Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”

2 Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych
Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych. Aby zbiórka była efektywna  , po uzgodnieniu z Panem Dyrektorem ,że klasa która zgromadzi najwięcej surowców wtórnych otrzyma od Pana Dyrektora nagrodę w postaci piłki . Pomysł okazał się bardzo dobry, ponieważ zebraliśmy 1000kg makulatury i plastiku, a najwięcej surowców przyniosła klasa VI. 

3 Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego 2012/2013 brali udział w programie edukacyjnym pn. " Zbieramy , segregujemy, przetwarzamy odpady" prowadzonym przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki, zatem problematyka segregacji odpadów nie była im obca. Na lekcjach przyrody uczniowie dowiedzieli się o projekcie  „Rady na nasze odpady„, który z aprobatą przyjęli do realizacji .

4 W dniu 6 marca odbyła się wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Samborcu
W dniu 6 marca odbyła się wycieczka do Oczyszczalni Ścieków   w Samborcu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów kl. IV-VI z zadaniami gospodarki komunalnej w  Gminie Samborzec. Po terenie oczyszczalni uczniów oprowadzał inż. A. Chmaj.

5 W ramach działań edukacyjnych do współpracy zaproszona została specjalistka do spraw ekologii z Urzędu Gminy w Samborcu p. A. Stajniak. W dniu 21 marca zaprezentowała uczniom z klas IV-VI pogadankę połączoną z prezentacją na tablicy interaktywnej na temat zagospodarowania odpadów na terenie naszej gminy. Przybliżyła w ciekawy i przystępny sposób  zasady nowego systemu gospodarki odpadami . Uczniowie mogli te informacje przekazać również swoim rodzicom.

6 Podczas wycieczki ekologicznej i spotkania z p
Podczas wycieczki ekologicznej i spotkania z p. ekolog uczniowie poznali zasady gospodarki odpadami. Następnie przyszedł czas na działania  ze strony uczniów. Ogłoszony został konkurs plastyczny na ulotkę informacyjną na temat  „Zagospodarowanie odpadów w mojej miejscowości" dla uczniów z klas I-VI. Uczniowie przygotowali wiele prac, ale najlepszą pracę wykonała ucz. klasy V Nina Bednarska , ucz. klasy III Monika Sewera i ucz. Mateusz Gawron z kl. II. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Pana Dyrektora.

7 Na podsumowanie zdobytej wiedzy zorganizowano konkurs na temat   „Zagospodarowanie odpadów na terenie mojej gminy„ Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI, uczestniczyło w nim 11 uczniów. Troje najlepszych uczniów  tj. W. Stomporowska, K.Paluch, P. Lewandowski otrzymało nagrody książkowe pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy dyplomy.dyplomy.                  

8 Przedstawienie teatralne na Dzień Ziemi o tematyce związanej z segregowaniem odpadów pt. „ Śmiecie to nie zabawa ale poważna sprawa”.W role wcielili się uczniowie klasy IV, którzy okazali się  wspaniałymi aktorami. Swoje stroje na przedstawienie przygotowywali  szukając inspiracji w Internecie. Przy pomocy rodziców uczniowie wykonali bardzo ciekawe przebrania, a także wykonali ciekawe elementy dekoracji. Przedstawienie obejrzeli wszyscy  uczniowi  naszej szkoły oraz zaproszeni rodzice.

9 Zmagania uczniów podczas konkursu wiedzy na temat zagospodarowania odpadów w naszej gminie.             

10 Przedstawienie teatralne „ Śmiecie to nie zabawa ale poważna sprawa”

11 Przedstawienie teatralne „ Śmiecie to nie zabawa ale poważna sprawa”

12 Gazetka z pracami plastycznymi uczniów na korytarzu szkolnym.

13 Rozdanie nagród w konkursie plastycznym

14 Podsumowanie projektu

15 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na wystawę fotograficzną z realizacji naszego projektu.


Pobierz ppt "PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google