Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”. Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych. Aby zbiórka była efektywna, po uzgodnieniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”. Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych. Aby zbiórka była efektywna, po uzgodnieniu."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”

2 Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych. Aby zbiórka była efektywna, po uzgodnieniu z Panem Dyrektorem,że klasa która zgromadzi najwięcej surowców wtórnych otrzyma od Pana Dyrektora nagrodę w postaci piłki. Pomysł okazał się bardzo dobry, ponieważ zebraliśmy 1000kg makulatury i plastiku, a najwięcej surowców przyniosła klasa VI. Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych. Aby zbiórka była efektywna, po uzgodnieniu z Panem Dyrektorem,że klasa która zgromadzi najwięcej surowców wtórnych otrzyma od Pana Dyrektora nagrodę w postaci piłki. Pomysł okazał się bardzo dobry, ponieważ zebraliśmy 1000kg makulatury i plastiku, a najwięcej surowców przyniosła klasa VI.

3 Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego 2012/2013 brali udział w programie edukacyjnym pn. " Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady" prowadzonym przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki, zatem problematyka segregacji odpadów nie była im obca. Na lekcjach przyrody uczniowie dowiedzieli się o projekcie „Rady na nasze odpady„, który z aprobatą przyjęli do realizacji.

4 W dniu 6 marca odbyła się wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Samborcu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów kl. IV-VI z zadaniami gospodarki komunalnej w Gminie Samborzec. Po terenie oczyszczalni uczniów oprowadzał inż. A. Chmaj.

5 W ramach działań edukacyjnych do współpracy zaproszona została specjalistka do spraw ekologii z Urzędu Gminy w Samborcu p. A. Stajniak. W dniu 21 marca zaprezentowała uczniom z klas IV-VI pogadankę połączoną z prezentacją na tablicy interaktywnej na temat zagospodarowania odpadów na terenie naszej gminy. Przybliżyła w ciekawy i przystępny sposób zasady nowego systemu gospodarki odpadami. Uczniowie mogli te informacje przekazać również swoim rodzicom.

6 Podczas wycieczki ekologicznej i spotkania z p. ekolog uczniowie poznali zasady gospodarki odpadami. Następnie przyszedł czas na działania ze strony uczniów. Ogłoszony został konkurs plastyczny na ulotkę informacyjną na temat „Zagospodarowanie odpadów w mojej miejscowości" dla uczniów z klas I-VI. Uczniowie przygotowali wiele prac, ale najlepszą pracę wykonała ucz. klasy V Nina Bednarska, ucz. klasy III Monika Sewera i ucz. Mateusz Gawron z kl. II. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Pana Dyrektora.

7 Na podsumowanie zdobytej wiedzy zorganizowano konkurs na temat „Zagospodarowanie odpadów na terenie mojej gminy„ Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI, uczestniczyło w nim 11 uczniów. Troje najlepszych uczniów tj. W. Stomporowska, K.Paluch, P. Lewandowski otrzymało nagrody książkowe pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy dyplomy.dyplomy. Na podsumowanie zdobytej wiedzy zorganizowano konkurs na temat „Zagospodarowanie odpadów na terenie mojej gminy„ Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI, uczestniczyło w nim 11 uczniów. Troje najlepszych uczniów tj. W. Stomporowska, K.Paluch, P. Lewandowski otrzymało nagrody książkowe pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy dyplomy.dyplomy.

8 Przedstawienie teatralne na Dzień Ziemi o tematyce związanej z segregowaniem odpadów pt. „ Śmiecie to nie zabawa ale poważna sprawa”.W role wcielili się uczniowie klasy IV, którzy okazali się wspaniałymi aktorami. Swoje stroje na przedstawienie przygotowywali szukając inspiracji w Internecie. Przy pomocy rodziców uczniowie wykonali bardzo ciekawe przebrania, a także wykonali ciekawe elementy dekoracji. Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowi naszej szkoły oraz zaproszeni rodzice.

9 Zmagania uczniów podczas konkursu wiedzy na temat zagospodarowania odpadów w naszej gminie.

10 Przedstawienie teatralne „ Śmiecie to nie zabawa ale poważna sprawa”

11

12 Gazetka z pracami plastycznymi uczniów na korytarzu szkolnym. Gazetka z pracami plastycznymi uczniów na korytarzu szkolnym.

13 Rozdanie nagród w konkursie plastycznym

14 Podsumowanie projektu

15 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na wystawę fotograficzną z realizacji naszego projektu.


Pobierz ppt "PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ „RADY NA NASZE ODPADY”. Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych. Aby zbiórka była efektywna, po uzgodnieniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google