eTwinning "A living map of Europe". Uczniowie wypełniają pocztówki z Lublina i okolic w języku angielskim, które wysyłają do innych szkół biorących udział w projekcie. Efektem końcowym będzie wielka mapa Europy z naklejonymi pocztówkami, które otrzymamy. Do tej pory otrzymaliśmy 32 pocztówki

9 Szkolenia nauczycieli w ramach programu Socrates-Comenius Nauczyciele nawiązują współpracę ze szkołami z Europy podczas kursów i seminariów kontaktowych ramach programu Socrates-Comenius. Dwie osoby uczestniczyły w spotkaniach w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Niemczech.

10 Szkolenia nauczycieli w ramach programu Socrates-Comenius 24.09 – 07.10 2006 – nauczycielka języka angielskiego wzięła udział w kursie w ramach programu Comenius 2.2.c - kursy doskonalenia zawodowego dla kadry edukacyjnej i nauczycieli języków obcych Teaching English in the Primary School w Bristolu. 18.11.2006 - nauczycielka języka angielskiego przedstawiła prezentację na temat "Program Socrates-Comenius. Procedury ubiegania się o granty oraz refleksje własne z przebytego kursu" podczas VII Lubelskiego Forum Nauczycieli Języka Angielskiego. 18-23.10.2008 - nauczycielka kształcenia zintegrowanego wzięła udział w ARION STUDY VISIT - "Integration of handicapped children, inclusive education and ICT", Sintra, Portugalia.

11 Projekt w ramach programu Socrates-Comenius Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w Rumunii, Turcji i Bułgarii. Wspólnie realizujemy projekt Bawmy się razem. Będziemy utrzymywać ze sobą kontakt drogą elektroniczną, listową oraz zorganizujemy wzajemne wizyty. Rezultaty swojej pracy umieścimy na stronie internetowej projektu. Przygotujemy relacje w wersji elektronicznej i multimedialnej. Efektem naszej wspólnej pracy będzie książka Eurozabawy z dołączoną płytą CD oraz film.

12 Spring Day 2007 Szkoła przystąpiła do obchodów Dnia Wiosny w Europie. Koordynator projektu zarejestrował szkołę na stronie www.springday2007.net. Zajęcia odbywały się pod hasłem Podróż po Europie – czy warto uczyć się języków obcych?. Zajęcia odbywały się w salach komputerowych. Uczniowie zapoznali się poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową z historią Unii Europejskiej, pracą najważniejszych instytucji unijnych. Kolejnym zadaniem było przetłumaczenie tekstu na język angielski na temat wylosowanego przez dzieci kraju UE. Można było oczywiście posłużyć się internetowymi słownikami angielsko-polskimi.www.springday2007.net

13 Spring Day 2007 Dzieci wzięły także udział w konkursie na znaczek pocztowy upamiętniający 50-lecie podpisania Traktatów Rzymskich.

14 Spring Day 2009 Tegorocznym zadaniem uczniów klas VI było przygotowanie ulotki reklamującej wybrany kraj Unii Europejskiej. Dzieci używały różnych programów komputerowych, wzbogacały ulotki grafiką i zdjęciami. Prace tworzone były w języku angielskim. Zostaną wysłane poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie organizatorów Dnia Wiosny. Na autorów najciekawszych ulotek czekają atrakcyjne nagrody.

15 Gala Laureatów 28 III 2008 r. odbyła się Gala laureatów konkursów: matematycznego im. Heleny Rasiowej i poezji Święta Jadwiga Królowa – Perła Korony Polskiej. Na uroczystość przybyło wielu gości z całej Polski. Uroczystość transmitowano za pomocą programu Windows Media Encoder 9. Kamerę Sony połączono z notebookiem przez FireWire, całe wydarzenie było też rejestrowane. Mogli je oglądać przedstawiciele The Queen Jadwiga Fundation w Australii i ci wszyscy w Polsce, którzy z różnych powodów nie mogli do Lublina przyjechać.


Pobierz ppt "Uczniowie i nauczyciele wykorzystują technologię informacyjną w projektach realizowanych wspólnie z partnerami w Polsce jak i za granicą Szkoła Podstawowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google