Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach pod bacznym okiem swoich nauczycieli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach pod bacznym okiem swoich nauczycieli."— Zapis prezentacji:

1 W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach pod bacznym okiem swoich nauczycieli zaplanowali i przeprowadzili liczne działania. Były to:

2 Turniej wiedzy Mały Europejczyk, Konkurs literacki, Konkurs plastyczny, Konkurs na folder Bachowice bliżej Europy.

3 Młodzi Aktywiści Prezydencji – projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej: Gazetki ścienne; Przeprowadzanie badań, analiza, opracowanie wyników; Opracowanie wpisu na stronie internetowej szkoły i prowadzenie blogu; Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w przedszkolu i zerówce; Happening – Polska Prezydencja 2011 ; W yprzedzając Przeszłość Team na Facebooku.

4 Klasy wystylizowane na przydzielone państwa UE; Pokaz ekologicznej mody europejskiej; Tematyczne stoiska europejskie

5 Turniej Mały Europejczyk skierowany był do klas I-III naszej szkoły. Jego organizacją zajęła się pani Kazimiera Łosiowska. Najmłodsi brali udział w licznych konkurencjach, które przybliżyły im tematykę UE i prezydencji. W formie zabawy mogli podzielić się z kolegami swoimi wiadomościami. Bachowice 09.06.2011r

6 Rywalizacja była zacięta – każdy chciał zdobyć tytuł MAŁEGO EUROPEJCZYKA Uczestnicy Małego Europejczyka

7 Publiczność reagowała bardzo żywiołowo…

8

9

10 W bachowickim gimnazjum, od 1marca do czerwca 2011 roku, działała dziesięcioosobowa grupa Wyprzedzając przeszłość w składzie: Marcelina Bartel, Agnieszka Dębska, Magdalena Dębska, Weronika Jasińska, Ilona Świergosz, Agata Wiecheć, Michał Bąk, Mateusz Brania, Damian Gołba Damian Ogrodnik. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Janina Jezierska-Bobak.

11 Gimnazjaliści obrali sobie za cel sprawdzenie co mieszkańcy Bachowic wiedzą i myślą o polskiej prezydencji. Opracowali ankietę, którą zamieścili w Internecie. Przepytali uczniów SP, gimnazjum i dorosłych mieszkańców wioski. Analizę i wnioski opublikowali na blogu internetowym (http://blogiceo.nq.pl/wyprzedzajacprzeszlosc/). W szkole pojawiły się starannie opracowane gazetki ścienne na temat prezydencji.

12 Grupa MAP za swoimi pomysłami udała się też do najmłodszych. W przedszkolu i zerówce przeprowadzono zajęcia informacyjne w formie zabawy.

13 16 maja w naszej szkole zorganizowany został happening pod hasłem Dzień Europy. Odbyły się wtedy: Zrób z nami flagę –konkurs na najciekawszy plakat o kraju UE

14 Konkurs na najlepszą stylizację klasy w barwach wylosowanego kraju Trzeba było zadbać o najmniejsze szczegóły

15 O Europie było głośno w całej szkole

16 Konkurs wiedzy uczniów gimnazjum na temat prezydencji i UE

17 Zwycięzcy – klasa IIa i gość honorowy Wójt Gminy Spytkowice

18 Przemarsz główną ulicą Bachowic

19 30 maja 2011 roku czworo uczniów z opiekunką wzięło udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie, gdzie mogli przedstawić własne dokonania. Wśród 106 grup przedstawiających różne projekty edukacyjne, byli jedną z 9 reprezentujących projekt Młodzi Aktywiści Prezydencji.

20 29 czerwca 2011 roku Prezydent Polski Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z uczestnikami najlepszych projektów edukacyjnych dotyczących przewodnictwa Polski w Radzie UE. Sześcioro uczniów z grupy Wyprzedzając Przeszłość wraz z opiekunką miało wielki zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu.

21 Chcąc należycie uczcić Polską Prezydencję w UE postanowiliśmy, że tegoroczny festyn rodzinny Popołudnie z mamą i tatą odbędzie się pod hasłem ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODNOŚCI – JESTEM EUROPEJCZYKIEM I JEST MI Z TYM DOBRZE. Scenariusz imprezy opracowały panie Agnieszka Harmata i Kazimiera Łosiowska. Skonstruowany był tak, że każda klasa mogła zaprezentować na scenie przygotowany przez siebie występ, tematycznie związany z wybranym państwem europejskim.

22

23 Pokaz ekologicznej mody europejskiej Opracowanie: Agnieszka Harmata, Kazimiera Łosiowska


Pobierz ppt "W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach pod bacznym okiem swoich nauczycieli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google