Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Młodzi głosują”. WYBORY PREZYDENCKIE 2015 W szkolnych wyborach, które odbyły się w czwartek 30 kwietnia, wzięło udział 1415 szkół z całej Polski. Uprawnionych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Młodzi głosują”. WYBORY PREZYDENCKIE 2015 W szkolnych wyborach, które odbyły się w czwartek 30 kwietnia, wzięło udział 1415 szkół z całej Polski. Uprawnionych."— Zapis prezentacji:

1 „Młodzi głosują”

2 WYBORY PREZYDENCKIE 2015 W szkolnych wyborach, które odbyły się w czwartek 30 kwietnia, wzięło udział 1415 szkół z całej Polski. Uprawnionych do głosowania było ponad 324 000 uczniów. Frekwencja wyniosła ponad 60%. Gimnazjum nr 25 również wzięło udział w szkolnych wyborach. 12 maja, na stronie Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej zostały ogłoszone wyniki młodzieżowych wyborów prezydenckich.

3 WYNIKI MŁODZIEŻOWYCH WYBORÓW PREZYDENCKICH

4 WYBORY W GIMNAZJUM 25 Liczba osób uprawnionych do głosowania 490 Liczba głosów oddanych176 Liczba głosów ważnych164 Liczba głosów nieważnych12 FREKWENCJA36%

5 WYNIKI WYBORÓW W GIMNAZJUM 25 Lp.Nazwa Komitetu Wyborczego Liczba oddanych głosów 1.Braun Grzegorz Michał0 2.Duda Andrzej Sebastian20 3.Jarubas Adam Sebastian1 4.Komorowski Bronisław Maria59 5.Korwin-Mikke Janusz Ryszard47 6.Kowalski Marian Janusz0 7.Kukiz Paweł Piotr12 8.Ogórek Magdalena Agnieszka17 9.Palikot Janusz Marian6 10.Tanajno Paweł Jan1 11.Wilk Jacek1

6 WYNIKI WYBORÓW W GIMNAZJUM 25

7 To aplikacja dzięki, której będziemy mogli porównać swoje poglądy polityczne z programami kandydatów startujących w wyborach. Jak działa latarnik wyborczy? Dostajemy 20 stwierdzeń, do których musimy się ustosunkować poprzez wybranie odpowiedzi takich jak : „Zgadzam się”, „ Nie zgadzam się” lub „Nie mam zdania”. Aplikacja porównuje odpowiedzi i ustala wynik w postaci listy kandydatów ułożonych według zgodności z odpowiedziami użytkownika. Dzięki temu testowi możemy sprawdzić, który kandydat ma poglądy najbardziej podobne do naszych i w ten sposób dowiedzieć się, na kogo głosować. LATARNIK WYBORCZY Link do aplikacji: http://www.latarnikwyborczy.pl/

8 PRZYGOTOWANIA DO WYBOROW DZIEŃ POLITYKA 28 kwietnia odbył się w naszej szkole dzień polityka. Uczniowie przebrali się w garnitury i uroczyste stroje, pokazując ubiór przedstawicieli władz. Na długiej przerwie odbył się konkurs wiedzy o prezydenturze. Uczestnicy rozwiązywali zadania i konsultowali się w swoich grupach. Klasy przyniosły również plakaty z hasłami wyborczymi, które zawiesiliśmy na korytarzach szkolnych. Akcja miała na celu zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w wyborach.

9 KONSTYTUCJA O WYBORACH Prawa wyborcze przysługują wszystkim dorosłym obywatelom kraju, bez względu na pochodzenie, płeć, majątek itp. Każdy może oddać tylko jeden głos i głosować tylko raz. Wszystkie głosy mają jednakowe znaczenie. Głosowanie w wyborach jest dobrowolne, ale dzięki udziałowi w nim możemy mieć wpływ na przyszłość państwa.

10 DRUGA TURA WYBORÓW Druga tura musi zostać przeprowadzona, ponieważ żaden z kandydatów w pierwszej turze nie otrzymał ponad 50% poparcia społeczeństwa. Druga tura wyborów odbędzie się 24 maja 2015 roku. W naszej szkole przeprowadzimy ją w czwartek (21 maja) w czasie długich przerw. Będziemy wybierać pomiędzy dwoma kandydatami: Bronisławem Komorowskim, który w pierwszej turze uzyskał poparcie 33,77 %, a Andrzejem Dudą, którego poparło 34,76% osób. Bronisław Komorowski Andrzej Duda

11 Prezentację wykonały: Julia Wójcicka Natalia Brząkowska kl.III A Zuzanna Lamparska Paulina Krawiec


Pobierz ppt "„Młodzi głosują”. WYBORY PREZYDENCKIE 2015 W szkolnych wyborach, które odbyły się w czwartek 30 kwietnia, wzięło udział 1415 szkół z całej Polski. Uprawnionych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google