Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja ta zdobyła II miejsce w województwie świętokrzyskim na Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich w grudniu 2008r. Prezentację wykonała opiekunka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja ta zdobyła II miejsce w województwie świętokrzyskim na Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich w grudniu 2008r. Prezentację wykonała opiekunka."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja ta zdobyła II miejsce w województwie świętokrzyskim na Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich w grudniu 2008r. Prezentację wykonała opiekunka SKE mgr Ewa Straszak

2 Temat prezentacji,,Jak dbamy o dobry klimat?,, Zielonych lasów staje się mało. Co zrobić by tak się nie działo? Sylwia Marczewska

3 Zaprezentujemy teraz dotychczasowe działania związane z ochroną lasów Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Kulturalno-Oświatowa,,Prospero z siedzibą w Staszowie. Realizowaliśmy w roku szkolnym 2003/2004 program,,Poznaj i chroń Ziemię Staszowską z,,Prospero. Sprzątaliśmy lasy łęgowe wzdłuż rzek Jabłoniczka i Czarna Staszowska

4 Oczyszczamy Jabłoniczkę z plastikowych i metalowych przedmiotów

5 Zbieramy drut w lesie łęgowym w dolinie Czarnej Staszowskiej

6 Wzięliśmy udział w konkursie fotograficznym pt:,,To co nas otacza. Zajęliśmy I miejsce w kategorii dla szkół podstawowych i gimnazjów powiatu staszowskiego

7 Ta fotografia zajęła I miejsce w konkursie pt:,,To co nas otacza

8 12-13 maj 2003 nasz klub zorganizował biwak integracyjny dla SKE naszej gminy w ramach którego po Ścieżce Edukacyjnej w Czernicy oprowadził nas leśnik i przekazał informacje o znaczeniu i zagrożeniach lasów wynikających z działalności człowieka

9 ,,Wycinkę lasów ograniczyć możemy, gdy makulaturę zbierać będziemy Sylwia Marczewska Wiosną 2007 r. posprzątaliśmy naszą wioskę wraz z przyległym lasem. Zebraliśmy ponad 400 kg makulatury i innych surowców wtórnych, które zasiliły konto zbiórki surowców wtórnych naszej szkoły.

10

11 Wiosna 2008 r. - akcja zbiórki surowców wtórnych przez naszych klubowiczów /ok. 300kg/

12 Część zebranych surowców wtórnych / puszki aluminiowe/ przeznaczyliśmy na sprzedaż. Uzyskaną kwotę – 42 zł 20 gr -przeznaczyliśmy na remont naszej sali klubowej/zakup żółtej i niebieskiej farby/.

13 ,,Z lasów śmieci pozbierajmy i o dobry klimat dbajmy Sylwia Marczewska To hasło będzie nam towarzyszyło wiosną 2009 r. podczas realizowania projektu pt:,,Las jest naszym przyjacielem. Planujemy informować społeczność szkolną o roli lasu dla życia mieszkańców naszej planety oraz o jego zagrożeniach wynikających z działalności człowieka. Zaangażujemy w ten projekt wszystkie klasy naszej szkoły, zarówno w część edukacyjną jak i w bezpośrednie sprzątanie pobliskiego lasu.

14 Tak wygląda nasz pobliski las, a my zamierzamy to zmienić.

15

16

17

18 ,,Czy słyszałeś jak las się skarży? Przecież las to nie skarżypyta, I się nie pożali Że mu ciężko oddychać od szkła, plastiku metali. Że chemikalia z ziemi pobiera i umiera. I tlenu przez to mniej a dwutlenku węgla coraz więcej w atmosferze, dlatego chcę pomóc, las posprzątać w mojej miejscowości i niech ocieplenie klimatu tutaj nie zagości.

19 Tak wyglądają u nas lasy. Dlatego postanowiliśmy im pomóc. Już rozmawialiśmy z rodzicami, pomogą z transportem szkła, plastiku, aluminium do szkolnych kontenerów. Zasilimy w ten sposób, nie po raz pierwszy, konto szkolnej zbiórki surowców wtórnych. To wszystko chcemy zrobić dla siebie i dla Was -,, Europolaki z Kurozwęk.


Pobierz ppt "Prezentacja ta zdobyła II miejsce w województwie świętokrzyskim na Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich w grudniu 2008r. Prezentację wykonała opiekunka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google