Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z realizacji działań podjętych w ramach programu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z realizacji działań podjętych w ramach programu"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z realizacji działań podjętych w ramach programu
„Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej” W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach pod bacznym okiem swoich nauczycieli zaplanowali i przeprowadzili liczne działania. Były to:

2 Turniej wiedzy „Mały Europejczyk”,
Konkurs literacki, Konkurs plastyczny, Konkurs na folder „Bachowice bliżej Europy”.

3 – projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej:
„Młodzi Aktywiści Prezydencji” – projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej: Gazetki ścienne; Przeprowadzanie badań, analiza, opracowanie wyników; Opracowanie wpisu na stronie internetowej szkoły i prowadzenie blogu; Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w przedszkolu i zerówce; Happening – „Polska Prezydencja 2011”; Wyprzedzając Przeszłość Team na Facebooku.

4 „Jestem Europejczykiem i jest mi z tym dobrze”
FESTYN „Jestem Europejczykiem i jest mi z tym dobrze” Klasy wystylizowane na przydzielone państwa UE; Pokaz ekologicznej mody europejskiej; Tematyczne stoiska europejskie

5 Turniej „Mały Europejczyk” skierowany był do klas I-III naszej szkoły.
Jego organizacją zajęła się pani Kazimiera Łosiowska. Najmłodsi brali udział w licznych konkurencjach, które przybliżyły im tematykę UE i prezydencji. W formie zabawy mogli podzielić się z kolegami swoimi wiadomościami. Bachowice r

6 Rywalizacja była zacięta – każdy chciał zdobyć tytuł MAŁEGO EUROPEJCZYKA
Uczestnicy „Małego Europejczyka”

7 Publiczność reagowała bardzo żywiołowo…

8 "Bachowice bliżej Europy"

9 Konkurs plastyczny

10 W bachowickim gimnazjum, od 1marca do  czerwca 2011 roku, działała dziesięcioosobowa grupa „Wyprzedzając przeszłość” w składzie:  Marcelina Bartel, Agnieszka Dębska, Magdalena Dębska, Weronika Jasińska, Ilona Świergosz, Agata Wiecheć, Michał Bąk, Mateusz Brania, Damian Gołba Damian Ogrodnik. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Janina Jezierska-Bobak.

11 Gimnazjaliści obrali sobie za cel sprawdzenie co mieszkańcy Bachowic wiedzą i myślą o polskiej prezydencji. Opracowali ankietę, którą zamieścili w Internecie. Przepytali uczniów SP, gimnazjum i dorosłych mieszkańców wioski. Analizę i wnioski opublikowali na blogu internetowym (http://blogiceo.nq.pl/wyprzedzajacprzeszlosc/). W szkole pojawiły się starannie opracowane gazetki ścienne na temat prezydencji.

12 Grupa MAP za swoimi pomysłami udała się też do najmłodszych
Grupa MAP za swoimi pomysłami udała się też do najmłodszych W przedszkolu i zerówce przeprowadzono zajęcia informacyjne w formie zabawy.

13 16 maja w naszej szkole zorganizowany został happening pod hasłem
16 maja w naszej szkole zorganizowany został happening pod hasłem „Dzień Europy”. Odbyły się wtedy: „Zrób z nami flagę” –konkurs na najciekawszy plakat o kraju UE

14 Trzeba było zadbać o najmniejsze szczegóły
Konkurs na najlepszą stylizację klasy w barwach wylosowanego kraju Trzeba było zadbać o najmniejsze szczegóły

15 O Europie było głośno w całej szkole

16 Konkurs wiedzy uczniów gimnazjum
na temat prezydencji i UE

17 Zwycięzcy – klasa IIa i gość honorowy Wójt Gminy Spytkowice

18 Przemarsz główną ulicą Bachowic

19 30 maja 2011 roku czworo uczniów z opiekunką wzięło udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie, gdzie mogli przedstawić własne dokonania. Wśród 106 grup przedstawiających różne projekty edukacyjne, byli jedną z 9 reprezentujących projekt „Młodzi Aktywiści Prezydencji”.

20 29 czerwca 2011 roku Prezydent Polski Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z uczestnikami najlepszych projektów edukacyjnych dotyczących przewodnictwa Polski w Radzie UE. Sześcioro uczniów  z grupy „Wyprzedzając Przeszłość” wraz z opiekunką miało wielki zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu.

21 „Popołudnie z mamą i tatą” odbędzie się pod hasłem
Chcąc należycie uczcić Polską Prezydencję w UE postanowiliśmy, że tegoroczny festyn rodzinny „Popołudnie z mamą i tatą” odbędzie się pod hasłem „ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODNOŚCI – JESTEM EUROPEJCZYKIEM I JEST MI Z TYM DOBRZE” Scenariusz imprezy opracowały panie Agnieszka Harmata i Kazimiera Łosiowska. Skonstruowany był tak, że każda klasa mogła zaprezentować na scenie przygotowany przez siebie występ, tematycznie związany z wybranym państwem europejskim.

22 Wszyscy się wspaniale bawili !

23 Pokaz ekologicznej mody europejskiej
Opracowanie: Agnieszka Harmata, Kazimiera Łosiowska


Pobierz ppt "Sprawozdanie z realizacji działań podjętych w ramach programu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google